Norinčioms keliauti laiko mašina: 5 postapokaliptiniai filmai

Postapokaliptiniai filmai – tai nėra labai dažnas žanras kino ekranuose, bet jis darosi vis aktualesnis. Kino kūrėjai stengiasi grubiai perteikti mūsų ateitį, kuri, kažkodėl, atrodo gana nesėkminga. Greičiausiai toks vaizdinys kyla iš to, kad mes mažai rūpinamės savo planeta ir baigiame ją nustekenti. Ir nors dabartiniuose filmuose dominuoja robotų sukeltų padarinių, bet yra ir tokių filmų, kuriuose dėl pasaulinio išnykimo kalti mes patys arba gamta.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

„Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“)

Praradęs žmoną ir vaiką, pareigūnas Maksas Rokatanskis sučiumpa visus savo artimųjų skriaudikus ir juos vieną po kito išžudo. Įvykdęs kerštą, vyras pasitraukia iš policininko pareigų ir leidžiasi į tolimą kelią po begalinę dykumą, stebėdamas kaip pasaulis virsta griuvėsiais. Po globalios katastrofos jis bando prisitaikyti prie naujojo pasaulio ir jo nerašytų taisyklių. Tai nėra taip jau lengva, kai aplinkui tykoja mirtis ir kraugeriai menkystos, galintys nužudyti dėl vieno lašo benzino.
Šio savaitgalio premjerinis filmas taps tikrų tikriausiu gegužės hitu, nors jam konkurenciją ir sudaro „Keršytojai: Altrono amžius“. Šis filmas jau dabar visų geriausių ir žinomiausių kino kritikų laikomas tikru šedevru su prikaustančia istorija ir žadą atimančiais specialiaisiais efektais. Tai vienas tų filmų, kurį privaloma pamatyti kine, jei norime išspausti visą šio filmo potencialą.
Pagrindinius vaidmenis juostoje atlieka Tomas Hardy‘is, Charlize Theron, Nicholas Houltas, Zoe Kravitz ir kt.

Elijaus knyga“ (angl. „Book of Eli“)

Po įvairių gamtinių ir žmogaus sukeltų katastrofų visa Žemė tapo radioaktyvia dykyne. Žmonija atsidūrė prie išnykimo ribos. Visų žmonių likimas atsidūrė vieno vyro rankose, kuris per visą Šiaurės Amerikos žemyną keliauja vienas ir stengiasi išlaikyti šventą knygą, saugančią žmonijos išlikimo paslaptį.
Tai – vienas geriausių ir stipriausių postapokaliptinių filmų, kurio atmosfera visą filmo rodymo laiką sugeba kelti šiurpą. Ypatingai gerai į savo vaidmenį įsikūnijęs pagrindinis aktorius nepriekaištingai perteikia vienišo klajūno rolę, labai natūraliai besišvaistydamas milžinišku peiliu ir žudydamas visus, jam pastojusius kelia. Įdomu dar ir tai, kad filmas nuolat pateikia staigmenų, kurios tik sugeba dar labiau džiuginti.
Pagrindinį vaidmenį filme atlieka vienas žinomiausių Holivudo juodaodžių aktorių – Denzelis Washingtonas. Prie jo prisijungia Mila Kunis, Gary‘is Oldmanas, Michaelas Gambonas, Malcolmas McDowellas ir kt.

„Aš esu legenda“ (angl. „I am Legend“)

Beveik visa žmonių populiacija buvo išnyko dėl Žemės planetą nusiaubusio viruso. Likę gyvi tapo nakties siaubūnais – vampyrais, valdančiais pasaulį tamsiuoju paros metu. Vienas gyvas likęs Robertas Nevilis turi nepaaiškinamai stiprų imunitetą, todėl liko nepaveiktas mirtį nešančio viruso. Jis bando išlaikyti žmogiškumą ir su kompanionu vokiečiu aviganiu dienos metu tyrinėja apleistą miestą, siekdamas rasti tokių kaip jis. Ir galiausiai nusistovėjusi tvarka pasikeičia, kai į jo duris pasibeldžia gyva išlikusi mergina.
Šis postapokaliptinis filmas skiriasi nuo kitų viena esmine savybe – čia pagrindinis veikėjas yra vienas ne dėl kilusių katastrofų, o dėl viruso, praktiškai nušlavusio žmones ir kitas gyvybės formas nuo Žemės paviršiaus. Nepasant to, dalis šešėliuose besislepiančių monstrų kelia grėsmę ir taip naktinis gyvenimas šioje juostoje yra didžiausią įtampą keliantis aspektas. Filme labai daug dėmesio skiriama veikėjo plėtojimui, todėl įdomu stebėti jo istoriją ir kovą su būviu. Ir su netipiniais vampyrais.
Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Willas Smithas, Alice Braga, Charlie Tahan, Darrell Foster ir kt.

„Vandens pasaulis“ (angl. „Waterworld“)

Dėl šiltnamio efekto ištirpus ledynams prasidėjo pasaulinis potvynis, praktiškai užtvindęs visą mūsų gyvenamą planetą. Mažos grupelės žmonių išliko, sugebėjusios įsirengti ir apsigyventi plūduriuojančiuose miestuose, kuriuose pagrindinė valiuta – žemė. Vienišas klajūnas atkeliauja į vieną tokių miestų, kuriame išgelbsti mergaitę su jos mama ir sužino, kad mergaitė turi neįprastą tatuiruotę. Ji lyg žemėlapis, turintis nuvesti iki išsvajotos sausumos, kurioje vis dar egzistuoja gyvybė ir žemė. Tačiau kelią jiems pastoja jūrose siautėjantys plėšikai.
Dar vienas kitokio tipo postapokaliptinis filmas, kuris turėtų būti kiekvieno tokio žanro gerbėjų sąraše. Jis daug šviesesnis, nėra niūrių motyvų, tačiau viskas paremiama siaubingu vaizdu – aplink vien tik vanduo. Juostą režisavęs ir pagrindinį vaidmenį atlikęs Kevinas Costneris šį filmą pristatė dar savo karjeros žydėjimo laikotarpiu, todėl juosta tikrai gera ir savotiškai vis dar aktuali – mes vis dar nekreipiame dėmesio į pasaulinį atšilimą tiek, kiek turėtume tą daryti.
Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Kevinas Costneris, Chaimas Girafis, Rickas Avilesas, Zitto Kazannas ir kt.

„Kelias“ (angl. „The Road“)

Tėvas su sūnumi eina per išdegusią Ameriką, norėdamas pasiekti jūrą. Aplink juos nėra nieko, tik išdegusi dykynė ir visur skraidantys pelenai. Visur tamsu, niūru, pilka ir šalta. Vyras su vaiku keliauja ten, kur klimatas turėtų būti šiltesnis ir tinkamesnis gyvenimui. Deja, jie nežino, kas jų lauke ne tik kelionės gale, bet ir pakeliui, jie težino viena – apsiginti nuo kelyje siautėjančių pavojų jie teturi vieną pistoletą.
Šis postapokaliptinis filmas yra dar vienas geras pavyzdys, kaip yra kuriami įtampą išlaikantys filmai. Įdomi istorija su nuolat kintančia siužetine linija ir įdomiais veikėjais, kurie prikausto visą filmo rodymo laiką. Tai kartu ir įdomi išgyvenimo drama, parodanti tėvo santykį su sūnumi ir norą apsaugoti savo vaiką.
Pagrindinius vaidmenis atlieka iš „Žiedų valdovo“ trilogijos žinomas Viggo Mortensenas, Kodis Smithas-McPhee, Robertas Duvallis, Guy‘us Pearce‘as, Molly Parker ir kt.

Daugiau filmų - www.buvaukine.lt

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis