Naujas numeris: lapkričio „PANELĖJE“ – gerųjų pavyzdžių paradas

Niekas nepaneigs, kad lapkritis – tai vienas sudėtingiausių ir nelaukiamiausių mėnesių metuose. Moksluose pats kontrolinių įkarštis, už lango pilka ir šalta, o rasti optimizmo bei laimės likučių nuo atostogomis kvepiančios vasaros vis sunkiau. Būtent dėl to Tau paruošėme stiprių ir optimizmu trykštančių žmonių istorijų kupiną PANELĘ. Juos laikome pavyzdžiais ir baksnojame pirštu, mintyse klausdami: „Kaip jiems taip pavyko?“ Į šį klausimą sau atsakysi perskaičiusi lapkričio numerį!

Kaip ir pridera rudeniui, viršelio fotosesija skendi auksiniuose lapuose, o pasibalnojusi žirgą atlikėja Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičienė (23) prisėda prie upės papasakoti, kiek nepaprastų pasikeitimų jai atnešė praėję keleri metai. Projektai televizijoje, koncertai, vakarėliai, draugų minios ir gerbėjų dėmesys – chaoso gyvenime vis daugėjo, kai staiga… gyvenimas pasidarė nebemielas. Užklupo depresijos debesys ir egzistencinės mintys. Lemtingas pažadas keisti savo gyvenimą iš pagrindų Ievą nuvedė iki Indijos. Rytų filosofija pakeitė jos požiūrį ne tik į svaigalus, laisvalaikį ar mitybą, bet ir požiūrį į tai, kas yra meilė, pasiaukojimas ir visiška pilnatvė.

Niekas negalėtų suabejoti jau penkerius metus neįgaliojo vežimėlyje sėdinčio Simo Kučinsko (24) optimizmu ir meile gyvenimui. Tragiška avarija kito žmogaus gyvenimą būtų sugriovusi, tačiau Simo – tik laikinai pristabdė. Universiteto studentas, tarptautinės lėktuvų kompanijos darbuotojas, kūno rengybos varžybų dalyvis, o ateities tiksluose ir – būsimas parolimpinių žaidynių dalyvis. Simas, nors ir negali atsistoti, gyvena aktyvesnį ir spalvingesnį gyvenimą už daugelį visiškai sveikų žmonių: lankosi sporto klube, dirba, keliauja, leidžia laiką su draugais: „Visos kliūtys yra mūsų galvose. Gyvenimas yra tiek sunkus, kiek mes patys tokiu jį padarome.“

Kita žurnalo herojė, stereotipų laužytoja Kamilė Lukošiūtė (18), gyvena vos du tūkstančius gyventojų turinčiame Ventos miestelyje Akmenės rajone. Nepaisant to, iliustratorės piešiniai jau spėjo pabūti Singapūro mados savaitėje, kur juos savo kolekcijoje pristatė Holivudo dizaineris Kyle’as Brincefieldas. Be to, Kamilės nupieštą savo atvaizdą gyrė ir „Saulėlydžio“ sagos aktorius Tayloras Lautneris, o Robertas Kalinkinas suteikė išskirtinę galimybę vasarą atlikti praktiką jo mados namuose. Ventos mokyklos dailės mokytojai neįtikusi Kamilė savo iliustracijomis ir portretais sugebėjo užkariauti pusės pasaulio širdis: „Visi mes pasaulį matome skirtingais kampais ir bandyti atspėti, ko norėtų kiekvienas žmogus, kad jam įtiktum, – bergždžias reikalas. Nepasidaviau dailės mokytojos kritikai ir bendraklasių reakcijoms, bet visada žinojau, kad kur nors pasaulyje tie darbai sulauks pripažinimo.“

Savanorei Madarai Žgutei (22) labiau nei bet kam kitam tinka pasakymas – visi esame savo likimo kalviai. Po mokyklos vietoje universiteto ji susirado metų trukmės savanorystė Ganoje, o grįžusi po metų ir vėl išvyko, šį kartą - į Keniją. Tris kartus persirgusi mirtina vadinama maliarija, gyvenusi be tekančio vandens ir elektros, ji vis tiek jautė nenumaldomą norą pakeisti pasaulį. Madara Afrikos pietuose mokė muzikos vaikus, kurie niekada iki tol neregėjo natų ir nežinojo, kaip skamba fortepijonas. Vietoje rykštės kirčių, kaip priimta Ganos mokyklose, Madara savo pradinukus mokė pokalbiais, švelnumu ir meile: „Universitete nėra tokių paskaitų, kurios išmokytų tave teisingai gyventi. Savanorystė gali atverti akis ir padėti suprasti, kas yra teisinga.“

Tėtis ant motociklo su pagalbiniai ratukais pasvalietį Dovydą Karką (17) pasodino vos trejų. Daugiau kalnų pravažiavęs nei kilometrų pėsčiomis nuėjęs motokrosininkas Lietuvoje dabar retas svečias. Europos čempionatų dalyvis su savo komanda maišo visą Senąjį žemyną, jog treniruočių sezonas nenutrūktų dėl sniego ar neparuoštos trasos. Antrieji namai Belgijoje, pasiruošimo sezonas Italijoje, varžybų etapai kaskart vis kitoje šalyje tik pamokos – Pasvalyje, kur suspaudę kumščius draugai ir šeima laukia Dovydo pergalių. „Motokrose turi būti stiprus ir fiziškai, ir psichologiškai. Jeigu neturėsi ryžto, tave suris kaip avį“, – prisipažįsta nuo mažumės užgrūdintas vienuoliktokas, nebesuskaičiuojantis lūžių ir randų ant savo kūno. Nepaisant traumų ir įtempto treniruočių rėžimo, perspektyviausias Lietuvos motokrosininkas sako, jog su metais vis labiau pažįsta savo kūną ir įsimyli motokrosą: „Dėl tokio gyvenimo būdo būtų sunku mylėti kažką kitą.“

Kai suskambus žadintuvui už lango pasitinka tamsa ir lietus, sunku rasti priežastį išlipti iš lovos. Atrodo, kad visi pasaulio darbai gali palaukti dėl dar valandėlės saldaus miego. Tačiau pelėdų gyvenimo būdas jau seniai išėjo iš mados, visi dabar nori būti energinais vyturiais. Ar įmanoma taip kardinaliai pasikeisti? Žinoma! Sėkmingos ir disciplinuotos merginos, modelis Julija Steponavičiūtė (22), atlikėja Valerija Iljinaitė (21) bei tinklaraštininkė Eglė Guskovaitė (22) atskleidžia savo paslaptis ir dalijasi patarimais, kaip nesunkiai tapsi pavyzdiniu vyturiu ir rytus pasitiksi žvali.

Žurnalo vyr. redaktorė Vytautė Žališkevičiūtė šį kartą prie puodelio arbatos kviečia pasikalbėti apie geruosius pavyzdžius. „Dažnai girdime, kad gyvenime reikia turėti gerų pavyzdžių. Norėčiau šį posakį šiek tiek pakeisti. Svarbu turėti ne tik gerų, bet ir tikrų pavyzdžių“, – pataria žurnalo kūrėja ir sako, jog gyvenime turime du pasirinkimus – būti unikalia savo versija arba geriausiu atveju antrarūše kito kopija. Spręsti tau!

Režisierius Romas Zabarauskas jaunosioms skaitytojoms šį kartą siūlo pasikalbėti ypač praktiška tema – apie pinigus. Pasitaręs su investicijų ekspertais Romas surašė septynias pagrindines taisykles, kurių laikydamasi gali sutaupyti ir išmokti atsakingai elgtis su savo piniginės turiniu ir svarbiausia – kaip ją pastorinti!

Kaip ir kiekvieną mėnesį, gyvenimo patirtimi ir skauduliais savo skiltyje dalijasi Beata Tiškevič. Šį kartą aktorė kalba apie labai rimtą temą – pasitikėjimą savimi, kuriuo ypač suabejojame rudenį, užplūdus liūdnoms mintims ar didesniam stresui. Atrodo, kad esi nepakankamai graži, protinga, sportiška, madinga… Tačiau ne visada viskas tikrovėje yra taip, kaip mūsų galvose. Net žvaigždės ant scenos kartais jaučiasi negražios, bet ar iš tiesų tokios yra? Beatos patarimus, kaip iš naujo pamilti save, rasi paskutiniame žurnalo puslapyje.

Niūrų rudenį grožis turi būti ryškus ir matomas iš toli! Lapkritį grožio skiltyje nušvito vaivorykštė, skelbianti, jog iš aštunto dešimtmečio vėl sugrįžta ryškūs atspalviai ir raštai. Pats metas skirtingų spalvų lūpoms bei matinių ir blizgių lūpų mišiniui. Skirtingos tekstūros makiažas dabar kaip niekad madingas.

Mados skiltyje šį lapkritį apsigyveno lėlės. Tiek daug visko mokei jų vaikystėje, pats metas šio to pasimokyti ir iš jų! Nepatikėsi, bet derindama skirtingus raštus ar ryškias spalvas, gali sukurti išties puikų įvaizdį. Svarbiausia – neperlenkti lazdos. Įsiklausyk, šį sezoną madą diktuoja lėlės!

TAIP PAT NUMERYJE:

Savigynos gidas

Liūdėsio gydymo instrukcija

Aukštakulnių istorijos

Plaukų problemų sprendimai

... ir daug kitų temų!

SPALIO MĖNESIO „PANELĖ“ PREKYBOJE JAU NUO LAPKRIČIO 5 DIENOS!

Nori mylimiausią žurnalą skaityti pirmoji? Prenumeruok geriausiomis sąlygomis ir gauk „PANELĘ“ tiesiai į namus! Rugsėjo pasiūlymas – prenumeruok PANELĘ metams ir papildomai gauk 6 mėn. trukmės PANELĖS prenumeratos dovanų kortelę, kurią galėsi padovanoti geriausiai draugei arba pratęsti prenumeratą sau!

PRENUMERATOS PASIŪLYMO IEŠKOK ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis