10 patarimų, kurie padės tau greičiau atsikelti (FOTO)

Esi ta, kuri ilgai vartosi lovoje? Miegas yra svarbu, tačiau kai miego sąskaita vėluoji į mokyklą, universitetą ar darbus, tai tikrai nėra gerai. Pateikiame tau 10 geriausių patarimų, ką reikėtų daryti, norint greičiau atsikelti iš lovos.

1. Pasidėk žadintuvą toli nuo lovos. Esi viena tų, kurios nuolat atideda žadintuvą kas penkias ar dešimt minučių? Tikėtina, jog tokiu būdu išsiropšti iš lovos vėliau nei tau reikėtų. Tad ką daryti? Paprasčiausias patarimas - pasidėk žadintuvą kuo toliau nuo savo lovos. Jei tau reikės išlipti iš lovos sustabdyti žadintuvą, ko gero, atgal į lovą nebegrįši.

2. Stebuklinga kavos galia. Ar žinojai, jog ne kavos skonis, o jos kvapas gali puikiai pažadinti iš miegų? Todėl tikrai neprašausi, jei netoli savo lovos pasidėsi indelį su kavos pupelėmis viduje. Ryte vos prabudusi indelį atidenk, tad kol bandysi atsibusti, turėtum gerokai prasibudinti.

3. Išgerk vandens. Šalia lovos pasistatyk stiklinę su vandeniu. Iš karto prabudusi ir atsigėrusi vandens, užvesi savo organizmą ir taip pradėsi dieną.

Miegas
Miegas
Fotolia nuotr.

4. Padaryk trumpą mankštelę. Tik atsikėlusi neskubėk pusryčiauti - padaryk trumputę mankštelę ant kilimėlio. Greičiau išsibudinsi ir tapsi aktyvesnė.

5. Pamiršk pasnaudinėjimus. Jei mėgsti snausti, turėtum to atsisakyti. Sako, jog nuo snaudulio padeda net toks dalykas kaip lengvas įžnybimas sau. Nutvilkius skausmeliui, iš karto pašoksi iš lovos.

6. Įsijunk televizorių arba kompiuterį. Skambanti gera muzika ar mėgstama ryto laida iš karto prabudins tave, be to, iš pačio ryto gali nemažai ką sužinoti.

7. Pasigamink skanius pusryčius. Žinojimas, jog tavęs laukia skanūs pusryčiai, visuomet yra motyvacija keltis iš lovos. Todėl iš vakaro būk suplanavusi, ką gardaus ir maistingo valgysi.

Pusryčiai
Pusryčiai
Fotolia nuotr.

8. Nestresuok. Pasilik laiko sau - gražinomosi, švaros procedūroms. Kuo labiau ryte būsi išsiblaškiusi, tuo sunkiau susikaupsi dienos metu.

9. Paprašyk, jog kas nors iš artimųjų tave pažadintų. Jau prabudusiems ir žvaliems žmonėms tikrai nėra sunku tave pažadinti. Kito žmogaus pažadinimas vertingesnis už skaitmeninio žadintuvo garsus.

10. Nepadaryk lovos savo pagrindine kambario vieta. Sunku iš lovos išlipti, kai joje - ir vakarykščiai sausainiai, ir knyga, ir nešiojamasis kompiuteris, ir keli drabužiai lovos gale. Taip ir gundo dar nusnausti savame kampelyje... Lova turėtų būti tavo miego tvirtove, kurioje tu tik ilsiesi.

Lova
Lova
Fotolia nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis