Atrastas stebuklingas būdas, kaip išvengti persivalgymo

Turbūt ir tu esi viena tų, kurios traškučius mieliau kramsnoja žiūrėdamos serialą nei sedėdamos prie stalo vienumoje.

„Juk taip skaniau“, „Kitaip valgymo aš neįsivaizduoju“ „Sutaupomas laikas - ir valgai, ir žiūri mėgstamą serialą“, sakysi tu? Na, sužinojusi naujausio JAV atlikto tyrimo rezultatus, ko gero, manysi kitaip.

Jau senokai aišku, jog valgymas stebint televizorių ar naršant internete prie gero nepriveda. Taip ir augini papildomus kilogramus, nes suvalgai daugiau, ir neleidi maistui tinkamai virškintis.

Mergina su pyragėliu
Mergina su pyragėliu
Fotolia nuotr.

Food Quality and Preference leidinyje publikuotas eksperimentas atskleidė, jog valgant maistą svarbus ne tiek vaizdas, kiek garsas. Brigham Young University tyrėjai eksperimento dalyvius suskirstė į dvi grupes - vienai grupei buvo liepta užsidėti ausines, o kita grupė valgė maistą jų neužsidėję.

Tyrimas parodė, jog tie žmonės, kurie savo valgymo garsų negirdėjo, suvalgė daugiau maisto. O štai tie, kurie girdėjo savo kramsnojimą, suvalgė kur kas mažiau.

Anot tyrimui vadovavusio Ryano Elderio, valgydami ir kartu stebėdami filmus ar serialus, mes užblokuojame vieną iš pagrindinių juslių - klausą, o kramsnojimo garsas taip pat geba mus pasotinti.

Būtent todėl žiūrint filmą nepastebimai nyksta traškučiai ar sausainai... Išvada? Kiek galėdamos venkime valgymo lovoje su serialu ir dažniau vakarieniaukime susėdusios prie stalo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis