Rinkis serialą pagal savo temperamento tipą!

Visi serialai arba matyti, arba atrodo neįdomūs? Nežinai, kokį rinktis, nes nesi tikra, ar patiks, o sekmadienio tinginystė traukia prie lovos ir sako „tingėk, tingėk, tingėk“? Radom būdą, padėsiantį lengvai išsirinkti serialą. Išsiaiškink, koks yra tavo temperamentas ir pagal jį mes tau pasiūlysime, ką žiūrėti! Lengva!


Kas yra temperamentas?
Tai įgimtas ir nepakeičiamas žmogaus savybių kompleksas, apibūdinantis, kaip žmogus turėtų elgtis stresinės arba kupinose laimės situacijose. Temperamento tipai yra keturi: cholerikas, sangvinikas, flegmatikas ir melancholikas. Kuris iš jų esi tu?

Cholerikas. Jei esi cholerikė, turėtumei būti jautri ir impulsyvi, tavo judesiai turėtų būti staigūs bei greiti, o emocijos išreiškiamos aiškiai. Kalbi garsiai bei įsakmiai, dažnai konfliktuoji su aplinkiniais, nes greitai supyksti ir sunkiai pripažįsti savo klaidas. Tačiau tu atkakli ir savo tikslų sieki visais įmanomais būdais, tavęs negąsdina nuovargis ar laikas, kurį sugaišti savo svajonių pildymui. Mėgsti perdegti, tad užsidegus veikti rekomenduojama nepersidirbti. Tokie žmonės, kaip tu, nemėgsta monotonijos bei pastovumo, todėl jiems nuolat reikia nuotykių. Cholerikei taip pat reikėtų nemažai dėmesio skirti sau bei savo dvasinei ramybei, jei tam laiko skirsi per mažai tapsi irzli ir sunkiai susivaldanti.

Kokį serialą reikėtų žiūrėti cholerikei? Kadangi nemėgsti pastovumo ir monotonijos tau reikia žiūrėti itin įtraukiančius serialus, kuriuose siužetas, herojai ir veiksmas nuolat keičiasi. Pirmasis pasiūlymas, žinoma, „Grei Anatomija“ („Grey's Anatomy“), žiūrėdama šį serialą ir juoksiesi, ir verksi, ir pyksi, ir liūdėsi, tad tikrai nebus kada nuobodžiauti. Jei operacijos, ligos ir ligoninės dramos netraukia, siūlom žiūrėti serialą „Kostiumuotieji“ („Suits“). Čia taip pat pastovumo ir monotonijos nerasi,užtat čia herojai madingai rengiasi, todėl bus kur paganyti akis ir čia vaizduojamas įdomus advokatų pasaulis, kuris taip įtrauks, jog norėsis žiūrėti tikrai ne po vieną seriją per dieną.

Cholerikės daug veikia ir dažnai neturi laisvo laiko, bet ir tai nebėda. Siūlom žiūrėti trumpus serialus, tokius, kaip „Draugai“, kol gaminsiesi pietus ar ilsėsiesi po pamokų, paskaitų ar darbo, prisijuoksi lig soties ir su nauja energija galėsi atlikti namų darbų užduotis.

Draugai
Draugai
Vida Press

Sangvinikas. Šio temperamento tipo žmonės puikiai bendrauja su kitais, lengvai randa bendrą kalbą ir moka prisitaikyti prie aplinkos pokyčių. Šių žmonių nuotaika bei jausmai ypač nepastovūs, vieną akimirką jie gali džiaugtis, kitą liūdėti, jie labai nenustygstantys vietoje. Kadangi nemoka dirbti sistemingai, dažnai prižada, bet neištesi. Sangvinikai negali dirbti darbo, kuriame ilgai reikia sėdėti vienoje vietoje, kur jaučiama įtampa ir būtinas susikaupimas. Jei esi sangvinikė, turbūt stipriai nusimeni, gavusi nepatenkinamą pažymį, nuolat reaguoji į kiekvieną smulkmeną, todėl tau sunku susikaupti. Tu turi daug draugų ir esi mėgstama aplinkinių, nes tau niekada nebūna sudėtinga užmegzti pokalbį, tu tikrų tikriausia vakarėlių ir susibūrimų siela.

Jei esi sangvinikė, kam tau tie serialai? Eik ir veik! Bendrauk ir būk su draugais! O jei vis tik nori pasėdėti namuose ir ką nors pažiūrėti rekomenduojame „Gilmoro merginas“ („Gilmore Girls“). Kadangi tau sunku susikaupti mokslams ir išlikti toje pačioje vietoje bent dešimt minučių šis serialas gali tave įkvėpti mokytis šiek tiek daugiau. Jei seksi pagrindinės herojės Rory Gilmore mokymosi taisyklių visus kontrolinius išlaikysi puikiai.

„Gilmoro merginų“ vienos serijos trukmė apie 45 minutes, jei, manai, kad neverta tiek laiko gaišti serialams visuomet gali rinktis „Didžiojo sprogimo teoriją“ („The Big Bang Theory“), čia daug linksmų juokų apie mokslą, o serijos trunka tik po 20 min.

Kūrybinė komanda
Kūrybinė komanda
Vida Press

Sangvinikei taip pat turėtų patikti šiuolaikiškas ir labai linksmas serialas paauglėms „Apsimetėlės“ („Faking it“).

Flegmatikas. Flegmatikų judesiai tingūs, šie žmonės gana pasyvūs, daug ką daro lėtai: kalba, juda, mąsto, o skubėjimas gali sukelti labai daug streso. Tokie žmonės kryptingai dirba, visuomet atlieka tai, ką užsibrėžė, kabai retai nesusivaldo ir yra nelinkę konfliktuoti. Flegmatikų savybes galima vertinti dvejopai. Viena vertus jie kantrūs, užsispyrę, žengiantys tikslo link, kita vertus jie tingūs, nepersidirbantys ir vangūs.

Kadangi flegmatikės lėtesnės ir atidesnės, joms siūlome žiūrėti įvairiausius detektyvinius serialus, pavyzdžiui, „Kaulai“ („Bones“), „CSI Majamis“ (CSI Miami) ar net „Daktarą Hausą“ (House) ir kitus, nes būdama atidi bei pastabi galėsi bandyti keisčiausias bylas išaiškinti pati!

Tau taip pat turėtų patikti šiuolaikiškas ir šiek tiek mistiškas serialas „Jaunasis vilkas“(„Teen wolf“), kur pagrindiniam herojui Skotui įkanda vilkolakis. Vaikinas ir toliau bando gyventi normalų gyvenimą, tačiau, kai esi vilkolakis, tai tampa kiek sudėtingiau, ypač, kai šalia atsiranda patinkanti mergina... Įtrauks, sudomins ir nebegalėsi atitraukti akių.

Nori atsipalaiduoti, klausydamasi muzikos garsų ir galbūt įsikvėpti nuveikti, ką nors įdomaus bei verčiančio lipti iš komforto zonos? Žiūrėk serialą „Choras“ („Glee“).

Melancholikas. Šie žmonės dažniausiai būna liūdni ir prastos nuotaikos. Jie pesimistiški, nepasitiki savimi ir jautriai reaguoja į kritiką. Jei tokio temperamento žmogus jaučiasi saugus, gali puikiai atlikti užduotis ir būti geru mokiniu ar darbuotoju, tačiau pasijutus nesaugiai toks žmogus ima drovėtis, bijoti ir tapti nerimastingu.

Kadangi tavo nuotaika dažniausiai ir taip nekokia, galbūt nežiūrėk depresyvių ar liūdinančių serialų. Kam tau to reikia? Geriau pasijuok tingiai vartydamasi lovoje su linksmu serialu, pasijusi geriau,o nuotaika šoktels į viršų bent keliais lygiais. Ką žiūrėti? Tau gali patikti „Biuras“, („The Office“). Tiesa šis serialas tik išskirtinio humoro mėgėjoms. Įdomu tai, kad viena iš scenarijaus kūrėjų buvo komikė Mindy Kalling, be to, ji ir vaidino beveik visose serijose, tad mes galime pasakyti tik tai - šį serialą vertą žiūrėti vien dėl jos! Ir dėl juokelių, žinoma.

Tau taip pat turėtų tikti ir patikti tokie serialai: „Kaip aš susipažinau su jūsų mama“ („How I met Your mother“) arba „Naujokė“ („New girl“).

Melanholikės dažnai būna ir romantikės, tad, jei komedijos tavęs visai netraukia rekomenduojame pasižiūrėti dramą, kuri daugeliui vakarų pritrauks prie kompiuterio ekrano, tai „Po Kalifornijos saule“ („The OC“)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis