Geri filmai 5 savaitės dienoms

Kinas yra tokia erdvė, kurioje galima pasakoti apie bet ką. Sportas – ne išimtis. Kiekvienais metais kinuose pasirodo pačių įvairiausių sportų interpretacijų, tačiau viena sporto šaka yra išskiriama labiausiai. Tai – boksas. Dabar galima teigti, jog auksiniai filmų apie boksą ir boksininkus metai jau praėjo, nors dabar viskas vėl užsisuka iš naujo.

Jau nuo šio savaitgalio kino teatrus pasiekė itin jaudinanti drama apie buvusį boksininką ir jo grįžimą į ringą, taip pat tuo pačiu metu yra kuriami dar bent du filmai apie kovotojus ringe. Ta proga šiam savaitgaliui norime parekomenduoti penkis puikius filmus apie įnirtingas kovas ne tik ringe su priešininkais, bet ir su gyvenimu. 

„Kirtis dešine“ (angl. „Southpaw“)

Žinomas bokso čempionas Bilis Houpas vieną nelemtą dieną prarandą viską, ką turėjo – jis diskvalifikuojamas ringe, netenka mylimos žmonos, o dukrelė, kurią jis taip dievina, iš jo atimama. Bilis praranda norą gyventi, tačiau mintys apie vaiką neleidžia jam iki galo palūžti. Jis pasiryžęs atstatyti savo buvusią šlovę ir susigražinti savo atžalą, vienintelį prisiminimą apie jo žmoną ir lamingiausius jo gyvenimo metus.
Po labai ilgo laiko pagaliau kine ir vėl galime išvysti rimtą dramą apie boksininką, kuris iš naujo kuria savo gyvenimą. Nors pati istorija ir nėra labai originali, ji labi įtraukia priverčia palaikyti gyvenimo parklupdytą žmogų. Juostos pažiba – aktorius Jake‘as Gyllenhaalas, kuris savo vaidmeniui užsiaugino apie 20 kilogramų raumenų. Norėdami palyginti jo kūno pokyčius, žiūrovai kviečiami pažiūrėti „Nakties klajūną“ (angl. „Nightcrawler“) ir tada šią bokso dramą. Akivaizu, kad aktorius vaidmeniui atsidavė visiškai. Jis filme vaidina taip gerai, kad jau dabar kino kritikai žada jam bent jau prestižinio Oskaro nominaciją.

Filme pagrindinius vaidmenis taip pa atlieka Rachel McAdams, Forestas Whitakeris, Oona Laurence, Curtis „50 Cent“ Jacksonas ir kiti.

„Rokis“ (angl. „Rocky“)

Rokis Balbo yra vargstantis boksininkas, siekiantis smarkiai išgarsėti ir dirba skolų išmušinėtoju. Kai į Filadelfiją atvyksta sunkiasvorių bokso ęempionas Apolas Krydas, jo vadybininkai sumąsto surengti parodomąją kovą su sunkiai besiverčiančiu boksininku ir suteikti galimybę „niekam“ tapti „kažkuo“. Atrodo, kad kovą labai lengvai turėtų laimėti Krydas, tačiau kažkas pamiršo tai paminėti Rokiui.

Tai pats pelningiausias 1976 m. filmas, pelnęs aibę prestižinių apdovanojimų, o jų tarpe yra ir Oskaro statulėlė už geriausią metų filmą. Šio filmo dėka, pasaulis sužinojo ne tik apie legendinį veikėją, kuris kino ekranus pasiekė jau šešis kartus, bet ir apie juostos scenaristą ir pagrindinio vaidmens atlikėją Sylvesterį Stallone. Aktorius gavo dvi nominacijas Oskarui, įskaitant geriausio aktoriaus kategorijoje. Būtent „Rokis“ iki dabar laikomas vienu svarbiausių bokso temos perkėlimu į didžiuosius kino ekranus.

Pagrindines roles filme atliko Sylvesteris Stallone, Talia Shire, Burtas Youngas, Carlas Weathersas, Larry‘is Carrollas ir kiti puikūs aktoriai.

„Įsiutęs bulius“ (angl. „Raging Bull“)

Kai Džeikas Lamota žengia į ringą ir sutriuškina savo priešininką, jis būna tikras nugalėtojas ir prizininkas. Tačiau, kai jis taip pat elgiasi su savo šeima ir draugais, jis tampa tiksinčia bomba, kuri gali bet kurią akimirką sprogti. Ir nors Lamota trokšta savo šeimos meilės, kažkas nuolat tarp jų stoja ir greičiausiai dėl to kalta boksininko paranoja ir pavydas. Toks požiūris kovose padarė jį čempionu, tačiau tikrame gyvenime jis lieka visiškai vienas.
Tai pagal žinomo amerikiečių boksininko Jake‘o LaMottos memuarus sukurtas filmas. Juostą režisavo legendinis Martinas Scorsese, kuris į kino ekranus perkėlė itin tamsų ir labai įniršusį filmą apie talentingą ir skandalingą žmogų, filmo siužetinės linijos pateikimo maniera priminė biografinėms juostoms būdingus bruožus. Juostai pavyko gauti aštuonias JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų nominacijas. Pagrindiniame vaidmenyje atsidūrė režisieriaus mėgstamas aktorius Robertas De Niro, kuris už savo vaidmenį pelnė savo antrąjį Oskaro apdovanojimą. Aktorius ruošdamasis vaidmeniui priaugo net 50 kilogramų, o taip pat atliko tris profesionalius mačus bokso ringe, tačiau tai ne vienintelis aktoriaus triumfas. Būtent po šio filmo Martinas Scorsese atsikratė savo priklausomybės narkotikams, tad dar iki šių dienų režisierius yra dėkingas Robertui De Niro už jo sutikimą vaidinti dramoje.

Pagrindinius vaidmenis filme atliko jau minėtas Robertas De Niro, kartu su Joe Pesciu, Franku Vincentu, Theresa Saldana, Cathy Moriarty, Mario Grillo, Nicholasu Colasanto ir kitais.

„Ali“ (angl. „Ali“)

Dar visai jaunas boksininkas Kasijus Klėjus yra kylanti bokso sunkiasvorių kategorijos žvaigždė. Jaunuolis savo nepaprastu greičiu ir staigiais smūgiais jau būdamas 22 metų pelno pasaulio čempiono titulą, kurio nė neketina perleisti niekam kitam. Islamą praktikuojančiam juodaodžiui sportininkui gyvenime nėra taip paprasta, kaip atrodo iš šono. Jį supanti šeima – katalikai, nesuprantantys jaunuolio polinkio kitai religijai, staiga atsiradusi šlovė prikviečia daug gražių merginų, kurias vyras keičia viena po kitos. Ir galiausiai, karjerą sužlugdęs Valstybės šaukimas, kuris suduoda stiprų smūgį pačiame jėgų žydėjime esančiam sportininkui. Įgavęs naują vardą, Muhammadas Ali nenuleidžia rankų ir visomis išgalėmis bando prasimušti ir sugrįžti į bokso Olimpą.
Tai vienas stipriausių ir galingiausių filmų apie boksą, labai tikroviškai ir drąsiai pasakojantis legendinio boksininko Muhammado Ali gyvenimo istoriją. Tai gana sunkus filmas, kuris per pustrečios valandos trukmės rodymo laiką sugeba papasakoti beveik dešimtmečio istoriją, pilną pakilimų ir nuopuolių. Gerai suderintas garso takelis ir nepriekaištinga pagrindinio aktoriaus vaidyba užglaisto visus atsiradusius nesklandumus, o išskirtinis režisieriaus Michaelo Manno stilius įtraukia įjuostą ir nepaleidžia iki pat filmo pabaigos, paskutinės ir stipriausios kovos ringe.
Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Willas Smithas, Jamie‘is Foxxas, Jonas Voightas, Mario Van Peeblesas, Jeffrey Wrightas ir kt.

„Mergina verta milijono“ (angl. „Million Dollar Baby“)

Frenkis Danas per savo gyvenimą yra treniravęs begalę puikių boksininkų. Visiems savo mokiniams jis nuolat bando įdiegti vieną svarbiausių gyvenimo taisyklių: visuomet saugok save. Po to, kai jo dukra pasielgė labai skausmingai ir atsisakė bet kokių ryšių su tėvu, Frenkis labai ilgą laiką neprisileido jokio žmogaus. Vienintelis jo draugas ir buvęs boksininkas Skrepas, prižiūrintis Frenkio bokso sporto salę, supranta, kad po stora senio oda slypi jautrus vyras, noritins išpirkti savo kaltę. Ir tuomet į salę įžengia Megė Ficdžerald...
Oskarinė Clinto Eastwoodo drama apie moteriško bokso subtilybes pasakojo itin tragišką ir labai jautrią boksininkės Megės istoriją. Pagrindinio vaidmens atlikėja ne tik keletą mėnesių ruošėsi susidūrimui su pasaulio čempione ringe, bet ir priaugo dešimt kilogramų. Už savo narsą ir labai didelį pasiaukojimą, aktorė pelnė savo antrąjį Oskarą, o juostos režisierius gavo kelis apdovanojimus, tarp jų už geriausią metų filmą ir režisūrą.
Pagrindinius vaidmenis filme atliko Clintas Eastwoodas, Hilary Swank, Morganas Freemanas, Jay‘us Baruchelis, Mike‘as Colteris, Anthony‘is Mackie‘is ir kt.

Daugiau filmų rasi www.buvaukine.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis