Nežemiško grožio tapytoja Gia Ram tapo juvelyrikos kolekcijos modeliu (FOTO)

Šiuolaikiniame pasaulyje, kur nebelieka aiškios ribos tarp juodos ir baltos, moteriškumo ir vyriškumo, kyla poreikis išsiskirti ne derinantis prie tam tikrų grupių, o išgryninant savo unikalumą. Jei anksčiau vaikytasi tam tikro stiliaus, sakyta „tai madinga, juk tai turi visi“, šiandien esame skatinami ne madingai suvienodėti, o pamiršti kitų vertinimus ir būti savimi.

Tokia filosofija kuria ir prekių ženklas MELLOW by Melita Rus, kaskart naujoje kolekcijoje pateikiantis kažką kitokio, patinkančio tiems, kurie nebijo eiti priešinga kryptimi. Šioje konceptualios juvelyrikos laboratorijoje papuošalai gimsta ne iš tradicinių elementų, o iš tų, kuriuos priešiname su glamūru – statybinių medžiagų.

Iki šiol Melitos Rus kuriami papuošalai traukdavo žvilgsnius ne tik naudojamomis medžiagomis, bet ir masyvumu, ant moterų kūnų gebančiu priglusti netikėtai gracingai. „Noriu atverti visų vaizduotes kuo plačiau ir sujungti skirtingas patirtis į vieną, nes tai ir kuria unikalią kiekvieno visumą. Paimu tai, kas tvirčiausia, ir sukuriu šių patirčių užraktą: kas pagaminta iš cemento, metalo ar varžtų išliks amžinai ir saugos mūsų patirtis“, – yra sakiusi papuošalų dizainerė.

V. Jokubausko nuotr.

Šiandien MELLOW patirčių užraktai keičiasi, pasak Melitos, naujieji darbai atspindi jos kūrybinę ir asmeninę brandą. Naujai papuošalų kolekcijai dizainerė pasirinko kryptį, kurią anksčiau atmetė, šį kartą rėmėsi tradicine juvelyrika. Kolekcija „Oldnewme’18“ pagaminta iš sidabro (925), delikati, švelni ir priešinga prieš tai vyravusiam grubumui. Visgi papuošalų dizainas primena, kad jie sukurti būtent MELLOW juvelyrikos laboratorijoje. Šalta stilistika, griežtos formos ir varžtus imituojančios detalės vis dar byloja apie skirtingų potyrių spynas.

V. Jokubausko nuotr.

Papuošalų kolekciją „Oldnewme’18“ sudaro 21 sidabrinis aksesuaras, nuo auskarų, pakabukų, žiedų iki apyrankių. Tiek maži, tiek didesni papuošalai palieka įspūdį, tačiau nėra agresyvūs, žybčioja kukliai – tai prabangus ir charakteringas minimalizmas.

Prie kiekvieno jų teko paplušėti ne vieną vakarą, darbas pasirėmus į juvelyro stalą Melitai nauja patirtis. Pagaminusi ir ištobulinusi papuošalus, mergina sako atradusi juvelyriką: ji reikalauja daug kantrybės, atsidavimo, bet kartu ir labai džiugina. Melita, būdama diplomuota ir ne kartą konkursuose apdovanota kostiumo dizainerė, didžiausią kūrybinį pasitenkinimą jaučia kurdama aksesuarus ir konceptualią juvelyriką. Dabar ji pagaliau susipažino ir su giliausias tradicijas puoselėjančiais prabangių papuošalų gamybos metodais.

Asketiškus papuošalus dizainerė siūlo segėti ar nešioti po kelis – atkartodami vienas kito formas jie atsiskleidžia visu grožiu. Būtent taip papuošalai buvo įamžinti ir šios kolekcijos fotosesijoje, kurios veidu tapo išraiškingų bruožų tapytoja Gia Ram.

V. Jokubausko nuotr.

Nauja kūrybinė patirtis – tik vienas iššūkis, kurio Melitai nepakako. Mergina nusprendė pirmą kartą su papuošalų kolekcija sudalyvauti „Mados infekcijos“ organizuojamoje „Injekcijoje“. Žengusi drąsų žingsnį nepasigailėjo, jos kolekcija buvo atrinkta „Injekcijos“ finalui. Ką pamatysime ant podiumo, telieka laukti, bet akivaizdu, kad tai bus netikėta ir daugeliui neįprasta. Juk ne kiekvienas minioje išdrįsta eiti atbulomis.

Daugiau kolekcijos nuotraukų - fotogalerijoje:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis