Naujas numeris: vasario „PANELĖJE“ – pamokos, per kurias išmoksi mylėti

Vasario mėnuo stebuklingas – greičiausiai pralenkiantis, bet labiausiai į atmintį įsirėžiantis dėl romantiškų čiuožinėjimų ant ledo, staigmenų Valentino dieną ir vėjavaikiškų niurkymųsi pusnyse. Liūdniausias metų mėnuo, nusinešęs egzaminų sesiją, jau praeityje, tad galima lengviau atsipūsti ir dar kartą pagalvoti, ko vis dėlto nori iš šių metų.

Nė vienas žmogus nepalieka šios žemės bent kartą nepatyręs tikrosios meilės. Jei dar jos nepajutai – puiku. Šiame numeryje kaip tik mokomės, ką reiškia mylėti save ir kitus.

Žydaitė Amita Bielaitė (24) šiemet baigia studijas Vilniaus universitete. Per studijų metus aktyvi žmogaus teisių gynėja spėjo įkurti Lietuvos žydų studentų sąjungą, tapti viceprezidente ir valdybos nare Europos žydų studentų sąjungoje, sukurti žydų istorijų projektą „Mayses fun der Lite / Stories from Lithuania“, tapti „Gyvosios bibliotekos“ savanore ir už visa tai gauti tolerancijos apdovanojimą. Visuomenės sveikatos studijas pasirinkusi Amita sako, kad, be tuos metus puoselėtos meilės savo vaikinui, ekonomistui Rokui Grajauskui (31), profesinis jos kelias būtų žymiai sudėtingesnis.

„Visada žinojau, kad negaliu nusižengti taisyklėms, nes atsimins ir iškart pradės taikyti visai žydų tautai. Supratau, kad esu kitokia, bet tai – ne gėda, tai – pranašumas“, – sako viršelio herojė, nepailstančiai kovojanti prieš seksizmą, ksenofobiją, homofobiją ir antisemitizmą.

Šiais laikais vienu metu daryti tik vieną darbą – prabanga, tačiau kaip suspėti padaryti tiek, kiek dizainerė, vienintelių pasaulyje 3D įtvarų „EXO“ kūrėja Gintarė Černiauskaitė (26) – neįmenama paslaptis. Ji „Creatus“ dizaino studijos įkūrėja ir vyriausioji dizainerė, doktoranė Vilniaus dailės akademijoje, dviejų kursų dėstytoja ir įvairių projektų sumanytoja.

Pirmoji 3D technologiją medicininiams įtvarams gaminti pritaikiusi Gintarė ir į susitikimą atėjo ant piršto užsidėjusi vieną savo pavyzdžių. Pasirodo, jis ne dėl grožio: „Šiandien ryte 29-ajį kartą savo gyvenime šviečiausi rentgeno aparatu. Esu labai lanksčių kaulų, dėl to per gyvenimą turėjau keturis gipsus, dvi langetes, gal aštuonis minkštus įtvarus… Ir „EXO“ įtvarų idėja atėjo ne iš gero gyvenimo, tiesiog nebegalėjau taikytis su nepatogumais, kuriuos sukelia įprasti gipsai ar langetės.“

PANELĖS žurnalo vyr. redaktorė Vytautė Žališkevičiūtė meilės kupiną vasario numerį duoda vieną patarimą – neieškoti princo: „Su kokiomis mintimis apie save užmezgame naujus santykius, ant tokių pamatų jie ir bus pastatyti. Taigi pirmiausia reikėtų tapti tokiu žmogumi, su kuriuo pačiam norėtųsi būti.“ Turbūt besvajodama pamiršai, kad gerai savo kailyje besijaučiantis princas norės bendražygės, o ne tos, kurią nuolat reikės gelbėti. Turi pradėti nuo savęs!

Atrodo, kad įsimylėjus, švenčiant sukaktį ar sulaukus Valentino dienos norisi pulti ir užsisakyti bilietus į romantiškiausią vietą žemėje. Tačiau pradėjus rimtai svarstyti, gali kilti nemenkas galvosūkis. Į kurią pusę lėkti, jei norite savaitę praleisti susikibus rankomis, sustojant pasibučiuoti ties kiekviena sankryža? Šiuo galvos skausmu pasirūpinome už tave ir išrinkome penkis įspūdingus meilės paslaptis atveriančius miestus, iš kurių grįšite žymiai stipriau įsimylėję. Tai Paryžius, Verona, Briugė, Roma ir Venecija. Tegul kelionės prasideda!

Jau tampa tradicija, jog „Nu kaip“ tinklaraščio autorė Monika dalijai laimės patarimai. Šį mėnesį Monika kalbina Igną Grigaliūną, laimingą vaikiną ne tik todėl, kad turi antrą pagal dydį traškučių kolekciją, kurią sudaro daugiau nei 1560 skirtingų dėžučių. Džiaugiasi jis ir dirbdamas stiuardu, šokdamas tautinius šokius, dainuodamas chore, filmuodamasis reklamose ir dar daugybe veiklų užsiimdamas! Visos Igno gyvenimo istorijos ieškok „Nu kaip“ skiltyje.

Mums blogai kai mes kartu, bet dar blogiau kai atskirai. Yra tekę tai patirti? Gailėjaisi, šimtąjį kartą pasakei „sudie amžinai“ ir po mėnesio vėl buvai jo glėbyje? Lyg ir nėra priežasčių, kodėl negalite būti drauge, bet tik susitaikę ir vėl pradeda dairytis į priešingas puses? Santykiai, kai negali vienas kito iki galo paleisti, šiuo metu tokie populiarūs, kad net įgavo anglišką pavadinimą – „on-off relationship“ (liet. draugaujau-nebedraugauju). Šį kartą santykių skiltje apie niekaip nesibaigiančias draugystes ir tai, kaip atitraukti rankas nuo santykių jungiklio.

Dažnai draugių pokalbiai prasideda fraze: „Tik niekam nepasakok!“ Ir slapta turėjusi būti istorija jau per sekantį susitikimą su kita drauge pasklinda po pasaulį, ją prisaikdinus ir vėl niekam nesakyti. Pasak mokslininkų, nesvarbu, kokie patikimi bandome būti, žmogaus protas sutvertas išduoti paslaptis, o kūnui net kenkia, jeigu bandome jas slėpti. Mes tiesiog turime kažkam išsipasakoti, tad tokius epitetus kaip „pletkininkas“ ar „išdavikas“ turėtume pamiršti. Pasirodo, kartais ne nuo mūsų valios priklauso, jog netyčia leptelėjame taip karštai draugės saugotą paslaptį. Daugiau apie jas – virtualią išpažintį sužinosi mįslingoje palsapčių skiltyje.

Vasario vieni laukia nekantriai pakuodami dovanas mylimiesiems, o kiti tik ir suka galvą, kaip kažkur pasislėpti, kad nereikėtų matyti visų meilės proveržių gatvėse, restoranuose, kino teatruose. Kartais norime mylėti, bet vis nerandame, ką. Kartais stipriai mylime, bet nesulaukiama atsako. Kartais esame taip pasimetę santykiuose, kad mylime vieną, o būname su visai kitu. Tobulos meilės formulės nėra, o gyvenimas ir skirtas jausmų pamokoms išmokti. Nėra plano, pagal kurį gali sukurti idealią draugystę, bet pagrindines taisykles, kurias meilės rubrikoje išdėstė santykių ekspertė Inga Aukštakojienė, privalai išmokti.

Draugystės per atstumą, akli pasimatymai, santuokos internetu, draugai be įsipareigojimų… Tokių išsireiškimų Romeo ir Džiuljeta tikrai nežinojo. Meilės suvokimas nuo XVI a. neatpažįstamai pasikeitė, o psichologai sako, jog šiuolaikinės kartos išvis nebenori draugauti. Jos tik nori oficialaus „Facebook“ statuso, nuotraukų, kurios įgyvendintų tobulos draugystės tikslus (angl. relationship goals), sekmadieninių priešpiečių draugo, žmogaus, su kuriuo galėtų romantiškai nueiti į spektaklio ar filmo premjerą. Jos nebežino, ką iš tikrųjų reiškia draugystė ir kokius sunkumus ji atneša. Intymioje skiltyje šį mėnesį kalbamės apie netikėtumus ir pavojus, kurie gali ištikti nuėjus į pasimatymą su internete rastu vaikinu.

Romantiškai vasarį pasitinka ir mūsų autorė Chanelette, siūlydama būdus, kaip gali pakurstyti meilę su brangiausiu žmogumi. Gal tai jauki vakarienė namuose, o gal spontaniška kelionė? Ieva viską detaliai aprašė ir išbandė savo kailiu. Nepatenkintų dar nebuvo! Suskubk organizuoti labiausiai patikusios staigmenos.

Ištikima PANELĖS rašytoja Beata Tiškevič šį kartą paskutiniame žurnalo numeryje kalba apie meilę sau ir tai, kaip turėtume „gydyti“ save, jeigu jaučiamės kaip sužeisti žvėrys: „Laikas yra vienintelis dalykas, kuris negrįš. Skirkite jį tiems, kuriuos mylite ir kurie myli jus.“

Nekantriai laukiame pavasario, o grožio skiltis kone dėkingiausia eksperimentams išbandyti. Vasarį kviečiame pasidairyti į ateinančias grožio tendencijas ir suplanuoti, ką įtrauksi į savo veido ir kūno priežiūros rutiną jau artimiausiu metu!

Nors vasaris dažnai būna šalčiausias žiemos mėnuo, mes jam metėme iššūkį ir suorganizavome vasaros repeticiją! Ryškiaspalviai drabužiai ir aksesuarai padės išgyventi paskutinį žiemos mėnesį, tad nė nepajusti, kaip praėjo tos 28 dienos. Тerk į spalvingas, margas ir ryškias garderobo bangas. Tikliau, purias pusnis!

TAIP PAT NUMERYJE:

Tikros ikonos testas

Plaukų tendencijos

Mados dienynas

Užkulisių netikėtumai

Naujienos, kuo lepintis vasarį

... ir daug kitų temų!

VASARIO MĖNESIO „PANELĖ“ PREKYBOJE JAU NUO VASARIO 6 DIENOS!

Nori mylimiausią žurnalą skaityti pirmoji? Prenumeruok geriausiomis sąlygomis ir gauk „PANELĘ“ tiesiai į namus!

PRENUMERATOS PASIŪLYMO IEŠKOK ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis