Susikoncentruok mokslams: 6 patarimai

Artėjantis mokslų sezonas verčia suskubti pagalvoti apie būsimas pamokas ir paskaitas. Nors galvoje dar pučia vasaros nuotykių vėjai, metas pradėti rimtai svarstyti apie būsimus mokslus.

Tinkamam pasiruošimui būtinas dėmesio sutelkimas ir koncentracija. Nori išmokti tinkamai susikaupti? Tau pravers 6 patarimai, kurie padės neskrajoti padebesiais pamokų ar paskaitų metu.

1. Suplanuok savo dienos darbus. Rytais pusryčiaudama arba vakare ramiai prisėdusi susidėliok savo dienos darbus, jog kitą dieną nebūtų jokio streso. Keliauji po pamokų ar paskaitų į sporto treniruotę ar būrelį? Nepalik visko rytui, verčiau susidėk daiktus iš vakaro.

2. Nesileisk veikiama aplinkos veiksnių. Taip, triukšmas ar nenustojanti kalbėti draugė pašonėje gali labai stipriai paveikti tavo susikaupimą, tačiau turi būti stipri ir pasirengusi atlaikyti visus trikdžius. Draugiškai paprašyk draugės patylėti, arba gali net šiek tiek pameluoti, jog tau skauda galvą nuo kalbų.

3. Nenaršyk internete ir nesinaudok mobiliuoju telefonu pamokų ar paskaitų metu. Vienas labiausiai trukdančių susikaupimą veiksmų yra telefono maigymas, o dar blogiau - naudojimasis internetu pamokų ar paskaitų metu. Juk turi visa galybę laiko po mokslų naršyti virtualiajame pasaulyje, o mokslų metu pasistenk atsiriboti nuo interneto.

4. Apėmus apatijai, iš karto negriebk kavos ar energetinio gėrimo. Jei esi viena tų, kuri yra kavos mėgėja, žinok, jog kavą vertėtų gerti vos vieną kartą per dieną. Dažniau piktnaudžiauti šiuo gėrimu nėra gerai, o ypač venk energetinių gėrimų.

5. Neleisk tavo simpatijai užvaldyti minčių. Patinka vaikinas? O gal neseniai pradėjai kurti romantiškus santykius su kuo nors? Kad ir kaip norėtųsi svajoti apie vaikiną per dienas, būk protinga ir atskirk romantiškas mintis nuo mokslų. Prisižadėk sau, jog mokslų metu neskrajosi padebesiais, o štai po mokslų galėsi duoti valią svajonėms.

6. Jei pavargai - leisk sau pailsėti. Dažnai mes esame linkusios persistengti, tai yra, per ilgai skaitome ar įtemptai mąstome. Tai tikrai nėra gerai, todėl jei jauti, jog pavargai - tuoj pat daryk pertraukėlę. Net trumputis pažiūrėjimas pro langą gelbsti nuo pervargimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis