7 2015 m. geriausi filmai, kuriuos turi pamatyti savaitgalį

Kol laukiate didžiausių 2016-ųjų premjerų, siūlome jums prisiminti 2015-uosius, kurie buvo puikūs metai kinomanams

1. Geriausias 2015 metų trileris

Hju Glaso Legenda / The Revenant

Tiek vizualiai, tiek ir savo turiniu vienas įspūdingiausių praeitų metų filmų, perpasakojantis neįprastai seną tikrą istoriją, jau virtusią legenda. Įspūdingai nufilmuotas filmas, kuris Leonardo DiCaprio pagaliau atnešė Oskarą. 1823 metais Hju Glasas– patyręs keliautojas ir vienas geriausių kailių medžiotojų, vienos ekspedicijos metu akis į akį susiduria su nuožmiu lokiu. Tarp lokio ir žmogaus kilusi dvikova baigiasi ne taip, kaip medžiotojas tikėjosi. Nors Hju pavyksta nukauti lokį, šis medžiotoją sužeidžia kone mirtinai.

2. Geriausias 2015 metų veiksmo filmas

Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias / Mad Max: Fury Road

Globalinę katastrofą išgyvenusioje ir absoliučia dykyne virtusioje Žemėje klajojantis vienišius Maksas sutinka Furiozą – moterį žūtbūt siekiančią persikelti per dykumą, kurioje negalioja jokie įstatymai, kur iš sutiktojo naivu tikėtis gailestingumo, ir kurią įveikti vienam taip pat jokios vilties.

3. Geriausi 2015 metų fantastinis filmas

Ambicingą NASA misiją Marse nutraukia galinga kosminė audra, todėl astronautų įgula nedelsiant evakuojama į Žemę. Deja evakuacijos metu nuo įgulos netikėtai atsiskiria astronautas Markas Vatnis. Įgulai grįžus į Žemę, NASA vadovams tenka pranešti liūdną žinią: astronautas Markas Vatnis žuvo. Tačiau iš tiesų Markas vis dar gyvas. Jis išgyveno audrą Marse, ir dabar su siaubu suvokia, jog kosmose liko vienui vienas. Jo kosminis laivas – sugadintas, ryšis su NASA nutrūkęs. Šį filmą galima priskirti ir prie komedijos žanro.

Ex-Machina

Jaunas kompiuterių genijus, programuotojas Kalebas dirba vienoje didžiausių interneto kompanijų pasaulyje. Kartą vaikinas laimi konkursą, kurio pagrindinis prizas – galimybė savaitę praleisti su kompanijos įkūrėju ir vadovu Neitanu.

4. Geriausias 2015 metų filmas paremtas tikrais įvykiais

Juodosios mišios / Black Mass

Džeimsas „Baltukas“ Bulgeris atlieka įkalinimo iki gyvos galvos bausmę. Iki suėmimo 2011-aisiais, 12 metų jis buvo antroje labiausiai FTB ieškomų nusikaltėlių sąrašo vietoje – po Osamos bin Ladeno. Buvusio Masačiusetso senatoriaus Viljamo Bulgerio brolis yra vienas žiauriausių mafijozų JAV istorijoje, nuteistas už 19 žmogžudysčių ir daugybę kitų nusikaltimų.

5. Geriausias 2015 metų romantinis filmas

Kerol / Carol

Jauna, talentinga fotografė Teresa dirba Manhatano universalinėje parduotuvėje, tačiau svajoja apie kitokį, prasmingesnį gyvenimą. Vieną dieną ji sutinka Kerol. Paslaptingos elegancijos ir liūdesio pilnų akių moteris įkalinta patogioje, tačiau bemeilėje santuokoje. Akimirksniu užsimezga ryšys. Pagrindinis filmo konfliktas rutuliojasi tarp konservatyvios to meto visuomenės požiūrio ir už viską stipresnės meilės.

6. Geriausias 2015 metų siaubo filmas

Ragana / The VVitch: A New-England Folktale

Ištremtas anglų ūkininkas kartu su žmona ir penkiais vaikais priverstas išvykti iš kolonijos į atokias žemes prie pat grėsmingo miško, kuriame slypi nežinomas blogis. Iš karto po jų atvykimo prasideda keisti ir keliantys nerimą dalykai –pasiutę gyvuliai, nudžiuvęs derlius, dingęs vienas iš vaikų, o kitas tarsi apsėstas blogosios dvasios. Kai viskas tampa dar labiau įtempta, kiekvieno šeimos nario tikėjimas, ištikimybė ir meilė turi atlaikyti šokiruojančius ir neužmirštamus išbandymus.

7. Geriausias 2015 metų dokumentinis filmas

Amy

Tai unikali proga pamatyti įžimybės gyvenimą iš vidaus. Tragiškai gyvenimą baigusios atlikėjos Amy Winehouse istorija iš jos pačios lūpų, pateikta per anksčiau nepublikuotą vaizdo medžiagą iš jos privataus gyvenimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis