5 filmai, kuriuose vaidina garsusis Jasonas Stathamas

Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, veiksmo filmai išlieka vienas populiariausių žanrų tiek Holivude, tiek ir kitose kino rinkose. Juk visiems įdomu stebėti aplink skriejančias kulkas ir kailius karšti nesigėdinčius vyrukus ar merginas. Tačiau visuomet iš paties didžiausio būrio aktorių išlenda vienas kitas, kuris yra visa galva aukščiau, turi savotiškos charizmos ir visi veiksmo filmų gerbėjai juos mėgsta. Vienas žinomiausių šių laikų veiksmo filmų asas, kurį žino tikrai visi, yra britų žvaigždė Jasonas Stathamas.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Ir nors šis aktorius dažnai būna vieno veido, o vaidina pats save, nuolat spardantį sėdynę kažkam kitam, net ir jis turi išskirtinių vaidmenų, su kuriais arba pats pakilo aukščiau, arba parodė visai kitokius, dar nelabai matytus personažus jo karjeroje. Šį savaitgalį norime parekomenduoti penkis filmus, kuriuose Jasonas Stathamas parodė kažką naujo, išskirtinio ir buvo tiesiog labai įdomus. 

1. „Ji – šnipė“ (angl. „Spy“)

CŽV gana paprastą ir ne itin įdomų darbą dirbanti ir ofiso planktonu save vadinantį Siuzan Kuper slapčia svajoja ištrūkti iš ją slegiančios patalpos ir leistis į nuotykių bei pavojų kupiną misiją. Taip pat ji neabejinga žaviam, ekscentriškam ir tikram džentelmenui, agentui Bredliui, su kuriuo moteris jau ilgus metus bendradarbiauja būdama jo koordinatore. Tačiau, vieną dieną Bredlio tapatybė yra atskleidžiama ir jis žūsta nuo piktavalės Reinos rankos. Nemaža to, Reina sužino visų ją persekiojančių agentų tapatybes, todėl agentūra neturi kito pasirinkimo, kaip į kovą mesti nepatyrusią Siuzan, kuri trokšta atkeršyti už savo vyriško idealo mirtį.
Nors šiame, premjeriniame savaitgalio filme Jasonas Stathamas ir nėra pats pagrindiniausias aktorius, jam dėmesio tikrai netrūksta. Svarbu ir tai, kad tai yra bene vienintelis absoliučiai komedinis jo vaidmuo, kuriame kampuoto žandikaulio savininkas sugeba pasijuokti ir iš pats savęs ir iš tam tikrų filmų apie šnipus. Tai išties, išskirtinis Jasono vaidmuo, kurio praleisti nevalia.
Pagrindinius vaidmenis kartu su juo atlieka Mellisa McCarthy, Rose Byrne, Jude‘as Law ir kt.

2. „Greiti ir įsiutę 7“ (angl. „Furious 7“)

Įvykdęs savo pažadą specialiosioms tarnybomss ir agentui Hobsui, Dominikas Toretas su savo bičiuliais pagaliau atgauna užtarnautą laisvę ir gali sugrįžti ten, kur prasidėjo jų visų kelionė – į Los Andželą. Gyvenimas ir vėl atrodo gražus, ypač, kai šeima ir artimiausi žmonės yra kartu. Tačiau vos įkvėpęs šviežio laisvės oro gūsio Dominikas su bendražygiais tampa mirtinu taikiniu žmogui, kurio kraujyje verda keršto troškimas. Jiems teks ir vėl stoti į kovą su nusikaltėliu, žymiai pavojingesniu už tuos, kuriuos jie buvo sutikę anksčiau.
Ir taip, tas be galo pavojingas priešininkas yra įkūnijamas Jasono Stathamo. Reiktų galbūt atkreipti dėmesį, kad šis filmas yra vienas iš tų retesnių, kuriame aktorius vaidina blogietį. Ir tai jam sekasi labai gerai. Čia iš šio aktoriaus pusės linksmybių jau nebėra, jis rimtas, tvirtas ir kaip lygus su lygiu demonstruoja raumenis ir plikę prieš Viną Dieselį ir Dwayne‘ą Johnsoną. Šiame filme jo pasirodymas yra tikrai labai efektingas ir praspjauna visus iki tol buvusius „Greitų ir įsiutusių“ franšizės blogiečius.
Be jo filme vaidmenis taip pat atlieka Paulas Walkeris, Vinas Dieselis, Dwayne‘as Johnsonas, Michelle Rodriguez ir kiti.

3. „Revolveris“ (angl. „Revolver“)

Džeikas Grynas – puikus azartinių lošimų žaidėjas, ypatingai jei kalba eina apie kortas. Vienintelė problema – jam per daug sekasi, todėl dauguma kazino net neįsileidžia Džeiko į savo patalpas. Žaisdamas vieną partiją vyras netyčia apžaidžia gana godų ir pavojingą mafijos bosą. Po tokio ėjimo ant stalo atsiranda nebe kortos, o tviskantys revolveriai.
Šiame režisieriaus Guy‘aus Ritchie‘io filme J. Stathamas yra tikrai kitoks, nei esame įpratę jį matyti. Pirmiausia, jis yra su plaukais! Gal tai ir juokingai skamba, tačiau išskirtinumą suteikianti plikė čia jau nebeegzistuoja. Kuo šis filmas jam yra toks ypatingas, tai kad jame parodoma ne tik brutali jėga. Aktorius sugeba įtikinamai įsijausti į protingo nusikaltėlio, sukčiaus ir lošėjo vaidmenį ir įtikinti visus žiūrovus savo pasirodymu.
Savaime suprantama, filme neapsieinama ir be kitų puikių aktorių pasirodymo. Jam talkina Ray‘us Liotta, Vencentas Pastore, Warrenas Clarkas, Andre 300 ir kt.

4. „Adrenalinas“ (angl. „Crank“)

Chevo diena prasidėjo labai jau netikėtai. Ryte jis gauna skambutį ir sužino, kad naktį buvo apnuodytas, o gyventi liko labai nedaug. Vienintelis būdas išlikti – rasti priešnuodį. Chevas iškart pašoka iš lovos ir jau labai greitai supranta, kad tik adrenalinas jam leis išlaikyti gyvybę ir laiku surasti reikiamus vaistus. Ir taip prasideda veiksmo, skausmo ir keršto kupini nuotykiai.
Galbūt ne visuose filmuose Jasonas Stathamas yra dominuojantis veikėjas, tačiau šiame – jis tikrai toks. Galima net būtų pasakyti, kad tai yra vienas stipriausių aktoriaus pasirodymų. Žinoma, čia jis pasirodo gana tradiciniame amplua – kailių karšėjo, tačiau visas pateikimas ir kaip jis pavaizduoja ant mirties slenksčio esantį žmogų, yra tiesiog pasakiškas. Aktorius sugeba ir sukelti įtampą ir gerai prajuokinti, o pats filmas yra tikrų tikriausia pramoga. Žinoma, skirta suaugusiems.
Prie J. Stathamo filme prisijungia Amy Smart, Efrenas Ramirezas, Jose Pablo Cantillo, Dwightas Yoakamas ir kt.

5. „Transporteris“ (angl. „Transporter“)

Buvęs JAV specialiųjų pajėgų karys Frenkas Martinas dabar tapo specialiuoju krovinių pervežėju. Ramų ir patogų gyvenimą gyvenantis vyras atlieka konfidencialius krovinių pervežimus ir vadovaujasi keliomis pagrindinėmis taisyklėmis, kurios ir užtikrina ramybę. Tačiau taip nutinka, kad vieną dieną jis netyčia sulaužo esminę taisyklę – nežiūrėti, kas yra krovinys. Toks jos sprendimas Frenką padaro taikiniu, o norėdamas išgyventi jis turi pats įsibrauti į vilko irštvą ir pirmas sunaikinti priešininkus.

Pirmoji visos šios franšizės dalis ir buvo tas didelis tramplinas Jasonui Stathamui į Holivudo veiksmo filmų viršūnę. Taip, jis buvo atlikęs ir kitų, tikrai gerų vaidmenų, tačiau būtent šis filmas parodė visiems kino mėgėjams, kad jis – būsima veiksmo filmų superžvaigždė. Stilingas kostiumas, gražus automobilis ir amą atimantys kovų veiksmai. Tą aktorius demonstravo filme, o kiekviena scena, kurioje jis paleisdavo kumščius ir kojas į darbą, buvo tiesiog auksinė. Ieškantiems gero veiksmo filmo „Transporteris“ yra tikrai puikus pasirinkimas
Šiame filme kartu su veiksmo filmų žvaigžde taip pat vaidino Qi Shu, Mattas Schulze‘as, Francois Berleandas, Ricas Youngas ir kiti.

Daugiau filmų: www.buvaukine.lt

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis