4 patarimai, kaip neišlaidauti kalėdinėms dovanoms

Lapkričio 29 diena yra Nieko Nepirkimo Diena („Buy Nothing Day“) - kvietimas atsakingam vartojimui ir susilaikymui nuo pirkinių bent vienai dienai. Ar atsakingo vartojimo idėja gali būti išlaikyta ir žiemos švenčių metu? Taip! O šie 4 patarimai padės tai lengvai įgyvendinti.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

1. Sutaupyk šventinei aprangai

Žiemos švenčių sezonas nepraeina be vakarėlių, tačiau kiekvienam jų tikrai nereikalingi nauji drabužiai. Išbandykite dėvėtus drabužius - nustebsite, kiek daug parduodamų drabužių vis dar yra su etiketėmis. Apsipirkti galite tiesiai iš savo telefono naudodami programėles.

Ši mąstysena aiškiai artima JAV ir Europos gyventojams. 40% „Vinted“ apklaustų* žmonių teigė, kad yra linkę keisti savo vartojimo įpročius ir perpirks kitiems netikusius drabužius vietoje to, kad pirktų naujus.

2. Pasidaryk kalėdines dekoracijas pats - jos GALI atrodyti puikiai!

Ištrauk iš spintos nedėvimus drabužius, iš jų gali pasidaryti daugybę šventinių dekoracijų. Nebedėvimas megztinis gali virsti jaukia kalėdine dovanų kojine. O iš namie esančių nereikalingų pagaliukų galima pasigaminti snaigių dekoracijas - prireiks tik trupučio fantazijos.

Rankų darbo dekoracijos gali tapti ir puikia dovana. Kadangi jos nėra masinės gamybos, antros tokios nerasi draugų namuose. „Vinted“ neseniai atliko apklausą*, kurios metu paaiškėjo, kad net 21% respondentų į savo kalėdinių norų sąrašą įrašo rankų darbo dovanas.


„Vinted“ nuotraukos

3. Atsisakyk nereikalingo pakavimo

Dovanų popierius ir maišeliai vien Jungtinėse Amerikos Valstijose kiekvienais metais sudaro 4 milijonų tonų šiukšlių kalną. Popierius ir kai kurie maišeliai gali būti perdirbti, tačiau išmesti kaspinai tinkami tik sąvartynui. O kai kurie iš jų nėra itin pigūs. Pakuok mažiau ir rūpestingiau - dovanas galima sudėti į vėliau panaudojamus krepšelius, puodelius ar medvilninius maišelius.

4. Stilingieji mėgsta dėvėtų drabužių dovanas

Įvairios interneto platformos ir programėlės, skirtos dėvėtiems drabužiams, tampa vis populiaresnės tarp stilingų drabužių ieškančių žmonių. Čia jie ieško ne tik naujų pirkinių, bet ir dovanų. Tokie žmonės kaip pagrindinę priežastį, kodėl vertina dėvėtus drabužius, nurodė galimybę įsigyti geros kokybės mylimų prekės ženklų drabužius iš senesnių kolekcijų.

„Vinted“ atliktoje apklausoje* 92% respondentų nurodė, kad nebūtų prieš Kalėdoms gauti dovaną iš „antrų rankų“. Be to, 74% apklaustųjų atskleidė, kad gerai atrodantį dėvėtą drabužį pirktų kaip dovaną, o 89% tokią dovaną įtrauks į savo norų sąrašą šiuo švenčių laikotarpiu.

* Apklausoje sudalyvavo 6000 „Vinted“ narių merginų, 18-30 metų.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis