5 filmai dievinančioms virtualų pasaulį

Visoje kino industrijoje yra vienas žanras, kuris dažniausiai yra labai nesėkmingas. Tai –kompiuterinių žaidimų adaptacijos. Priešingai nei knygų ekranizacijos, kompiuterinių žaidimų adaptacijos praktiškai niekada nesusilaukia tęsinių ir vos kelios serijos yra pasiekusios kažkiek daugiau.

Didžiausia to problema nėra patys filmai. Kartais jie būna net labai geri, tačiau juos sužlugdo labai prasti atsiliepimai, keliaujantys iš tų pačių žaidimų gerbėjų. Nepaisant visiškai nesėkmingų istorijų, Holivudo studijos ir kino kūrėjai vis tiek nenuleidžia rankų ir vienais ar kitais būdais bando atrasti kelią į žaidėjų širdis. Šį savaitgalį parekomenduosime jums penkis filmus, kurie sukurti remiantis populiariausiais kompiuteriniais žaidimais. Vieniems pasisekė labiau, kitiems mažiau, tačiau visi jie verti peržiūrų. Tiesa, sąraše nėra animacinių juostų, kurių tarpe taip pat atsirastų vienas bent vienas filmas apie kompiuterinių filmų pasaulį („Ralfas griovėjas“).

1. „Pikseliai“ (angl. „Pixels“)

Po 1982 m. vykusio arkadinių žaidimų čempionato NASA filmuotą medžiagą išsiuntė į kosmosą, siekdama susipažinti su kitomis gyvybės formomis. Praėjus trisdešimčiai metų kitos gyvybės formos atsiliepė, tik ne taip, kaip žmonės tikėjosi. Jos žmonijai metė iššūkį, o susiklosčius nesėkmingai padėčiai visa žmonija pradingtų kaip ir pikseliai arkadiniame žaidime. Į kovą su ateiviais ir kompiuterinių žaidimų monstrais stoja moksliukų komanda, pasiryžusi padaryti viską, kad savo įgytais įgūdžiais apsaugotų Žemę nuo išnykimo.
Gana neblogų specialiųjų efektų kupinas filmas dalinai atrodo visai neblogai. Tačiau tai – Adamo Sandlerio filmas ir iš esmės viskas tuo pasakyta. Juostoje dominuoja visos komedijų klišės, kvaili Adamo Sandlerio juokeliai, kai jau juokiamasi ne dėl to, kad juokinga, o dėl to, kad rodomas visiškas absurdas. Galbūt filme ir pavyks smagiai praleisti laiką, bet reikia nusiteikti visiškai nesąmonei kino ekrane.
Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Adamas Sandleris, Kevinas Jamesas, Michelle Monaghan, Peteris Dinckladge‘as ir kt.

2. „Absoliutus blogis“ (angl. „Resident Evil“)

Iš Aviliu vadinamos laboratorijos pasklinda ypatingai pavojingas virusas, kuris staiga pražudo didžiąją dalį žmonijos. Tiksliau, nepražudo, o paverčia žmones zombiais. Specialiai sukurtas karinis dalinys stoja į kovą su superkompiuteriu ir šimtais užkrėstų ir mutavusių mokslininkų, bandydami sunaikinti virusą kontroliuojantį dirbtinį intelektą ir dar vieną būtybę, kuri yra galingesnė už visus kitus pakeliui sutiktus monstrus.
Tai turbūt pati sėkmingiausia siaubo žaidimų franšizė. Jau vien žaidimų yra ne vienas, o ir filmų netrūksta. Nepaisant to, pirmoji, originalioji dalis yra ypatingai stipri ir sugeba įtraukti į veiksmą, kuris nepaleidžia iki pat pabaigos. Veiksmo, siaubo ir specialiųjų efektų kupinas mistinis ir fantastinis filmas sugebės prikaustyti prie kėdės visam rodymo laikui.
Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Ryanas McCluskey‘is, Oscaras Pearce‘as ir kt.


3. „Persijos princas: laiko smiltys“ (angl. „Prince of Persia: Sands of Time“)

Mistinių Persijos žemių paveldėtojas ir princas, pabėga nuo jį persekiojančių rūmų tarnų dėl neįvykdyto nusikaltimo. Princas ir paslaptinga princesė stoja į kovą su tamsiosiomis jėgomis, kad apsaugotų senovinį durklą, galintį išlaisvintį laiko smiltis. Laiko smiltys – tai dievų dovana, galinti atsukti laiką ir leisti jo savininkui užvaldyti pasaulį.
Vizualiai ir istoriškai labai geras ir įdomus filmas visame pasaulyje buvo priimtas gana šaltai. Kompiuterinio žaidimo gerbėjai turbūt tikėjosi visai kitokios adaptacijos, todėl didelė įsiūčio banga nuslopino labai potencialios franšizės istorija, taip palikdama tik vieną filmą. Bet kokiu atveju, filmas sukuria įdomią atmosferą, kuri prilygsta istoriniam pasakojimui su fantastikos elementais.
Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Jake‘as Gyllenhaalas, Gemma Arterton, Benas Kingsley‘is, Alfredas Molina ir kt.

4. „Hitmanas“ (angl. „Hitman“)

Samdomas žudikas, žinomas tik Agento 47 vardu, pakliūna į nepavydėtiną situaciją. Jį nusamdžiusi „Organizacija“ įsivelia į politinę konspiraciją ir galiausiai – žlunga. Agentas 47 lieka vienas, kai jį ima persekioti ne tik Interpolas, bet ir visa Rusijos kariuomenė. Pakeliui jis sutinka merginą, kuri taip pat tampa judančiu taikiniu. Bandydamas išlikti gyvas ir apsaugoti savo pakeleivę, agentas 47 ima mėtyti pėdas po Rusiją ir Rytų Europą.
Kad ir kaip būtų gaila, šis filmas buvo nuvertintas tikrai ne dėl priežasties. Kaip pagal vieną populiariausių šių laikų kompiuterinių žaidimų paremtas filmas, jis nėra labai stiprus, siužetinė linija įprastas, būdinga tipiniam veiksmo filmui, o sąsajos su žaidimu yra tik išorinės – agento išvaizda. Tiesą sakant, net ir ji nelabai atitinka, nes agentą suvaidinęs aktorius yra per švelnių veido bruožų. Ir vis tiek, filme netrūksta efektingų veiksmo scenų ir pavojingų pasivažinėjimų, todėl veiksmo filmų mėgėjams ši juosta bus pats tas. Bet nerimauti neverta, nes jau rugpjūtį pasirodys dar viena žaidimo adaptacija, kuri turėtų ištaisyti visas šiame filme paliktas klaidas.
Pagrindinius vaidmenis juostoje atliko Timothy‘is Olyphantas, Olga Kurylenko, Robertas Knepperis ir kiti.

5. „Tylioji kalva“ (angl. „Silent Hill“)

Kai jauna mergaitė Šeron nesiliauja lunatikuoti, jos tėvai nusprendžia nugabenti mergaitę į vietą, kurią ji vis mini vaikščiodama per miegus – Tyliąją kalvą. Deja, kelias į šią vietą nėra toks jau paprastas. Įsivėlusi į gaudynes su policija, mergaitės motina Rouz padaro avariją, o nubudusi neberanda kartu buvusios dukters. Gerai apsidairiusi ji pamato, kad yra prie mistiško miestelio Tyliosios kalvos, kur jos tyko dar nematytas siaubas.
Pagal bene populiariausią siaubo žaidimų seriją sukurtas filmas daugelį žiūrovų visai nustebino savo originalumu, žaidimo dvasios perkėlimu ir labai niūria atmosfera. Kaip ir žaidime, žiūrint šį filmą buvo išties baugu, o iš žaidimo perkelti įvairiausi siaubūnai ir neaiškios žmogystės vertė odą pašiurpti. Tai yra vienas tų retų variantų, kai juosta buvo pakankamai sėkminga, todėl susilaukė tęsinio. Beje, labai prasto.
Pagrindinius vaidmenis filme atliko Radha Mitchell, Seanas Beanas, Laurie Holden, Deborah Kara Unger ir kt.

Daugiau informacijos apie filmus rasi www.buvaukine.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis