Atostogų garderobas: stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai tobuloms atostogoms

Prasidedant pavasario sezonui, bet orams dar nelepinant, nejučia pradedame galvoti apie atostogas šiltuose kraštuose, kur sezonas prasideda jau balandį. Pasirinkus kelionės kryptį, jau galima pradėti galvoti apie lagamino turinį – kokius drabužius įsidėti, kad jaustumėtės patogiai.

Įvertinkite, ką ketinate veikti per atostogas


Stilistė Viktorija Šaulytė-Mockė ruošiantis į kelionę pataria apgalvoti drabužių derinius ir sudėti juos į lagaminą kartu, kad prireikus būtų patogu išsitraukti.


„Geriausia drabužių ir lagamino pakavimo nepalikti paskutinei minutei. Galima ramiai namie pasimatuoti drabužius, pabandyti skirtingus jų derinius. Taip pat patarčiau pagalvoti, kur keliausite ir ką veiksite. Taip bus aiškesnis lagamino turinys. Kai iš anksto suderinsite drabužius, kelionėje bus kur kas lengviau ir paprasčiau. Tiesą sakant, tą patį derinį visiškai pakeičia skrybėlė ar užsirišta skarelė, įdomesni, ryškesni aksesuarai, todėl daug drabužių ir neprireikia“, – patarimais dalijasi stilistė.


Turizmo ekspertai pastebi, kad keliautojai dažnai renkasi šalis, kur gali suderinti aktyvų ir pasyvų poilsį – ne tik pasilepinti paplūdimiais, bet ir aplankyti kultūrinius objektus. Todėl stilistės patarimai pirmiausia pagalvoti, ką veiksite per atostogas, tikrai praverčia.


„Kiekvienas keliautojas atostogų kryptį renkasi pagal savo lūkesčius – nori ramaus poilsio prie jūros, aktyvesnio laisvalaikio ar pažintinės programos. Jau dabar matome, kad pirmosiomis šiltojo sezono kelionėmis mūsų klientai aktyviai domisi ir nori pasilepinti šiluma dar balandį. Kol mūsų šalyje reikia šiltų drabužių, jau galima planuoti ir vasarišką atostogų garderobą“, – sako Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ rinkodaros ir ryšių su visuomene skyriaus vadovė.


Patogiausias atostogų stilius


V. Šaulytė-Mockė pasakoja, kad šiuo metu jokių griežtų apibrėžimų, koks turėtų būti atostogų garderobas, kokias spalvas ar raštus pasirinkti, nėra. Daugiausia dėmesio skiriama patogumui ir asmeniniams poreikiams bei pomėgiams.Patogiausias atostogų stilius
Patogiausias atostogų stilius
Organizatorių archyvas„Nors atostogų stilius tikrai laisvas, svarbiausia atsižvelgti, kur keliaujate. Jei tai aktyvi kelionė, kurioje bus daug veiksmo kojoms, pavyzdžiui, kopimo į kalnus, labai svarbu atkreipti dėmesį į avalynę ir patogius sportinius drabužius. Jeigu renkatės poilsinę kelionę prie jūros ar baseino po palme – iškart norisi lengvumo, plazdančių audinių, akinių nuo saulės ir basučių. O kartais geriausias drabužis yra basos kojos“, – juokiasi stiliaus ekspertė.


Planuojant atostogų lagaminą, I. Aukštuolytė rekomenduoja pasidomėti šalies, į kurią vykstama, kultūra ir religija.


„Nederėtų pamiršti, kad musulmoniškuose kraštuose reikėtų gerbti vietines tradicijas ir nedėvėti per daug atvirų drabužių. O einant į mečetes, tiek vyrams, tiek moterims reikės uždengti kojas bei pečius“, – dalijasi kelionių organizatoriaus atstovė.


Ji taip pat primena, kad į prabangius viešbučių restoranus nedera eiti vilkint paplūdimio aprangą bei avalynę – juose galioja deramo aprangos kodo reikalavimai.


Apgalvoti drabužių deriniai


Prieš kraunant lagaminą, V. Šaulytė-Mockė siūlo kiekvieną drabužį vertinti funkcionaliai, taip sutaupysite vietos lagamine, neapsikrausite rūbais, kurių kelionėje nė neprireiks.


„Pagalvokite apie skirtingus to pat drabužio dėvėjimo variantus. Tarkime, ilgesni marškiniai gali būti dėvimi ant maudymosi kostiumėlio, o vėsesnį vakarą derinami prie laisvų kelnių ar užrišami kaubojišku stiliumi. Šis patarimas tinka ne tik kelionėms, bet ir kiekvienai dienai. Tas pats drabužis gali atrodyti vis kitaip, jei tik pagalvosite, su kuo jį dėvėti“, – sako V. Šaulytė-Mockė.Apgalvoti drabužių deriniai
Apgalvoti drabužių deriniai
Organizatorių archyvasDar vienas patarimas – per daug nesureikšminti, jei kažko neapgalvojote ar pamiršote įsidėti. Pasak stilistės, tokiu atveju garderobą lengvai galėsite pagyvinti vietiniu drabužiu ar aksesuaru. Ji pasakoja, kad neseniai vykdama į Maroką pamiršo šlepetes, bet įsigijo jas vietoje ir buvo tikrai laiminga.


Neatsiejamas atostogų atributas – maudymosi kostiumėlis


Renkantis maudymosi kostiumėlį V. Šaulytė-Mockė pataria ir vėl pagalvoti apie atostogų veiklas. Pasak jos, jei ketinama daug plaukioti, geriausia rinktis patogų ir judesių nevaržantį maudymosi kostiumėlį. Stilistės nuomone, vientisas tam puikiai tiks.


„Jeigu ketinate daugiau laiko leisti paplūdimyje ar prie baseino, galite rinktis ir dviejų dalių maudymosi kostiumėlį. Jis puikiai derės ir prie turimų šortų, kelnių ar sijonų, galėsite jį puikiai panaudoti ir ne tik prie baseino“, – dalijasi V. Šaulytė-Mockė.


Pastaruoju metu keliautojai mažiau laiko praleidžia pasyviai degindamiesi, todėl maudymosi kostiumėlio derinimas su kitais drabužiais – puiki galimybė.Neatsiejamas atostogų atributas – maudymosi kostiumėlis
Neatsiejamas atostogų atributas – maudymosi kostiumėlis
Organizatorių archyvas„Keliautojų apklausos duomenys rodo, kad keliautojams atostogų metu norisi baseino, SPA, vakarinių renginių. Net 70 proc. keliautojų deginimosi nesureikšmina, deginasi saikingai, gultai paplūdimyje jiems nėra didžiausias privalumas“, – komentuoja „Tez Tour“ atstovė.


Kaip suplanuoti vietą lagamine


Stilistė sako, kad planuojant garderobą ir taupant vietą lagamine, galima apsvarstyti, reikia kelių sijonų ar kelnių, ar geriau pasiimti vieną sijoną, bet prie jo derinti skirtingus marškinėlius ir bliuzeles. Vyrų garderobą V. Šaulytė-Mockė pataria planuoti vadovaujantis tais pat patarimais. Pasak jos, dar vienas triukas, padedantis sutaupyti vietos lagamine, – sukti drabužius ir guldyti pailgomis linijomis. Taip lagaminas užsipildo lėčiau ir vietos atsiranda daugiau.


„Keliaujant į šiltus kraštus, svarbu nepamiršti trijų neatsiejamų galvos apdangalų. Tai skrybėlė, skarelė ir kepurė su snapeliu. Visus juos lengvai galima derinti prie įvairiausių drabužių, o jei reikia, net naudoti kartu. Ypatingą efektą kuria skarelė su skrybėle vakarui ar įsimintinam kadrui atostogų metu“, – sako stilistė.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis