Populiarėja keista manija, kuriai žmonės lovose negali atsipirti (VIDEO) (APKLAUSA)

Ar tau pažįstamas jausmas, kuomet atrodo, jog visu kūnu bėgioja šimtai skruzdelyčių? Tokį pojūtį gali sukelti ne vien bučinai ar švelnus plaukų glostymas. Jei nieko nesi girdėjusi apie ASMR, tuomet greitai sužinosi, kaip paprastas čežėjimas ar barbenimas gali sukelti pojūčius, kuriuos norisi patirti dar ir dar kartą.

YouTube kanale 25, 000 tūkstančius sekėjų turinti JAV gyventoja Lauren Ostrowski nėra nei dainininkė, nei grožio vlogerė. Ji - ASMR specialistė, kuri padeda žmonėms nusiraminti bei greitai užmigti.

Penkiasdešimt vienerių metų Lauren yra tikras ramybės įsikūnijimas. Ji garsėja savo vaizdo įrašais, kuriuose šukuojasi sau plaukus ar lėtai geria kavą. Atrodo, kas čia tokio išskirtinio? Pasirodo, jog tokie vaizdo įrašai žmones ramina bei atpalaiduoja, o kai kuriems sukelia euforijai prilygstantį pojūtį.

Tai vadinama ASMR efektu (autonominė sensorinė meridionalinė reakcija) - sunkiai nupasakojamu fiziniu pojūčiu, kurio metu žmonės jaučia labai didelį pasitenkinimą. Šis pojūtis apibūdinamas kaip malonus dilgčiojimas, pirmiausia atsirandantis galvoje ir keliaujantis stuburu žemyn.

Anot specialistų, žiūrint vaizdelius, kuriuose yra šnibždama, skrebenama, barbenama ar čežama, žmogaus organizme išsiskiria tokie hormonai kaip seratoninas, oksitocinas ir melatoninas. Būtent jie ir priverčia žmogų pasijusti ramiu, mieguistu, atsipalaidavusiu.

Lietuva taip pat turi savo šnibždesių motinėlę - tai Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Evelina Kvetkauskienė, kuri savo YouTube kanale ASMR LIETUVISKAI taip pat turi nemenką būrį gerbėjų. Žmonės pelnytai Eveliną vadiną lietuviškąją šnabždančiausia vlogere, o pati moteris džiaugiasi atradusi tokią veiklą, kuri ne tik patinka jai pačiai, bet ir padeda kitiems.

Evelina Kvetkauskienė
Evelina Kvetkauskienė
Facebook nuotr.

Bet apie viską nuo pradžių. Kaip Evelina pirmą kartą pajuto skruzdelytes, bėgojančias savo kūnu ir kada suprato, jog gali šį jausmą perteikti kitiems? Pasakoja ASMR specialistė Evelina.

Papasakokite, kaip kilo idėja pradėti kurti ASMR filmukus – galbūt sėmetės idėjų iš užsienio?

Netyčia naršiau YouTube tinkle ir pamačiau filmuką, kuriame mergina šnabždėdama vartė užrašų knygutę. Iš pradžių nesupratau, kodėl ji šnibžda, tačiau tiesiog negalėjau nuo vaizdo įrašo atitraukti akių. Jis mane įtraukė ir būtent tuo metu pajutau tas vadinamąsias skruzdelytes, lakstančias visu kūnu. Jausmas buvo toks malonus, jog sunku ir nusakyti. Pasižiūrėjusi tą vaizdo įrašą pamačiau, jog filmuko aprašyme parašytas terminas ASMR. Iš karto puoliau googlinti, ką gi tai reiškia.

Labai apsidžiaugiau, kai internete radau daugiau tokių filmukų. Deja, neradau nė vieno filmuko, kurto lietuvių kalba... Supratau, jog noriu pabandyti nufilmuoti tokį filmuką pati. Įkėliau pažintinį vaizdo įrašą, kuris sulaukė daugybės dėmesio. Taip pradėjau dažniau kurti tokius filmukus, o vėliau net įkūriau atskirą kanalą, skirtą būtent ASMR filmukams, kurį ir pavadinau ASMR LIETUVIŠKAI.

Kaip manote, kodėl žmonės atsipalaiduoja žiūrėdami tokius filmukus, kas juos veikia?

Dar mokyklos laikais jausdavau keistą, malonią reakciją, kai kas nors liesdavo man plaukus ar tyrinėdavo, kas yra mano kosmetinėje. Tas jausmas buvo nepaaiškinamas ir be galo malonus. Aišku, tada dar nežinojau, jog jaučiu ASMR. Kiek žinau, daugelis ir dabar negali pajausti ASMR ir jiems tokie vaizdo įrašai atrodo keisti, tačiau šie filmukai net ir nepatiriantiems ASMR padeda atsipalaiduoti, užmigti. Tikriausiai teigiamai veikia ramybė, tyli šneka, lėti judesiai...

Kaip sugalvojate temas savo filmukams? Ar iš karto žinote, ką vaizdo įrašo metu kalbėsite?

Temos ateina pačios, net nereikia jų galvoti. Pavyzdžiui, nusiperku kokį nors žurnalą ir nufilmuoju, kaip jį vartau. Daugiau pastangų reikia įdėti filmuojant ROLE PLAY filmukus, ten jau reikia apmąstyti, ką turėsiu šnekėti. Ką kalbėsiu filmuodama, niekuomet nežinau, viskas vyksta ekspromtu. Visuomet įsivaizduoju, jog tiesiog kažką rodau draugams ir kalbu apie tai.

Kokių komentarų sulaukiate iš jūsų filmukus žiūrinčių žmonių?

Sulaukiu įvairių komentarų... Daugelis dėkoja už vaizdo įrašus, sako, jog jie padeda atsipalaiduoti, gydo nuo nemigos. Esu sulaukusi ir laiškelių, jog mano ASMR filmukai padeda ir itin įtemptu sesijos metu. Taip pat daug kas prašo jokiu būdu nesustoti ir toliau kurti tokius filmukus. Žinoma, yra ir tokių, kurie pamatę šnibždantį žmogų ir dar kalbantį su kamera iš karto diagnozuoja: tai nesveika. Neseniai vienas žurnalistas pasidalino mano ROLE PLAY filmuku. Sulaukiau tokių komentarų, jog net juokas ima. Rašė, jog esu kvaila, nuo vienatvės smegenų nebeliko, klausė, kam aš tą kamerą daužau. Skaičiau ir kikenau. Komentatoriai pasirodo esantys visažiniai! Manęs tokie komentarai nežeidžia, tačiau prieš puolant mane vertėtų pasidomėti ASMR tendencija ir nesižarstyti piktais komentarais.

Ar nėra baugu atsiverti: vis dėlto filmukuose žmonės aiškiai mato jus, jūsų namus, jūsų naudojamus daiktus?

Taip, žinoma, šiek tiek nejauku žmones įsileisti į privačią erdvę. Tačiau kitaip neįmanoma, nes filmukus žiūrintis žmogus privalo tavimi pasitikėti, tave pažinti. Būna minčių nutraukti filmavimus, tačiau išgirdus šiltus atsiliepimus supranti, jog viską darai ne veltui. Jei mano filmukai padeda nors vienam žmogui - ir toliau juos kursiu!

Kaip jūsų artimieji reaguoja į tokią veiklą, gal ir patys atsipalaiduoja žiūrėdami ASRM filmukus?

Tik mano vyresnėlis sūnus jaučia ASMR, tad su juo dažnai pasišnekame apie tai. Geriausios draugės žiūri ir nuolatos komentuoja. Vienoms tai padeda atsipalaiduoti, kitoms tiesiog įdomu, ką rodau filmukų metu. Todėl iš tiesų palaikymą iš artimųjų jaučiu labai didelį.

ASMR filmukų kūrimas jums daugiau hobis ar vis dėlto iš to galima užsidirbti?

Man tai labai malonus ir širdžiai artimas hobis. Užsienio ASMR specialistai iš to uždirba ir gauna nemenkus pinigus. Žinoma, ne visi. Norint užsiimti šiuo hobiu profesionaliai, reiktų ir profesionalių 3D, binaural mikrofonų, ir geresnės kameros, ir vietos, kur galėtum laisvai, be pašalinių trikdžių filmuoti vaizdo įrašus.

Kaip pati stengiatės atsipalaiduoti?

Atsipalaidavimo būdų turiu nemažai. Mane atpalaiduoja knygų skaitymas, dienoraščio, laiškų rašymas. Dievinu gamtą, ilgus pasivaikščiojimus. Taip pat atpalaiduoja bėgiojimas, gerų filmų bei laidų žiūrėjimas.

Ar žiūrėdama kitų nufilmuotus ASMR filmukus patiriate malonumą?

Atradusi ASRM filmukus žiūriu juos beveik kas vakarą. Dažniausiai jie mane tiesiog atjungia. Taip pat mane atpalaiduoja pats ASMR filmukų kūrimas. Šiuo metu jau yra keletas lietuvaičių, kurios taip pat kuria tokio tipo filmukus, todėl dėl to galiu tik pasidžiaugti!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis