Naujas numeris: spalio „Panelė“ dedikuota ryškiausiems kūrėjams

Visi medžiai jau tapo meno kūriniais, gamta nusidažė ryškiausiomis spalvomis, o ta nostalgiška nuotaika skraido ore kartu su auksiniais klevo lapais. Viskas aplink tik ir ragina kūrybai: griebti teptuką į rankas ar plazdantį audinį naujai suknelei pasisiūti. Tam, kad nekiltų abejonių, o tau vietoje niūraus rudens vakaro atsivertų nepaprastas kūrybos pasaulis, spalį paskyrėme kūrėjams ir jų istorijoms. Tegul mintys net ir pilkiausią dieną būna spalvotos!

Tapytame spalio numerio viršelyje pozuoja įstabaus grožio jaunoji menininkė, savo paveikslas per kelerius metus Lietuvą sužavėjusi Giara Ivanova, visiems prisistatanti Gios Ram slapyvardžiu. Nuo pat mažens Giara nepakluso taisyklėms ir visaip bandė jas laužyti: tris kartus metė dailės mokyklą, dvyliktoje klasėje parašė pareiškimą išeiti iš gimnazijos, o pirmame kurse vos po pirmo semestro apsisprendė, kad tapyti jos niekas geriau neišmokys – tik ji pati. Paragavusi modelio duonos, kad galėtų ištrūkti iš Alytaus, Giara galiausiai kastingus iškeitė į ramybę savo studijoje, kur geriausi draugai jai drobė ir teptukas.

Vieni šeštoje klasėje neatsitraukia nuo kompiuterinių žaidimų, o kiti, kaip reperiai Pijus Vasiliauskas ir Domantas Jazgevičius, jau leidžia savo kūrybos albumus. Jie – prieš ketverius metus veiklą pradėjęs duetas „Operatyvūs“, jauniausi reperiai Lietuvoje, stebinantys visus savo kūrybos dainomis ir vokalo sugebėjimais. „Repas nuo kitų muzikos žanrų skiriasi tikrumu. Atlikėjai turi labai daug išjausti patys“, – sako nė dienos be kūrybos neįsivaizduojantys vaikinai, atsparūs kritikai ir šmeižiantiems komentarams – „Vyresnių reperių nestinga, o dvylikos metų nėra nė vieno. Tai mūsų pranašumas, ne trūkumas.“

Iš mažo Tytuvėnų miestelio kilęs Vytoldas Miliauskas dabar – pagrindinis pasaulinio garso reperio Tynie Tempah dizaineris, kuriantis ir pats siuvantis kolekcijas Londono mados namams. Tik nemanykite, kad vartus į karjeros aukštumas Vytoldui atvėrė tėvai ar sėkmė: „Negaliu gyventi be sudėtingų dalykų, kurie priverčia viską paaukoti, bet vėliau sugrįžta pagarba ir pripažinimu.“ Karjerą Londone jis kūrėsi nuo nulio, o įgimtas estetikos ir stiliaus pojūtis, paremtas nesuskaičiuojamomis darbo valandomis, Vytoldui padėjo atsistoti ant aukščiausio laiptelio. Ir pinigai ar ėvų užnugaris su tuo neturi nieko bendra: „Pinigai savaime, jeigu nežinai, ką su jais daryti, neatneš laimės. Svajonių nenusipirksi.“

Į vieną Ingridos Meškinytės asmenį telpa valstybės tarnautoja, ornitologė, mokytoja ir biologė. Ji daugiausia vaidmenų turinti žurnalo herojė, negalinti gyventi be gamtos, žygių ir svarbiausia – paukščių. Tūkstančius jų laikiusi rankose ir savanoriškai padedanti juos žieduoti Ingrida sako, kad būtent sparnuočiai jai suteikia tikrąjį pilnatvės jausmą: „Paukščiuose atpažįstu save, galbūt dėl to jaučiu jiems tokį artumą. Sako, neįmanoma paukščio sugauti, o iš mano deln jie neskuba išskristi.“

Vilnietė Gintarė Skuodytė ilgai ieškojo savojo kelio: studijavo dvi specialybes, išbandė įvairių profesijų darbus, kol galiausiai tapo keturiasdešimties Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių mama. Ji kasdien rūpinasi žmonėmis iš Sirijos, Eritrėjo, Čečėnijos ir kitų šalių, kuriose žmonės priversti bėgti nuo karo. Nors daugumos nuomonė pabėgėlių atžvilgiu kritiška ir atšiauri, Gintarei šie žmonės nekelia baimės. Anaiptol, kiekviena šeima ji rūpinasi kaip sava: „Esu psichologė ir draugė viename. Labai svarbu, kad svetimoje kultūroje atsidūrę žmonės turėtų kuo pasikliauti.“

Retas geriau už žurnalo autorių, režisierių Romą Zabarauską žino, kaip Lietuvoje tapti žvaigžde. Naujame numeryje jis atskleidžia septynis būdus, kaip išpopuliarėti. „Kuo daugiau raudonų kilimų peržengsi, tuo daugiau šansų, kad pamirši, kuo išvis gyvenime užsiimi“, – įspėja Romas ir atskleidžia nematyta populiariame šou pasaulyje besisukančių žvaigždžių kasdienybę, kuri nėra tokia jau blizganti, kaip iš spaustuvės parvežtas žurnalo viršelis.

Spaliui atėjus į kiemą žurnalo vyr. redaktorė Vytautė Žališkevičiūtė kviečia pasikalbėti apie viską žinančių ir patarimus žeriančių tetučių nuodus: „Su vaikinu gali išsiskirti, su geriausia drauge – susipykti, o štai šeimos narių iš gyvenimo neištrins niekas, net jei gyvensite skirtinguose pasaulio kraštuose ar dėl nežinia ko nebendrausite dešimtmečius.“ Kaip susitaikyti ir pamilti tą artimųjų ratą, kuriose gimei, spalio numeryje atskleidžia Vytautė.

Skaitytojų numylėtinė Beata Tiškevič spalio numeryje atveria savo baimes. Nuo standartinių fizinių: aukščio, tamsos, vandens... iki psichologinių – baimė susimauty, suklysti, ką nors įskaudinti, būti nesuprastai. Receptus, kaip jas įveikti, rasi paskutiniame žurnalo puslapyje!

Mados skiltis šį mėnesį dedikuota stebuklingai literatūros herojei – Džeinei Eir. Stiliaus redaktorė kiekvienai romantikei siūlo drabužiais atpasakoti lyrišką Džeinės Eir istoriją ir rinktis šiltus puspalčius, po kuriais slepiasi vidutinio ilgio sijonai. Tik jokių šalikų – šį sezoną juos pakeisk dirbtinio kailio apykakle.

Spalio mėnesio grožio skiltyje triumfuoja Helovino klasika. Nors Helovinas – pabaisų ir vaiduoklių šventė, tikrai nereiškia, kad stilingame vakarėlyje negali originaliai interpretuoti klasikinių šios šventės herojų! Užtenka įspūdingo makiažo ir net be ypatingos aprangos tapsi tikra vakaro pažiba.

TAIP PAT NUMERYJE:

Mokyklinės meilės galiojimo laikas
Feisbuko sensacijomis tapę paslaptingieji poetai
Nusilpusio organizmo požymiai
Kambario atnaujinimo instrukcija
… ir daug kitų įdomių temų!

SPALIO MĖNESIO „PANELĖ“ PREKYBOJE JAU NUO SPALIO 6 DIENOS!

Nori mylimiausią žurnalą skaityti pirmoji? Prenumeruok geriausiomis sąlygomis ir gauk „PANELĘ“ tiesiai į namus! Rugsėjo pasiūlymas – prenumeruok PANELĘ metams ir papildomai gauk 6 mėn. trukmės PANELĖS prenumeratos dovanų kortelę, kurią galėsi padovanoti geriausiai draugei arba pratęsti prenumeratą sau!

PRENUMERATOS PASIŪLYMO IEŠKOK ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis