Neturiu kuo apsirengti! Kaip išmintingai rinktis drabužius ir kasdien atrodyti originaliai? (PATARIMAI)

Lietuviškos vasaros ir nežymiai pliusinės temperatūros ypatumai veikia visus - vieni verkia, kiti sportuoja, treti planuoja atostogas, o aš nusprendžiau jums parašyti apie mergaitišką ir labai ūmią ligą - "neturiu kuo apsirengti" sindromą.


TAI PAT SKAITYK: Paliko vaikinas? Metas švęsti! Kodėl verta džiaugtis vienatve? (DISKUSIJA)

Turi spintą, lūžtančią nuo drabužių, o batų ir aksesuarų skyrelių durys nė neužsidaro? Švarkai, džinsai, striukės, paltai ir kiti grožiai gražiai atrodę parduotuvės vitrinoje, o savame kambaryje pastarieji sunkiai įsikomponuoja į kasdienių derinukų gretas?

Rytais valandų valandas praleidi rymodama prie nieko gero nežadančios drabužių spintos, kurios turinį išsimatavus daugybę kartų galiausiai tenka sunkiai atsidusti ir ištarti riebiąją moteriškosios lyties atstovių pamėgtą banalią „neturiu kuo apsirengti“ frazę?

Jei bent į vieną šių klausimų atsakei teigiamai, skubu patikinti ir nuraminti – liga išgydoma, tereikia giliai įkvėpti ir įjungti loginį mąstymą.

Su šia problema yra susidūrusios kone visos dailiosios lyties atstovės, pradedant mano pradinėse klasėse besimokančia pussesere, baigiant pensininke močiute. Tiesa, tikriausiai jei mūsų spintoje gulintys drabužiai ir aksesuarai vieną naktį virstų maistu, drąsiai jos turiniu galėtume pamaitinti visus Afrikos žemyno vaikus. Tad pradėkime žiūrėti į šią problemą objektyviai ir šaltu protu peržvelkime keletą patarimų, kurie gali padėti stipriai sumažinti šio sindromo simptomus.

Visų pirma kiekvienam reiškiniui yra paaiškinama priežastis. Lūžtančios spintos reginio priežastis paprastai yra ne per maža spinta ar pernelyg gili tėvų piniginė (nei matmenys, nei finansinė padėtis šiuo atveju nėra pagrindinis „neturiu kuo apsirengti“sindromo motyvas).

Pagrindinė ir dažniausiai sutinkama priežastis yra ta, kad didžioji dalis spintoje tūnančių drabužių yra netinkamo dydžio ir „neguli ant kūno“ taip, kaip norėtųsi – gal numetei svorio, gal jo priaugai, o galbūt drabužio kirpimas ir modelis nėra tau tinkamas. Galbūt visų šių faktorių sau nepripažinsi, tačiau mūsų pasąmonė visus darbus padaro mums nežinant ir tokie drabužiai paprastai be jokio pasiteisinimo guli spintos gilumoje, užimdami daug vietos.

Kita priežastis gali būti dar paprastesnė – stiliaus problemos. Prieš kelias savaites besimatuodama penkias skirtingas odinės striukės variacijas galiausiai su gailesčiu visas jas gražinau pardavėjai su pasiteisinimu „tikriausiai odinė striukė netinka man prie asmenybės“. Konsultantė gardžiai nusijuokė, tačiau sakiau tiesą. Yra drabužių, kurie puikiai atrodo ant pakabos, dar geriau atrodo ant tinkamų asmenų pečių, tačiau nebūtinai puikiai atrodys ant manęs.


Trečioji priežastis – nuolatinis besikeičiančių madų vaikymasis. Tai nėra blogai, tačiau ilgainiui vieno ar kito mados laikotarpio stiliaus aksesuarai ar būdingo kirpimo drabužiai atrodo gražiai tik kabėdami vieni, tačiau jų derinti su kitomis garderobe esančiomis detalėmis nepavyksta.

Paskutinė, tačiau viena didžiausių priešių – impulsyvių pirkinių problema, ištinkanti kiekvieną kartą, kai į drabužių paieškas išvykstame blogos nuotaikos, keistų ir mums nebūdingų jausmų ar tiesiog pasiklystame gudrių prekybininkų sugalvotose akcijose ir nuolaidose. Neretai nuolaidos tampa pagrindine impulsyvaus pirkimo priežastimi, o drabužiai, pirkti išpardavimų metu, dažniausiai taip ir lieka gulėti spintos gelmėse, nė neišpakuoti iš maišų.

Tad kaip išspręsti šias problemas ir vis viena išlikti stulbinančiai?

1. Išgrynink savo asmeninį stilių. Nerekomenduoju mėginti atlikti internetinių testų, nurodančių „tavo stiliaus“, tačiau ugdyk vidinį jausmą, kuris padėtų drąsiai pasakyti, kuris drabužis „tavo“, o kuris tik bando prisišlieti prie netinkamos kompanijos. Sutinku, stiliaus paieškoms tenka paaukoti ne metus ir ne du, tačiau kuo anksčiau ir kuo sąmoningiau tai darysi, tuo greičiau pasieksi akivaizdžių rezultatų.

2. Investuok į kokybiškus garderobo pagrindus (pagal figūros tipą tinkančius džinsus, kelnes, paprastus marškinėlius, geros sudėties neutralius nertinius ir kitus dėmesio neatkreipiančius, tačiau vaizdo ir akių negadinančius drabužius). Kiekvieną kartą, kai hormonai kels vėjus ir jausiesi neturinti ką apsirengti, galėsi grįžti prie elementarių, tačiau visuomet idealiai tinkančių derinuko sprendimų, tačiau gyvenimui nuspalvinti vieną detalę pasirink ryškesnę, nei įprastai (apsirengusi įprastas kelnes ir paprastą vienspalvę palaidinę, ant viršaus rinkis rengtis ryškų gėlėtą švarką, o pasirinkusi paprastus juodus marškinius juos pralinksmink pasirinkdama ryškesnes kelnes). Sutinku, misija sudėtinga, juk kiekvieną kartą įžengus pro pasakų šalies (drabužių parduotuvės) duris, akys krypsta ties karščiausiais to sezono topais ir must have spalvomis, o ne nuobodoms  tinkančiais įprastiniais drabužiais, tačiau nemesk kelio dėl takelio ir valdyk savo norus ir smegenis.

3. Išsirink iš viso spintos turinio vieną detalę ir likusį drabužių bei bendro vaizdo derinį lipdyk atsižvelgdama būtent į ją. Pagrindinė detalė gali būti naujausias pirkinys ar kažkas, ką norėtum iškelti į dienos šviesą, tačiau to padaryti niekaip nepavyksta. Pasirinkus ieškok jam tinkamų draugų. Nė nepastebėsi, kai visas derinys bus baigtas, o jį vainikuos puikus rezultatas.

4. Drabužių planavimas iš vakaro. Man šis patarimas skamba skausmingai vien dėl to, kad negaliu žinoti, kokios nuotaikos, kokių orų ir kokių darbų vedina pasitiksiu ateinančią dieną, tačiau svarbioms dienoms patariama drabužių derinius rinktis iš vakaro, kad negalia išsirinkti tinkamus drabužius netaptų dar vienu galvos skausmu lemtingomis akimirkomis, kai koncentruotis norisi į kitus objektus.

Įgyvendinus šiuos keturis punktus tikiu, „neturiu kuo apsirengti“ sindromo priežastys išnyks savaime!

Daugiau patarimų rasi Kotrynos bloge cukruje-funk.blogspot.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis