Vienos nakties nuotykis - svaigi akimirka, kuri gali daug kainuoti

Pavasaris – įsimylėjėlių metas, o vasarą, kaip įprasta, prasideda nuodėmės. Prie jūros įsiplieskia daugybė romanų, kurie dažnai užgęsta jau kitą rytą. Kartais sunku nuspėti, ką galvoja tavo netikėtai atrastas princas.

Gali būti, kad tu per naktį jau spėjai mintyse nupiešti jūsų bendrą ateitį, o jis ryte tik ir galvoja, kaip greičiau pasprukti. Tiesa, kartais ir jie palūžta po romantiškos nakties. Sakai, taip nutikti gali tik toms, kurios visai neturi savigarbos? Panele.lt apklausa parodė, kad vienos nakties nuotykį patyrė beveik 50 proc. apklausoje dalyvavusių merginų. Niekada nežinai, kada meilė iš pirmo žvilgsnio, nutildanti sąžinės balsą, pasibels į tavo širdį.

VASAROS SPĄSTAI

Kasmet pastebima, kad daugiausia karštų vienos nakties romanų nutinka būtent vasarą, kai su draugėmis iškeliauji prie jūros ar į užsienį, namuose palikusi visus tave slėgusius rūpesčius ir nuotaiką gadinančius nemalonumus. Geriausių draugių kompanijoje atsipalaiduojate, paplūdimyje juokaujate su įdegusiais nepažįstamaisiais ir jiems pasiūlius išgerti kavos susižvalgote: „Kodėl gi ne? Juk atostogos!“ Po akimirkos su vienu jau sukiesi šokių aikštelėje, o švintant jis niekam nematant pažnabžda: „Važiuojame pas mane? Gaminu skanius pusryčius.“ Sekundę stabteli, bet apsvaiginta gražuolio kerų, o gal ir kokteilio, išvažiuoji su juo.

Psichologai sako, kad merginos sutinka artimai bendrauti su ką tik sutiktais vaikinais dėl keleto priežasčių. Kartais merginos taip elgiasi, nes ieško savyje moteriškumo požymių, nori pasikelti savivertę ir pasijusti patrauklios. Tiesa, kartais dviprasmiškomis užuominomis siekiame įrodyti savo populiarumą ir taip maištaujame. Nors vienos nakties nuotykiai vertinami neigiamai, apklausos rezultatai nėra tokie vienareikšmiški. Net 53 proc. jaunų merginų mano, kad nieko blogo praleisti naktį su nepažįstamu vaikinu, jeigu tai vyksta dviejų žmonių sutarimu. Gali sakyti, kad šios merginos visai neturi savigarbos ar moralės, o mes sakome, kad kiekviena gyvena taip, kaip jai atrodo geriausia. Svarbiausia, kad išliktum pati prieš save ori ir vėliau neprireiktų gėdingai ieškoti dviejų juostelių nėštumo teste kaltininko, kurio vardas išgaravo iš atminties su paskutiniu bučiniu. Patikėk, žinome ne vieną tokį atvejį!

DVIGUBA KALTĖ

Tai, kas vakare atrodo kaip nutrūktgalviškas nuotykis ir neeilinė galimybė, ryte gali sukelti dviprasmiškus jausmus. Laimė, kad tau pavyko, kaltė, kad problemos niekur nedingo, liūdesys, kad taip gražiai prasidėjusi pažintis jau baigėsi... Tik 17 proc. apklaustų merginų pasisekė po tokio nuotykio sukurti tvirtus santykius ir iki šiol išlikti pora. Likusios arba vėliau bandė draugauti ir nieko doro neišėjo, arba nė nesistengė šios pažinties sureikšminti. Tiesa, ne visi vaikinai po vienos nakties skuba pasipustyti padus. Yra ir tokių, kurie tave vadins savo likimo išrinktąja, o tu negalėsi patikėti, kaip jam išvis pavyko užkalbėti tau dantį. Visai ne tavo skonio? Giliai įkvėpk ir pasiruošk gėdingiausiam išsmukimui ir nepažįstamojo namų, suvaidinusi mamos ar draugės skambutį ir laikydama telefoną prie ausies, kad išvengtum atsisveikino bučinių ir kito pasimatymo planavimo.

Situacija prastesnė, jeigu per naktį spėjai jį ne juokais įsižiūrėti. Ką daryti, jeigu jis nė tavo numerio nepaprašė, o tu iki jo dar niekada nesijautei tokia laiminga? Gerai pagalvok, ar nori aukotis vardan to žmogaus. Maža tikimybė, kad ir didžiausiomis pastangomis priversi tokį užkietėjusį vienišių persigalvoti. Kita vertus, nepabandžiusi taip ir nesužinosi. Galbūt jis palaiko pokalbį ne ką prasčiau nei bučiuojasi?

ŠAUKŠTAI PO PIETŲ

Vidiniai priekaištai gali bandyti tave užgraužti, bet pykdama ir kaltindama save po fakto nejudėsi pirmyn. Pagalvok, ko pasimokei iš šios istorijos, ar dar kada nors nori taip jaustis. Priimk tai kaip gyvenimišką patirtį. Gera savijauta susijusi su emocijomis, bet ne fiziniu potraukiu. Atsikėlusi ryte turbūt puikiai tuo įsitikinai. Svetimas tau žmogus netapo artimesnis dėl vieno aistros blykstelėjimo. Trumpa bendrumo iliuzija vėliau gali reikšti ilgus ir liūdnus vakarus žiūrint romantinius filmus, kuriuose dėl merginų meilės vaikinai kovoja ir aukojasi, o dėl bučinio galėtų ir galvą padėti. Pagalvok, galbūt pats metas iš naujo save pamilti?

Jei po tokio nuotykio jauti įtampą, nepatogumą ir kaltę, tai rodo, kad daugiau ar mažiau nutolai nuo to, kaip įsivaizduoji save besielgiančią. Mėginti pateisinti netinkamą savo elgesį – natūrali kiekvieno žmogaus reakcija. Tam naudojame humorą, mokslinius tyrimus, bandome užsimiršti ar slopinti jausmus kita veikla. Psichologijoje būdai tvarkytis su nemaloniais jausmais vadinami gynybos mechanizmais. Jeigu vienos nakties nuotykiai kartojasi ne pirmą kartą, specialistai pataria ne bėgti nuo išgyvenimų, bet skirti laiko surasti tikroms priežastims.

Psichologai pastebi, kad dažniausiai jaunų žmonių lytiniai santykiai neatskiriami nuo alkoholio, kuris slopina kylantį stresą. Stabtelėk ir pagalvok, kiek kartų pati buvai tokioje situacijoje ir kodėl prieš tai norėjai apsvaigti. Dažniausiai todėl, kad judviejų ryšys per silpnas ir neteikia saugumo, tiesa? Ne iš piršto laužta gyvenimo patikrinta tiesa, kad ne lytiniai santykiai suartina žmones, o užgimęs ryšys jiems būnant kartu.

UPS

Dažnai problemos po vieną nevaikšto, tad pabudusi ryte gerai pagalvok, ar praėjusios nakties nuotykis buvo saugus. Prezervatyvas – bene patikimiausia priemonė nuo lytiškai plintančių ligų, tačiau ir jis negarantuoja visiškos apsaugos. Visų pirma kalti galite būti patys: per vėlai užsidėjote ar netinkamai naudojotės. Prezervatyvas uždengia tik dalį kūno, taigi apsaugomos ne visos ligos pažeistos vietos, per kurias virusas gali būti perduotas. Prezervatyvai turi būti naudojami teisingai ir nuolat. Jauni žmonės prezervatyvą dažniausiai sieja su apsauga nuo nėštumo, todėl jį užsideda tik prieš kulminaciją, tačiau lytiniu keliu plintančia liga galima užsikrėsti bet kuriuo momentu, kaip ir pastoti. Dėl šios priežasties prezervatyvą reikia naudoti viso lytinio akto metu.

Jeigu aistra sudegino paskutinius proto likučius, o tavo akyse jau kuriasi blogiausi šios nakties pasekmių scenarijai, dar yra viena išeitis – skubioji kontracepcija. Tai specifinis greito poveikio metodas, naudojamas po nesaugių lytinių santykių, norint išvengti neplanuoto pastojimo. Tabletė turi būti pavartota per 72 valandas (tris paras) po nesaugaus lytinio akto. Ši kontracepcija tuo veiksmingesnė, kuo greičiau pavartota po nesaugaus lytinio akto, tad geriau išgerti tabletę per 12 valandų nei trečią dieną. Nedelsk be priežasties! Tiesa, preparatas neveikia, jei jau esi pastojusi.

ĮDOMU

Praėjusiais metais JAV atliktas tyrimas atskleidė, kad net 72 proc. respondentų prisipažino turėję santykių su vyresniais kurso studentais, o 65 proc. merginų ir 45 proc. vaikinų koledže tikėjosi, kad vienos nakties nuotykis (angl. one night stand) išaugs į ilgalaikę draugystę. Iškalbinga statistika rodo, kad vaikinai studijų universitete metais vidutiniškai turėjo po dešimt, o merginos – po septynis partnerius. Tiesa, Holivudo žvaigždės niekuo nesiskiria nuo mirtingųjų pasaulio. Į komplikuotus santykius be įsipareigojimų buvo pakliuvusios tokios žvaigždės kaip Bruno Mars su Rita Ora, Natalie Portman ir Moby, Justinas Timberlake’as ir Fergie, Rihanna ir Ashtonas Kutcheris. Dauguma jų jau pasimokė iš savo nuklydimų ir sukūrė laimingas šeimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis