5 kūno kalbos klaidos, kurias tu darai

Apie neverbalinę komunikaciją, tai yra, kūno kalbą, girdėjome ne kartą. Kai kurie specialistai teigia, jog mūsų bendravimas net 93 procentais priklauso mūsų kūno kalbos. Šis skaičius gal ir didokas, tačiau tai yra akivaizdu - kūno kalba yra svarbus elementas, kalbant apie tinkamą bendravimą.

Garsus Didžiosios Britanijos psichologas Vanas Edwardas išskiria net penkias kūno kalbos klaidas, kurias daro dauguma jaunų žmonių. O tu ar darai vieną jų?

1. Tu užsiblokuoji. Blokavimasis, savos teritorijos saugojimas - vienas iš pagrindinių tinkamos kūno kalbos priešų. Tikriausiai žinai, jog blokavimąsi išduoda tokie dalykai kaip rankų sukryžiavimas, akių kontakto vengimas, susigūžimas. Vis dėlto psichologas V. Edwardas išskiria, jog toks užsiblokavimas būdingas daugeliui šiuolaikinių jaunuolių. Taip yra todėl, jog nemažai laiko praleidžiame prie kompiuterių ekranų, o štai bendraudami gyvai tampame nedrąsūs, vengiame atvirauti, bijome atsiverti.

2. Painiojiesi skaitydama kito žmogaus kūno kalbą. Apie kūno kalbą šnekama daug, ypač kai turima omenyje vaikino ir merginos santykius. Vis dėlto iš didelio rašto galima išeiti iš krašto, todėl verčiau nebandyk įvertinti kiekvieno kito žmogaus judesio. Juk ne visi apkabina vien todėl, jog yra įsimylėję. Priešingai, tai gali būti paguodos, draugiškumo ženklas. Todėl stenkis ne analizuoti kiekvieną kito žmogaus judesį, o atsipalaiduok ir kito žmogaus kūno kalbą pabandyk jausti intuityviai.

3. Išsiduodi, rodydama nervingus gestus. Nervingi gestai - kone labiausiai kūno kalbą darkantys veiksniai. Nervingumą išduoda tokie gestai kaip plaukų sukimas pirštais, lūpų kramtymas ar trepsėjimas koja. Kiek įmanoma stenkis vengti tokių akivaizdžių įtampos ženklų. Pabandyk suskaičiuoti iki dešimties mintyse ar trumpam nukreipk dėmesį kažkur kitur. Išmokdama kontroliuoti savo kūno kalbą, numalšinsi nerimą.

4. Kompleksuoji dėl savo išvaizdos. Ir tai akivaizdžiai parodai! Pavyzdžiui, įsiteiki, jog šiandien tavo šukuosena atrodo baisiai, todėl bendraudama su tau patinkančiu žmogumi nuolat mąstai, jog jis žvelgia būtent į tavo plaukus. Taip ne tik gadini bendravimą, bet ir pati verti žmogų jaustis nepatogiai. Žmonės jaučia kitų įtampą, todėl nuslėpti jos niekaip nepavyks.

5. Rodai pernelyg akivaizdžius simpatijos ženklus. Išmokusi flirto subtilybių bandai jas pademonstruoti savo simpatijai? Nepersistenk. Gali pritaikyti keletą kūno kalbos gudrybių, tačiau nuolatos bandyti atkreipti į save simpatijos dėmesį neverta. Tavo išrinktasis gali tuoj pat perprasti gudrybes. Žinoma, vienam tai gali pasirodyti žavu, tačiau kiti tokius dalykus laiko kiek banalokais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis