FASHIONISTA: 16-metė Emilija, kurią garbina užsieniečiai(SPECIALUS INTERVIU)

Kai ji praeina - atsigręžia visi praeiviai. Šios merginos neįmanoma nepastebėti: žvilgsniai krypsta į kruopščiai suderintus drabužius, tamsiai dažytas lūpas bei į prašmatnius galvos apdangalus.

Ją stebintys spėlioja - kas ji? Galbūt garsi stilistė, kino aktorė ar dizainerė? Viskas daug paprasčiau. Ši mergina - 16-metė Emilija, mados blogerė iš Lietuvos, kurią likimas nubloškė savo stiliumi puošti Belgijos gatvių. Tūkstančiai sekėjų, profesionalios nuotraukos, nepriekaištingas stilius - apie savo gyvenimą pasakoja pati Emilija Vaišnoraitė.

Kaip apibūdini savo stilių?
Kaskart susidūrusi su šiuo klausimu nežinau, kaip į jį atsakyti. Mano stilius keičiasi kartu su mano nuotaika, mane supančia aplinka, žmonėmis. Nėra žodžių, kurie tiksliai jį apibūdintų, aš tiesiog mėgstu dėvėti derinius, kurių kiti vengia, bijo arba tiesiog apie kuriuos dažnas nepagalvoja.

Kaip tavo gyvenime atsirado mada?
Nebuvo tokio momento, kai mada staiga ėmė ir atsirado mano gyvenime. Ji visuomet buvo šalia: nuo mažens buvau rengiama gražiausiais drabužėliais. Susižavėjimas mada man yra įgimtas. Kaip ir mama, kuri ligi šiol turi nepriekaištingą stiliaus bei estetikos suvokimą, visada mėgau pasipuošti.

Kas tau didžiausias įkvėpimas kuriant savo įvaizdį?
Itin reikšmingi mano įkvėpimo šaltiniai - žmonės, istorija, kultūra, fotografija, įvairūs menininkai ir apskritai menas. Būna, kad pamatau, pavyzdžiui, tobulą nuotrauką, kurios spalvos, skleidžiama nuotaika ar mintis turi įtakos įvaizdžiui, kurį vėliau kuriu.

Nuo ko pradedi kurti savo aprangą?
Kartais eidama gatve ar vartydama kokį žurnalą pamatau akį traukiantį siluetą ir vėliau besirinkdama, ką rengtis, sukuriu savą jo versiją. Dažnai pats derinys gimsta mano galvoje, kai nusiperku naują arba atrandu seną, pamirštą drabužį. Tuomet jis tampa pagrindine aprangos detale,.

Ar norėtum studijuoti madą?
Noriu studijuoti mados dizainą, drabužių modeliavimą. Ateitį trokštu sieti su mada, kūryba, menu.

Esi lietuvė, tačiau labiau esi žinoma užsieniečių. Taip pat turi tūkstančius sekėjų. Ar laikai save populiaria bloger'e?
Savęs populiaria nelaikau, populiarumas nėra mano tikslas. Žinoma, be galo malonu, kai tau suteikiama dėmesio ir kai žavimasi tuo, ką darai, ypač jei užsiimi tuo, kas tau pačiam patinka.

Kokio stiliaus drabužius mielai nešioji kasdien?
Mėgstu kontrastą tarp modernumo bei senoviškumo, todėl dažnai dėviu baroko stiliaus marškinius su didelėm apykaklėm ir pūstom, raukinais dekoruotom rankovėm, kartu su modernesniais, gan klasikinio kirpimo, drąsių spalvų ar raštų švarkais, kelnėmis, sijonais. Be to, esu skrybėlių bei neįprastų batų fanatikė, kolekcionierė. Šie elementai mano spintoje užima svarbią vietą.

Kokie užsienio tinklaraštininkai žavi tave labiausiai?
Tiesą sakant, šiuo metu nėra tokių blog'ų, kuriuose lankyčiausi reguliariai. Dauguma bloger'ių yra įvaldžiusios jau pabodusius minimalistišką bei grunge stilius. Tik kartais, dėl gražių nuotraukų, apsilankau Violetos (vi0lettae.blogspot.com), Rumi (fashiontoast.com) bei Ivanios (love-aesthetics.blogspot.com) tinklaraščiuose.

Gyveni Belgijoje. Ar skiriasi belgų ir lietuvių stilius?
Skirtumas tarp Lietuvos ir Belgijos gyventojų veikiausiai yra tas, kad Belgijoje žmonės labiau atsipalaidavę, jiems nelabai rūpi tai, kad jie nėra apsirengę pagal naujausias tendencijas. Lietuvoje dauguma žmonių it klonai vaikšto apsirengę tokiais pačiais drabužiais, avi tokius pat batus. Jie savo išvaizdą labiau prižiūri, bet jie tai daro pagal tam tikrus standartus, kas šiek tiek liūdina.

Kokia žmogaus apranga ar stilius patrauktų tavo akį?
Mano dėmesį nebūtinai patraukia stilius ar tam tikri derinio elementai, o žmogaus išradingumas kuriant savo įvaizdį, jo savijauta dėvint kažką įdomesnio, kitokio, "rizikingo". Pasitikėjimas savimi, kūrybiškumas- štai kuo žaviuosi.

Emilijos bloga's - http://www.fashionwhit.net/

Su blogere Emilija kalbėjosi Rokas Rimaitis. Jo blogą rasite ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis