Faktai, kurių negirdėjai apie „X Faktoriaus“ nugalėtoją Moniką Pundziūtę

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos dvyliktokė Monika Pundziūtė (18) per pusę metų tapo visai Lietuvai puikiai atpažįstama atlikėja. Projekto „X Faktorius“ nugalėtoja stengiasi grįžti į abiturientės gyvenimą, tačiau vis dar sunku patikėti, kaip stipriai jos gyvenimą ir asmenybę pakeitė keli mėnesiai. Monikos ir jos vaikino Pauliaus meilės istoriją rasi šio mėnesio žurnale PANELĖ, o dabar jaunoji dainininkė pasakoja sėkmės priežastis ir atsako į rūpimiausius savo gerbėjų klausimus.

Ką gyvenime veiki be dainavimo? Ar turi kitų pomėgių, užsiėmimų, ritualų?

Be dainavimo mano gyvenimas būtų pilkas. Liktų tik kelios spalvos, kurios yra skambinimas pianinu, rašymas, kalbų mokymasis. Taip pat planuoju užsirašyti į kokią šokių studiją, vietoje sporto klubo. Be to, vasarą atradau ritualą kiekvieną dieną bėgioti bent po valandą. Laukiu nesulaukiu!

Kaip pamatei galimybę dalyvautiX faktoriuje? Ar nebijojai likti neįvertinta, sukritikuota?

Sėdėjome po pamokos aš, mano vokalo mokytoja Marija Monika Dičiūnė ir draugė Melani, kuri anksčiau yra dalyvavusi „Lietuvos Talentuose“. Ji prasitarė, kad yra kviečiama dalyvauti trečio sezono „X Faktoriuje“. Svarstant atsisuko į mane ir paklausė: „Iš viso, ko tu ten neini? Einam kartu!“ Tuomet mane įnirtingai pradėjo drąsinti Marija Monika ir paklausus, kodėl neinu, galvoje neradau nei vienos priežasties.

Aš visada norėjau atsidurti „X Faktoriaus“ scenoje... Pamaniau, kad man jau metas. Net nepajutau, kaip jį laimėjau. Išdrįsti parodyti savo talentą yra pirmas ir pats sunkiausias žingsnis! Tačiau viskas, ko reikia jam įveikti – patikėti. Viskas, ko jis prašo, tai tikėti juo ir niekada nežeminti, neįžeidinėti. Aišku, kad baisu likti neįvertinta, sukritikuota – ypač prieš visą Lietuvą, tačiau teisėjai tiek už stalo, tiek už televizijos ekrano nėra tokie baisūs, kaip galbūt atrodo. Jei esi rimtai nusiteikęs, ateini su meile muzikai ir tikėjimu savimi – nėra ko jau jaudintis.

Kokios muzikinės patirties turėjai ikiX faktoriaus?

Turėjau nemažai, bet labai paprastos – daug kartų esu buvusi ant scenos. Mažos scenos. Tai, ką įgyjau „X Faktoriaus“ metu, nepalygama su praeitimi.

Monika Pundziūtė
Monika Pundziūtė
Fotogenijai nuotr.

Iki šiol buvai niekam nežinoma, neatpažįstama gatvėje mergina. Kas pasikeitė?

Dabar – mano gyvenimo pakilimas. Jaučiu tai ir jausmas labai geras. Todėl, kad einant gatve tikrai daug žmonių mane atpažįsta, pasisveikina, pakalbina, palinki sėkmės. Vien tai yra labai miela. Jei sėdi namuose ir tau bloga nuotaika, gali išeiti į gatvę, kurioje tau greičiausiai ją praskaidrins sutikti žmonės: „Ei, Monika, sveikinu laimėjus, sėkmės tau!“ Visada einant gatve kažką sau niuniuoju panosėje. Anksčiau žmonės keistai pasižiūrėdavo, o dabar, išgirdę mane dainuojant, žmonės viską supranta. Esu ta pati paprasta mergina, kuri gyvena muzika... Be abejo, padaugėjo dėmesio, atsirado daugybė naujų veiklų – interviu, konferencijos, fotosesijos – visa tai gali labai greitai susukti žmogui galvą, todėl visą laiką šalia savęs laikau artimus žmones, kurie mane „laiko už rankos“.

Ar kada gyvenime svajojai tapti žinoma?

Svajojau tapti žinoma, bet tai tik papildomas dalykas. Pagrindinis tikslas „X Faktoriuje“ – būti pastebėtai ir įvertintai. Kas ateina su tuo – tėra viso ko priedai.

Kaip pati pastebėjai, kas svarbu siekiant savo svajonės, konkuruojant su tokio pat troškimo žmonėmis? Kokios savybės būtinos dainininkui?

Siekiant savo svajonės svarbu suvokti, jog niekas už tave jos nepasieks. Tik tu esi už ją atsakingas ir nulemi, kas vyks su ja. Todėl turi būti pasiruošęs nagais ir dantimis, kaip už savo vaiką, kovoti ir tikėti. Jeigu ne – kiti tais pačiais nagais ir dantimis gali lengvai ją suplėšyti. Negalima leisti tam nutikti. Dainininkui būtina savybė – jausmingumas. Jis turi kiekvieną dalyką, vykstantį gyvenime, jausti ir suvokti kitaip, nei visi kiti. Tik tada jis turės papasakoti kažką naujo.

Per šį, galima sakyti, tavo gyvenimo projektą, turbūt labai pasikeitei. Ką pati pastebėjai, ko per jį išmokai?

Aš likau savimi. Tik prisidėjo keli labai svarbūs dalykai – tikėjimas savimi, patirtis ir mano klausytojų ratas. Štai mano pagrindinis prizas. Išmokau pagaliau patikėti tuo, ką darau, išmokau tvarkytis su neigiamais atsiliepimais, išmokau kritikuoti save ir taip tobulėti. „X Faktorius“ – tikra mokykla, tiesiogine to žodžio prasme.

Monika Pundziūtė
Monika Pundziūtė
Fotogenijai nuotr.

Ne tik tapai nugalėtoja, bet ir laimėjai pagrindinį prizą: 15 tūkst. eurų bei kontraktą su „Sony music“. Ar esi pasiruošusi juos investuoti į savo tolimesnę solinę karjerą?

Taip, esu nusiteikusi didžiąją dalį paskirti tolimesnei solinei karjerai. Ambicijos siekia ir užsienį, bet visų pirma – tai turi būti padaryta Lietuvoje.

Visą konkursą išlikai labai natūrali, tikra ir nesuvaidinta. Kaip manai, tikrumas visada nugali?

Džiaugiuosi, kad kiekvieną „X Faktoriaus“ akimirką man pavyko būti tokia, kokia esu ir gyvenime. Monstras scenoje, p nulipus nuo jo – drovi, bet išsišiepusi, daug ir garsiai besijuokianti mergaitė, kuri vis dar negali patikėti, kai visa tai vyksta jai. Tikrumas visada nugali ir aš esu to pavyzdys.

Ką dabar galėtum patarti kitiems, savo svajonės siekiantiems ir laukiantiems sėkmės. Ar iš tiesų jie ateina tiems, kurie daugiausia stengiasi? Koks yra tavo sėkmės receptas?

Siekti ir laukti sėkmės neišeina. Jei sieki, ji, kad ir mažais žingsniais, bet ateina. Sėkmės receptą aš pati dar dabar kuriu, verdu ir bandau atrasti. Manau, kad pagrindinis ingridientas yra veiksmai. Reikia mažiau norėti, daugiau daryti. Tikrai nežinau, ką daryti, kad būtų lengviau pasiekti savo svajonę, nes kiek siekiau savo – lengva nebuvo nei karto.

Monika Pundziūtė
Monika Pundziūtė
Fotogenijai nuotr.

Ar jau planuoji, kur norėtum studijuoti baigusi mokyklą? Ar sieji studijas su dainavimu?

Planavau visą laiką iki dvyliktos klasės. Kai tik ji atėjo, visi planai pasidarė migloti ir nebeaiškūs. Greičiausiai metus laiko duosiu sau apsispręsti. Nenoriu stoti kažkur, kad tik įstoti. Be jokios abejonės, studijos bus susijusios su muzika. Žvalgysiuosi ir Lietuvoje, ir užsienyje, bet šiuo metu jaučiu, kad vis gi studijuoti išvyksiu į užsienį.

Scenoje tave matome išsipusčiusią, keičiančią sukneles ir makiažą kiekvienai dienai. Kaip yra kasdienybėje, ar mėgsti puoštis, pasidažyti ryškiau?

Pas mane būna dvi nuotaikos. Pirmoji berniukiška, kai apsirengiu tai, kas pasitaiko kelyje, susirišu plaukus ir išeinu nuogu veidu. Antroji būsena, kai aš super moteriška, renkuosi drabužius valandą, pasidarau šukuoseną, ryškų makiažą ir jaučiuosi pasaulio karaliene. O dažytis, puoštis aš labai mėgstu. Tik kartais, labai retai, tam nebūna nuotaikos.

Ar turi savo ikoną, kuri tau visada rengiasi ir atrodo pavyzdingai?

Lady Gaga, kai numeta į šalį savo freak’iškumus ir išprotėjusias mintis, man ji tobula stiliaus ir grožio ikona. Apskritai, ji yra viena iš mano idealų. Žaviuosi ja beprotiškai.

Ar mėgsti žiūrėti serialus, skaityti knygas?

Dar ir dabar surandu tam laiko! Knygos man labiausiai patinka psichologinės, susijusios su žmonių bendravimu, jų mąstymų. Dar labai patinka detektyvai. Vienas mėgstamiausių Agatos Kristi romanų yra „Kukmedžių trobelė“. O iš lietuviškų ne per seniausiai vasarą perskaitytas Vinco Mykolaičio-Putino romanas „Altorių Šešėly“ mane ypatingai sužavėjo ir paliko gilų įspūdį.

Galiu prisipažinti, kad esu serialų maniakė. Mano pats mėgstamiausias nenuginčijamai yra „How I Met Your Mother“. Jį esu mačius šimtus kartų, kai kurias serijas net moku atmintinai, dažnai pasileidžiu šitą serialą kaip foną, kai kur nors ruošiuosi. Taip pat man labai patiko „Breaking Bad, Big Bang Theory“, o iš animacinių, žinoma, Simpsonai. Simpsonai for the win. O kalbant apie filmus, visiems rekomenduoju pažiūrėti„Deadpool“. Padėkosite man vėliau!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis