10 genialių būdų, kaip išgelbėti sugadintus daiktus

Kiekviena turime porą nutrintų batų, aplietų, lūpdažių ar pudra ištemptų, nuo prakaito dėmių nebeišskalbiamų marškinėlių. Pasirodo, visus juos galima išvalyti. Iki šiol negirdėti triukai, kaip prikelti sugadintus batus ar drabužius naujam gyvenimui tavo dėmesiui. Išbandyk pati ir parodyk draugei!

1. Apsaugok savo megztinį nuo vėlimosi

Jei turi prabangų kašmyrinį ar vilnonį megztinį, netruksi pastebėti, kaip greit jie pradeda veltis, pūkeliais aplipina visus daiktus aplink. Viskas, ką reikia padaryti, kad taip nebūtų, įdėti sulankstytą megztinį į plastikinį maišelį ir palaikyti šaldiklyje. Tokiu būdu audinys nubesielektrins ir nebesivels. Kamera taip pat puikiai naikina kvapus, tad jei džinsai įgavo nemalonų kvapą, bet skalbti kas kartą jų nesinori, palaikyk per naktį juos kameroje ir kitą rytą kelnės kvepės švara!

2. Išvalyk prakaito dėmes

Dažnai šviesiuose drabužiuose net išskalbus pažastų zonos lieka gelsvos nuo prakaito. Pasirodo, tokį drabužį dar galima “prikelti” naujam gyvenimui. Lengvai išvalyti prakaito dėmes gali sumaišiusi paprasčiausią sodą su citrinų sultimis. Tokią pastą užtepk ant įsisenėjusių dėmių ir palik kelioms minutėms. Tuomet pastą išskalauk ir įdėk į skalbimo mašiną.

3. Išvalyk pudros dėmes su šiek tiek skutimosi kremo

Jei rengdamasi marškinėlius netyčia ištepei apykaklę pudra, prieš dėdama juos į skalbimo mašiną ant dėmės užpurkšk šiek tiek skutimosi kremo ir leisk jam susigerti. Išskalbus neliks nė dėmelės!

4. Plaukų lakas padės išvalyti lūpdažio žymes

Jei netyčia ryškiu lūpdažiu ištepei šviesų drabužį, ant dėmės užpurkšk paprasčiausio plaukų lako ir palik kelioms minutėms nudžiūti. Vėliau įmesk į skalbimo mašiną ir įsitikinsi, marškinėliai bus kaip nauji!

5. Laisvas sagas sutvirtink nagų laku

Dažnai pasitaiko, jog net naujų marškinių sagos būna prisiūtos labai silpnai, tad pusė jų gali iškristi jau po pirmo skalbimo. Kad taip neatsitiktų, paimk bespalvį nagų laką ir užtepk jo ant kiekvienos sagutės viršaus. Gali būti tikra, kad taip užtvirtintos jos niekada neiškris.

6. Naujas gyvenimas zomšiniams bateliams

Verstos odos batus labai sunku prižiūrėti, nes jie greit tepasi, o atgaivinti pasišiaušusią odą labai sunku. Pasirodo, kad susigulėjusį zomšą puikiai naujam gyvenimui prikels švelni nagų dildė, kuria reikia šiek tiek pašukuoti odą. Jei turi odinius batus, kurie toli gražu nebeblizga nuo vandens, sniego ar druskų, įmerk minkštą dantų šepetuką į baltą actą ir švelniai nublizgink nepageidaujamas žymes. Batai blizgės kaip nauji! Dar viena paslaptis: jei namie neturi batų vaško, odinius aukštakulnius gali nublizginti su kūno losjonu ir rankšluosčiu. Avalynė spindės kaip nauja!

7. Grąžink sportiniams bateliams malonų kvapą

Po kelių treniruočių net nauji sportiniai bateliai įgauna nelabai malonų kvapą. Vien vėdinant jo panaikinti nepavyks, bet tau pagelbėti gali soda. Įbarstyk jos šiek tiek į sportinių batelių vidų ir palik, kol milteliai sugers prakaitą ir panaikins nemalonų kvapą. Vėliau išvalyk batelius šlapiu rankšluosčiu ir keliauk į naują treniruotę kvepiančiomis kojomis.

8. Nublizkink lakuotą odą langų valikliu

Jei lakuoti bateliai labai greit apsinešė, o vandeniu jų neišeina nuvalyti, išmėgink purškiamą langų valiklį. Papurškusi nublizgink juos rankšluosčiu ir pamatysi, kad bateliai vėl atrodys kaip nauji.

9. Raudono vyno dėmes padės išvalyti baltas vynas

Niekada nepagalvotum, kad taip sunkiai išplaunamos raudono vyno dėmės gali būti įveikiamos baltu vynu. Užpilk ant dėmės šlakelį balto vyno, palauk kelias minutes ir įdėk išskalbti. Neturėtų likti nė žymės.

10. Sutvirtink akinius bespalviu laku

Atėjus pavasariui kiekvienos kišenėje atsidurs akiniai nuo saulės. Jei kojelės staiga pasidarytų laisvos ir nenorėsi mokėti už akinių tvarkymą, sutvirtink juos bespalviu laku. Tik šiurkštu nedėk jų atgal į kišenę, būtinai dėk juos į dėklą, kad akiniai išliktų tvirti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis