5 drabužiai, kuriais „pliusės“ turėtų papildyti spintą

Šiandien apstu įvairiausių stiliaus patarimų vadinamojo „plus size“ kūno tipo merginoms. Deja, didžioji jų dalis – tokia neteisinga ir absurdiška, jog neturi nieko bendra su mada ar stiliumi apskritai. Pirmas ir didžiausias mitas, kurį tau gali bandyti įsikalti į galvą – didesnio dydžio kūnas reikalauja kažkokių kitokių, ypatingų stiliaus taisyklių žinojimo, taip pat karstymosi milžiniškais aksesuarais (kurie tau galbūt net nepatinka) ar skrupulingai sekti ir mėginti atkartoti 60 - ies metų kaimynės stilių.

Tad nuo šiol, jei išgirsi pamokymus, jog nuo šiol privalai derinti oranžinę suknelę, su rožiniu švarku ir prisiderinti zebro kailio rašto kepurę ir baltas tinklines pėdkelnes siuvinėtas brokoliais (nors labiausiai mėgsti tamsiai mėlyną spalvą ir skandinavišką minimalizmą) – pasukiok pirštą prie smilkinio, nusišypsok pamokslautojui ir apsisukusi ant kulno keliauk į parduotuvę naujų plėšytų džinsų ar pranzūziškai elegantiškų baltų marškinių. O, kad jaustumeisi tvirčiau, tavo dėmesiui – stiliaus atmintinė pliusėms!
Kūnas yra kūnas


Skamba kiek filosofiškai, tačiau iš tiesų taip ir yra – kūnas yra kūnas ir bet koks profesionalus stilistas, paprašytas sukurti įvaizdį 2 ar 46 dydžio klientei reaguos vienodai – imsis ieškoti tinkamiausių drabužių proporcingams siluetui sukurti. Iš tiesų stilius turi daugybę panašumų su muzika – kokybiškas kūrinys privalo turėti darnią muzikinę harmoniją, panašūs principai galioja ir kuriant įvaizdį. Tik šiuo atveju, kiekvienas kūnas turi savo harmoniją, o drabužiais ją galime paryškinti bei patobulinti.


Vienas populiariausių mitų apie stilių, jog drabužiais ryškiname privalumus ir slepiame trūkumus. Iš tiesų jeigu užsiimsi slėpimu ir ryškinimu, galiausiai vis vien nepavyks sukurti proporcingo silueto, o didžiausi privalumai tokiu būdu lengvai gali tapti proporcijos trūkumais. Pavyzdziui, jeigu gamta apdovanojo didele krūtine, per daug ją išryškindama tapsi na... vaikščiojančia krūtine ir leisi vienai (kad ir labai gražiai) kūno daliai užgožti tave visą. Kuriant savo stilių, dėmesys neturi sustoti ties viena kuria tavo kūno vieta, jis turi būti paskirstomas po visą siluetą.
Raštų mitologija


Tikriausiai nė vienas kitas plus size įvaizdžio reiškinys nėra apipintas tokia gausybe mitų, kaip raštai. Vieni rimtais veidais dėsto priešistorinę taisyklę apie stambius ir siaurus dryžius, treti purto galvą ir tvirtina, jog didesnio dydžio merginoms apskritai reikia vengti raštuotų audinių, o tretieji, pamišę revoliucionieriai rėkia, jog visos spalvos ir raštais, ir stroboskopinė psichodelika turėtų rasti vietą tavo kasdieniame įvaizdyje.

Pirmiausia, ką galime į tai pasakyti – turi laisvą valią rinktis. Jeigu širdis linksta į psichodeliką ir elegantiškesni ar mados sostinių gatvės stiliaus įvaizdžiai tavęs nevilioja – šaunu. Tačiau jeigu šiomis taisyklėmis seki, nes kažkokiu stebuklingu būdu patikėjai, jog būtent taip turi atrodyti plus size merginos, pasakyk sau stop. Tavo įvaizdžio pasirinkimas nepriklauso nuo tavo kūno tipo. Ir kiekvienam tipui galioja tos pačios, pagrindinės proporcijos taisyklės: drabužis negali baigtis ties plačiausia kūno vieta, raštuoto audininio drabužiai privalo būti pagaminti iš nesitampančios tekstilės (mat bet kokią figūrą žaloja, ties plačiausiomis kūno vietomis išsitempę raštai), o bendras įvaizdžio proporcingumas priklauso nuo drabužių „vokalistų“ ir pritariančiojo vokalo harmonijos. T. y. jeigu vienas drabužis stipriai raštuotas, kitas gali būti lengvesnis, o visi kiti stiliaus vienetai – neutralūs.


Atia, jubiliejini tetos įvaizdi!


Šį sezoną pasižadėk, kad:


1. Papildysi spintą plėšytais džinsais. Kodėl tu galvojai, jog jie tau netinka??? Dėvėk su lengvo audinio maxi ilgio lietpalčiais, baltais marškinėliais ar liemenėmis – švarkais.


2. Pieštuko formos sijonu. Galbūt net odos imitacijos? Žiūrėk, kad sijonas baigtųsi ties kelio viduriu ir nebūtų pernelyg blizgus. Dėvėk su sportbačiais (o gal aukštakulniais storu kulnu?) ir laisvo silueto nertiniu ar džemperiu.3. Išmesk burbulo formos veltinio auskrarus ir karolius. Arba atiduok juos pažaisti katei.


4. Įsigyk „chokerį“ ar smulkų pakabutį, jaukiai nugulsiantį tavo kaklo duobutėje.


5. Daugiau niekados nebegalvok, jog tau tinka TIK vienos formos rankinė, vienodo silueto džinsai ir vienodas džemperis. Mados pasaulis įvairus ir žavingas – matuokis ir išbandyk naujas formas. Juk dabar jau žinai burtažodžius, vedančius į proporcingo įvaizdžio šalį!View this post on Instagram

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham)
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis