Pasidaryk pati: drabužis iš „Kerės dienoraščio“(FOTO)

Pastaruoju metu susižavėjimas serialu „The Carrie Diaries“ (liet. „Kerės dienoraštis“) pasiekė neįtikėtinas aukštumas, apie jį kalba visi, merginos mokyklos suole ir  tinklaraščiuose aptarinėja serialo stilių ir laužo galvas, kaip pačioms tokį susikurti.

Joks „būtinų pažiūrėti serialų“ sąrašas dažniausiai neapsieina be Kerės dienoraščių!

Kodėl? Turiu kelis variantus. Pirmiausia - juk tai nuostabiojo „Sekso ir miesto“ priešistorė, o kai turi puikius pamatus - ne taip sunku pradėti, tiesa? Tačiau kodėl šis serialas, nepasižymintis įtemptu ar ypač įtraukiančiu siužetu, pritraukia milijonus žiūrovų? Atsakymas vienas - stilius.

Nesinori išskirti vien pagrindinės herojės Kerės, visi veikėjai atrodo stilingai ir žaviai. Tas 80-tųjų dvelksmas, į kurį žiūrima per šiuolaikinę stiliaus prizmę, yra nepakartojamas stilisto Erico Damano darbo rezultatas. Jis sugeba suderinti senus „mamos jaunystės laikų“ drabužius, į kuriuos įprastai daugelis mūsų nė nepažiūrėtų, ir sukurti nepriekaištingą derinį, kuris primena praeitį, bet yra toks stilingai modernus, kad nė iš tolo neprimena įprasto „vintage“ stiliaus. Tik didelio įdirbio dėka, niekuo neypatingi drabužiai ir aksesuarai tampa meno kūriniais, o žiūrovėms norisi kiekvieną jų tiesiog priglausti savo spintoje ir niekam neatiduoti.

Pati esu prisiekusi šio serialo gerbėja, žaviuosi jo kostiumais, aktoriais, pačia istorija. Jis įkvepia ir formuoja mano stilių, tad į spalvingus derinius ne tik ganau akis, bet bandau kažką pritaikyti ir savo spintoje. Taip gimė mano „Pasidaryk pati“ projektėlis, įkvėptas seriale taip garbinamų taškučių (angl. polkadots) raštų.


Pagrindinė serialo „The Carrie Diaries“ herojė Kerė mėgsta taškeliais margintus drabužius. AOP nuotrauka

Aš nusprendžiau atkartoti Kerės taip dievinamus taškuotus džinsus ir atnaujinti savo rožines kelnes. Siūlau tokias pasigaminti ir tau!

Mums prireiks:

1. Kelnių, kurias norėtumėte padailinti madingaisiais raštais.
2. Tekstilinių dažų (aš rinkausi perlų spalvos).
3. Kelių nedidelių kartono gabalėlių trafaretų gamybai.
4. Formelės, pagal kurią gaminsim trafaretus (taip pat tiktų forminiai skylmušiai, kurie pagreitintų darbą, bet puikiai įmanoma išsiversti ir be jų, jei nesiekiate įmantrių formų)
5. Pieštuko
6. Kempinėlės gabaliuko (taip pat tiktų teptukas-kempinėlė, ar teptukas su standžiais šereliais)
7. Peiliuko ar mažų žirklučių (jei nenaudosite skylamušio.)
8. Popieriaus lapų.

Imam kartono gabalėlį, ir apsibrėžiam formelę, kuri yra tokios formos, kokios norime, kad būtų mūsų kelnių raštas. (1) (2) ir iškerpam ar išpjaunam tą formą. (3) Tokių trafaretų galite pasidaryti daugiau, tuomet paskui darbas vystysis greičiau ir patogiau.

Tarp kelnių klešnių padėkime popieriaus (4), kad dažant dažai nepersiskverbtų į kitą pusę ir visko neištepliotų (Tai ypač aktualu dažant plonesnės medžiagos kelnes, tampres ar pan.).


Į kitą indelį (aš naudojau dažų dangtelį, o juos pačius uždengiau kartono juostele, kad negaruotų) įsipilkite truputį tekstilinių dažų (5), pasidėkite trafaretą ir „štampuokit“. (6) Svarbu - netepkite per daug dažų, nes jie gali pasiskirstyti netolygiai bei išlįsti ne ten, kur norėtumėte. Jei taip vis dėlto atsitiktų, nieko baisaus, teptuku tiesiog pataisykite formą. Paskui supratau, kad daug geriau yra pritvirtinti trafaretus lipnios juostelės gabalėliais, taip jie neslidinėja (7).

Kai didieji skrituliai (ar kitos pasirinktos formos) jau padaryti, tarpus tarp jų galite užpildyti mažesniais tos pačios (ar kitokios) formos piešinėliais. Mano atveju - skrituliukais (8).

Ir paskutinis žingsnelis - lyginkite, kad dažai įsiskverbtų į audinį. Kiek laiko tai daryti, turi būti parašyta ant dažų buteliuko. Manuosius reikėjo fiksuoti lygintuvu apie 5 minutes, o paskui skalbti ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūros vandenyje.

Štai ir viskas!


Paskui su mama sugalvojome paimprovizuoti – kai kuriems skrituliukams galinės kelnių pusės apačioje nupiešėme ausytes - juk taip linksmiau!

Taigi, linkiu nepaskęsti žiemos rutinoje, atrasti vis naujų užsiėmimų ar pomėgių. Svarbu nebūti pasyviems ir tuomet net serialų žiūrėjimas įkvėps jus kurti.

Atsakyk į apačioje esančius klausimus ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 6 mėnesiams! Atsakymų lauksime iki vasario 28 dienos, nugalėtoją skelbsime rubrikoje „Konkursų laimėtojai“.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis