Jei nori gerai išsimiegoti, pamiršk vieną dalyką

Tikriausiai ir tau pažįstamas jausmas, kai norėdama ilgiau pasnausti vis atidedi žadintuvo signalą. Viena minutė, penkios, dešimt... O vėliau šoki iš lovos supratusi, jog pusvalandį prasnaudusi tikrai pavėluosi.

Jei tau ši situacija puikiai atpažįstama, o gal net yra tapusi kasdienybe, tikriausiai pati save tituluoji tikra miego karaliene. Deja, čia nieko teigiamo nėra. Bent jau taip teigia naujausi tyrimai...

Pasirodo, žavintuvo skambučio atidėliojimas sukelia didelį stresą tavo organizmui. Juk vos prabudusi turėtum kelis kartus pasirąžyti ir šokti iš lovos, tačiau vis atidėdama žadintuvą alini savo sveikatą, mat iš miego būsenos staiga pereini į atsikėlimo būseną, tada vėl užmiegi, ir vėl keliesi... taip ir sukasi ratas.

Anot specialistų, toks kasdieninis snoozinimo režimas organizmui sukelia šoką, o tai sąlygoja mieguistumą dienos metu ir negalėjimą užmigti naktį.

Todėl miego speicialistai sako: jei dažną rytą pradedi atidėdama žadintuvą, tai gali reikšti tik vieną - tau trūksta miego ir esi pervargusi. Kaip atsikratyti šio sveikatai stiprybės nepridedančio veiksmo?

Turi pasitelkti valią ir pasistengti eiti anksčiau miegoti. Kam sukelti organizmui visiškai nereikalingą stresą?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis