Garsiausios Lietuvos mados blogerės praneša: rudenį be šių stiliaus akcentų negali palikti namų (FOTO)

Nors šiuo metu trumpam į Lietuvą sugrįžo vasara, netrukus ir vėl pajusime rudens žvarbuką. O kartu su juo - jaukūs pasivaikščiojimai mieste, rankoje laikant kavos puodelį ir žvelgiant į ryškiaspalvius lapus po kojomis.

Rudens sezono stilius - ilgi, šilti megztiniai, stilingi aulinukai ir kaklą puošiantys šalikai. Vis dėlto neretai merginai iškyla klausimų: kaip viską suderinti? Kas yra madinga, o ką verta užmiršti? Ar tikrai būtina vaikytis mados tendencijų?

Pakalbinome vienas garsiausių stiliaus blogerių Lietuvoje - Ievą Ukanytę ir Darją Tupčają. Jos ne tik davė puikių stiliaus rekomendacijų, bet ir abi vienbalsiai pritarė, jog į rudens sezono garderobą būtina įtraukti sijonus.

Blogerės taip pat atskleidė be kokių stiliaus akcentų jos pačios neįsivaizduoja rudens. Todėl turi puikią galimybę pasisemti stiliaus idėjų iš jaunųjų fasionistų!

Ieva Ukanytė, I. VO BLOG asmeninio tinklaraščio kūrėja: „Nebijok suklysti ir kuo daugiau eksperimentuok“

Keliais sakiniais įvardink, kokios, pagal tave, yra ryškiausios 2015 metų rudens sezono stiliaus tendencijos?

Šio rudens laukiau kaip niekad anksčiau ir manau ne dėl to, jog jau netrukus teks pamiršti priešpiečius parke ir bus tamsu visą parą. Dažnai peržiūrėjusi kolekcijų pristatymus, pusę ryškiausių tendencijų tenka iš karto išbraukti kaip svetimas ir nepritaikomas asmeniniam garderobui. Tačiau šio sezono pasiūla parduotuvėse visiškai atitinka mano skonį.

Ieva Ukanytė
Ieva Ukanytė
Asmeninio albumo nuotr.

Septintas, aštuntas ir devintas dešimtmečiai susijungė į vieną, nuo podiumų niekur nedingo vyriško kostiumo variacijos, Jane Birkin staiga tarsi iš naujo atgimė ir tapo visų mūza - geriausias amžiaus sezonas. Labiausiai mane žavi tai, jog kad ir kokios skirtingos būtų dizainerių siūlomos kryptis, kuriamas įvaizdis tik vienas: elegantiškos ir savimi pilnai pasitikinčios merginos.

Be kokio aksesuaro šį sezoną stilinga panelė namų nepaliktų?

Tikriausiai kiekviena mergina bent kartą šį rudenį įsisegs masyvius geometrinius auskarus. Arba vieną auskarą. Dydžiui šituo atveju ribų nėra, formos įmantrumui - taip pat. Tik renkantis tokį aksesuarą patarčiau ties juo ir sustoti.

Kokį drabužių derinį rekomenduotum panelei, einančiai į mokyklą ar universitetą?

Trumpesnės klasikinio kirpimo kelnės arba džinsai, marškiniai plačiomis rankovėmis, patogūs žemapadžiai - šis derinys laikui nepavaldus ir neabejotinai tinkamas moksleivei ar studentei. Manau mokykloje ir universitete taisyklė mažiau yra daugiau tinka labiau, nei bet kur kitur.

Nors, kita vertus, paauglystė yra geriausias laikas eksperimentams ir savęs ieškojimui, tad, jei tik aprangos kodeksas leidžia, pamiršk visas taisykles ir išbandyk viską, kas šauna į galvą. Nebijok suklysti, nes nerizikuodama likti nesuprasta, rizikuoji tapti nuobodžia pačiai sau.

Ieva Ukanytė
Ieva Ukanytė
Asmeninio albumo nuotr.

Dažna mergina sako, jog nori labiau domėtis stiliaus tendencijomis, tačiau nežino, nuo ko pradėti. Ką patartum?

Praktiškai kiekvienas žurnalas pateikia sezono tendencijų gidą, tačiau mano patarimas pradėti ne nuo to. Daug svarbiau iš pradžių susikurti tvirtą spintos pagrindą. Išsiaiškink, kokio kirpimo rūbai pabrėžia tavo privalumus, kokios spalvos tau labiausiai tinka, investuok į kokybiškus garderobo elementus. Tokiu būdu nepasimesi pasiūloje ir neiššvaistysi santaupų nereikalingiems daiktams. Kad ir kaip būtų smagu stebėti besikeičiančias tendencijas, jos tikrai nepadarys tavęs stilinga.

Ieva Ukanytė
Ieva Ukanytė
Asmeninio albumo nuotr.

Kokie yra Ievos Ukanytės TOP 3 rudens sezono stiliaus akcentai?

Ieva Ukanytė šį rudenį kaklą šildys megztiniais ilgu kaklu, monochrominę paletę pagyvins kadmio oranžinės spalvos pirštinėmis ir spintą papildys trumpesniais sijonais.

Darja Tupčaja, LUSCIOUS STYLE asmeninio tiklaraščio kūrėja: „Gaila, kad retai matau panelės, dėvinčias sijonus“

Kuo ruduo tau ypatingas, kabant apie stilių - kas patinka, į ką atkreipi dėmesį gatvėse?

Bent jau pirmi du rudens mėnesiai man yra tas laikas, kai norisi rengtis įdomiau. Esant tokiam orui noras puoštis ir atrodyti išskirtiniau yra didelis. Man patinka, jog galima puoštis odinėmis striukėmis bei paltais. Be to, myliu rudenį už galimybę apsivynioti didžiausiais šalikais ir kartu su latte kavos puodeliu žygiuoti senamiesčio gatvėmis.

Darja Tupčaja
Darja Tupčaja
Asmeninio albumo nuotr.

Aš pati gatvėse dažnai atkreipiu dėmesį į žmones. Vilniaus gatvėse galima sutikti šimtus stilingų žmonių, todėl nepraleidžiu progos jų apžiūrėti.

Visai neseniai buvai Paryžiuje. Kokias rudens stiliaus tendencijas pastebėjai tarp paryžiečių? Gal patartum kai kurias jų perimti ir lietuvaitėms?

Taip, prieš dvi savaites grįžau iš Paryžiaus, bet, tiesą sakant, per 3 dienas nepastebėjau jokių stiliaus tendencijų tarp šio miesto gyventojų. Paryžius labiau turistų mylimas miestas, todėl atskirti kas yra paryžietis, o kas turistas nėra taip jau ir lengva. Mano manymu, jei nori pamatyti tikrą Paryžiaus madą, reikia keliauti ten mados savaitės metu, kai į Prancūzijos sostinę suvažiuoja stilingi žmonės iš viso pasaulio.

Darja Tupčaja
Darja Tupčaja
Asmeninio albumo nuotr.

Kokį drabužių derinį rekomenduotum panelei, einančiai į mokyklą ar universitetą?

Rekomenduočiau dažniau dėvėti sijonus! Labai retai matau paneles su sijonais, bet ruduo puikus metas sijonams dėvėti. Sijonas, marškiniai ar šiltas megztinis ir sportbačiai ar aulinukai – derinys, kuris puikiai tiktų į mokyklą ar universitetą.

Kokie yra Darjos TOP 3 rudens sezono stiliaus akcentai?

Mano asmeninis šio rudens topas: ilga pilka liemenė, suknelė-marškiniai bei rožinis paltas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis