„Facebookas“ merginas veikia taip, jog net baisu pagalvoti

Naršydamos Facebooko tinkle mes, ko gero, net nepamąstome, kaip smarkiai tai atsiliepia mūsų asmenybei ir psichologijai. Draugų nuotraukos iš kelionių, sporto salių, prabangių restoranų ir kitų vietų priverčia kirbėti ne vienos iš mūsų širdis.

Kai kurioms panelėms tai iššaukia didelį pavydą, o kai kurioms ir kitus ne mažiau žalingus jausmus. Ar kada susimąstei, kaip naršymas Facebooke yra susijęs su nuomone apie savo kūną? 

Naujausios Didžiosios Britanijos studijos rodo, jog merginos, kurios dažnai naršo Facebooko tinkle, yra linkusios save nuvertinti ir neigiamai žiūrėti į savo kūną. Taip yra todėl, jog matydamos kitų savo draugių nuotraukas, kuriose jos yra lieknos, pasipuošusios ir gražios, mes pradedame save vertinti kritiškiau.

O kritiškas savęs vertinimas mus priveda mus prie to, jog pradedame kompleksuoti, nepasitikėti savimi ar laikytis alinančių dietų. Būtent todėl socialinėje erdvėje aktyvios merginos dažnai yra tos, kurios yra linkusios į psichologines bėdas, depresiją ir valgymo sutrikimus. Tyrėjų grupė, ištyrusi merginas, kurios Facebooko tinkle praleidžia apie tris valandas per dieną, nustatė, jog dauguma jų yra prastos nuomonės apie save. O štai merginos, kurios naršymui Facebooke skiria vos apie pusvalandį per dieną, yra labiau savimi pasitikinčios ir mylinčios savo kūną.

Psicholgė Stephanie Zerwas net iškėlė tokį teiginį, jog merginos, kurios Facebooke talpina nuotraukas su savo gražiais kūnais, nesiekia tiesiog pasidalinti smagia akimirka, o slapčia trokšta, jog kitos panelės pradėtų jas lyginti su savaisiais kūnais. 

Kokią išeitį siūlo psichologai? Specialistų nuomone, peržiūrint dienos naujienas privalu pamąstyti, jog negalima savęs lyginti su kitomis merginoms. Tai turėtų nuolatos suktis galvoje. Niekas nedraudžia nuotraukų like`inti, tačiau būtina atsiminti, jog savęs lyginimas su kitomis merginomis yra žalingas. Net ir pačios to nepastebėdamos galime labai pakenkti ne tik savo psichologinei, bet ir fizinei būklei.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis