5 pagrindinės šaltojo sezono tendencijos, kurias turi žinoti kiekviena (FOTO)

Nors į Lietuvą atkeliavęs šaltasis sezonas verčia apsirengti šilčiau, storesni drabužiai netrukdo atrodyti stilingai, sako stilistė, mados tinklaraštininkė Viktorija Šaulytė. Apsilankiusi Vilniaus širdyje esančiame prekybos centre „Europa“ stiliaus ekspertė parodė, kokie stiliaus elementai šį šaltąjį sezoną – patys madingiausi, ir patarė: pastebimai sutaupysite, jei žiemai puošitės per „Black Friday“ išpardavimą.  

Vaikštinėdama po prekybos centre „Europa“ įsikūrusias drabužių ir aksesuarų parduotuves stilistė V. Šaulytė tikina: ryškiausios sezono stiliaus tendencijos puikiai atsispindi vitrinose.


„Visų pirma tai – žemiški atspalviai, taip pat – ryškesnės, sodresnės spalvos, pavyzdžiui, garstyčių, vyšninė, violetinė. Be to, pasauliniai dizaineriai padiktavo ir iš naujo atgimusią neoninių spalvų madą – kodėl gi nepaįvairinus bendro įvaizdžio itin ryškios spalvos detale? Ką jau kalbėti apie gyvūnų kailių raštus, kurie į madą grįžo su trenksmu“, – sako stilistė.


Žinoma, pasak V. Šaulytės, tai nereiškia, kad dabar nuo galvos iki kojų reikia vilkėti gyvūnų kailių raštų drabužius – gana ir vieno ar poros akcentų, pavyzdžiui, batų ar diržo. Nuo šaltojo sezono neatsiejamos ir kitos garderobo detalės – storesni megztiniai, ilgesni sijonai, masyvesni šalikai ir batai, šiltesni paltai, įvairios kepurės ar skrybėlės.


Tendencija nr. 1 – laisvi ilgesni sijonai


Pasak stilistės, patys madingiausi šį sezoną yra klostuoti sijonai, kurių ilgis – šiek tiek žemiau kelių. Taip pat labai madingi ir įvairių asimetriškų formų, mažiau įprasto kirpimo. Svarbu tik, kad būtų ilgesni.


„Šį sezoną itin madingi laisvesnio tipo, lengvai krentantys, tarsi plazdantys sijonai, todėl norint atrodyti išties madingai, aptemtus sijonus kuriam laikui reikėtų padėti į šalį. Tokius laisvus sijonus šaltuoju sezonu galima derinti labai įvairiai: tiks ir prie marškinių, ir prie megztinių, o ir avalynė gali būti tiek ilgaauliai, tiek trumpesni auliniai batai“, – sako V. Šaulytė.
Laisvi ilgesni sijonai
Laisvi ilgesni sijonai
Prekybos centro „Europa“ nuotr.Tendencija nr. 2 – auliniai batai


Užsiminusi apie avalynę, stilistė V. Šaulytė netrunka paaiškinti detaliau: atėjus šaltajam sezonui, kiekvienai moteriai savo spintoje reikėtų turėti bent kelias poras batų.


„Šaltajam sezonui moteriai reiktų turėti bent dviejų rūšių avalynę: šiltesnius ilgaaulius, kurie ne tik puikiai dera prie sijonų, bet ir prie kelnių, ir trumpesnius aulinukus. Pavyzdžiui, šį sezoną itin madingi kaubojiško tipo, kurie dera ir prie džinsų, ir prie sijono ar klasikinio tipo kelnių. Kitas variantas – minėto gyvūnų kailio raštų batai. Tokie taip pat nesunkiai priderinami, todėl tiks nešioti dažnai“, – sako stilistė pabrėždama, kad renkantis avalynę svarbiausia, jog ši būtų kuo universalesnė.Auliniai batai
Auliniai batai
Prekybos centro „Europa“ nuotr.Tendencija nr. 3 – beretės


Be abejonės, atšalus orams būtina pasirūpinti ir galvos apdangalu. V. Šaulytės teigimu, šįmet tikrai neprašausite pasirinkę masyvią skrybėlę, o dar geriau – į madą sugrįžusias prancūzišką stilių primenančias beretes.

„Nors kartais pasigirsta nuomonių, kad priderinti beretę prie bendro įvaizdžio gali būti sunku, iš tiesų jos dera kone prie visko. Svarbu tik pasirinkti mėgstamą spalvą – kone universalią smėlinę, ryškiu akcentu tapti galinčią raudoną, prie visko derančią juodą ar gyvūnų kailių raštų, jei norisi dėmesį išties traukiančio akcento“, – sufleruoja stilistė.Beretės
Beretės
Prekybos centro „Europa“ nuotr.Tendencija nr. 4 – masyvūs paltai


Neatsiejama šaltojo sezono dalis yra ir šiltesni paltai. Anot V. Šaulytės, šįmet juos ypač madinga rinktis storesnius, masyvesnius, taip pat – ryškių spalvų.


„Renkantis paltą verta prisiminti tą garsių dizainerių primintą madą – ryškias, galbūt net neonines spalvas. Apniukusią dieną tokia spalva nesunkiai padės pasikelti nuotaiką, o ir minioje nepastebėtos neliksite. Kitas variantas – atsigręžti į taip pat madingus dirbtinius kailius. Jei renkantis kailines liemenes nesunku privelti stiliaus klaidų, tai prašauti su tokiais paltais – kur kas sunkiau. Atrodyti kaip mielai meškutei ir vėl madinga“, – šypsosi stilistė.Masyvūs paltai
Masyvūs paltai
Prekybos centro „Europa“ nuotr.Tendencija nr. 5 – suderinti žiemiški aksesuarai


Žinoma, atšalus orams tučtuojau prisireikia ne tik palto bei stilingos beretės, bet ir šaliko bei pirštinių. Šįmet labai madingos pirštinės, pasak V. Šaulytės, yra ilgos, o šalikas – masyvus. Tuo tarpu derinant šiuos aksesuarus tarpusavyje verta įsiminti vieną taisyklę.


„Nereikia žūt būt rinktis vienodų spalvų. Puikiai atrodysite suderinę pirštinių, šaliko ir kepurės atspalvius. Pavyzdžiui, kad ir violetinė... Vienas aksesuaras gali būti tamsiai violetinis, kitas – alyvinis, trečias – švelniai rausvas. Svarbiausia – išlaikyti motyvą“, – sako V. Šaulytė.Ilgesnės pirštinės
Ilgesnės pirštinės
Prekybos centro „Europa“ nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis