NAUJAS NUMERIS: Kovo „PANELĖJE“ – pavasario spalvos ir merginų stiprybės įrodymai

Sunku nusakyti tą džiaugsmą, sulaukus pirmos saulėtos dienos, galimybės lauke gerti kavą, klausyti čiulbančių paukščių simfonijos ir mintyse pasinerti į svajones. Pasidžiaugti, kiek nuveikta ir pagalvoti, kuria linkme judėti toliau. Kovo „PANELĖ“ – tavo kelrodė, gyvais pavyzdžiais įrodanti, jog užsispyrusios merginos gali viską.

Marijampolietė Iglė Bernotaitytė (17) per pusmetį iš Sūduvos gimnazijos vienuoliktokės virto žinoma Lietuvos scenos diva, o kovo mėnesį nusifotografavo ir pirmajam savo žurnalo viršeliui. Ne bet kokiam – „PANELĖS“! Niekas nepaprieštaraus, kad iki tol ilgų suknelių nevilkėjusi „X faktoriaus“ nugalėtoja su jomis kiekvieną sekmadienį scenoje atrodė kaip pelenė. Tačiau akinančiai šviečiantys scenos žibintai slėpė daug sunkaus darbo, valios pastangų ir streso, kurio padarinius Iglei tenka gydytis pas specialistus.


„Tai buvo giliausia duobė, nežinojau, kur trauktis. Kai ją užklojo pergalės blizgučiai, atrodo, kad praeitis nebuvo tokia tamsi, tačiau iš tos bedugnės lipu iki šiol“, – niekam negirdėtą savo išpopuliarėjimo pusę pirmą kartą atveria Iglė.

Aktyvistas, lyčių lygybės dėstytojas ir „šviežiai iškeptos“ knygos „Feminizmas – žodis, kurio negalima minėti“ autorius Donatas Paulauskas (26) yra vienas iš nedaugelio jaunų žmonių, Lietuvoje garsiai kalbančių apie moterų patiriamas socialines problemas. Nors visi nepatinkantį žodį „feminizmas“ slepia po „lyčių lygybės“ išsireiškimu, Donatas jau šiųmetinėje Vilniaus knygų mugėje pasirodančiame kūrinyje atskiria šiuos dalykus. Dar mokyklos laikais jis jautė netinkamą mokytojų elgesį, matė neteisingą šeimos modelį ir laukė, kuomet ras žinių, padėsiančių atsikirsti supančiai neteisybei. Apie visą jo gyvenimo kelionę nuo uždaro berniuko iki visuomenės aktyvisto – naujame numeryje.


Kiekviena bent kartą esame pagalvojusi, kaip būtų gerai pačiam kurti savo darbo taisykles, kuomet nebūtų kas nurodinėja ir vaiko diena iš dienos. Trys Lietuvoje žinomos jaunosios verslininkės sako, kad vadovauti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Aušra Šeduikytė (28) prieš penkmetį pradėjo siūti „Atsikeli ir varai“ kolekcijas, Milita Daikerytė (19) nuosavą grožio saloną „Studio M by Milita“ atidarė vos baigusi mokyklą, o Sandra Pangonytė (29) po ilgų metų rimto darbo su pašėlusių merginų kompanija įkūrė „The Knotty Ones“. Nors visos jos labai skirtingos, jų patirtys, pamokos ir patarimai – turi panašumų. Merginos juokauja, jog paruošė tikrą pradžiamokslį tiems, kurių galvose vis knibžda mintis imtis savo veiklos!


Alpinistė Saulė Žukauskaitė (28) gali savaitę gyventi pakibusi ant uolos, pusę metų keliauti su palapine vaikinų kompanijoje, o įkritusi į bedugnę ledo properšą ramiai iš jos išsikapanoti. Saulė 2012-aisiais buvo pripažinta geriausia Lietuvos alpiniste po to, kai grįžo iš 7 mėnesių ekspedicijos po Šiaurės ir Pietų Amerikos viršukalnes. Dabar ji turi tik vieną svajonę – įkopti į Antarktidoje stūksančius kalnus.

Saulė gyvena Šveicarijoje, Ciuricho kalnų papėdėje, vienam tam, kad ryte užsinorėjusi pakopinėti, ji užsidėtų amuniciją ir išeitų į kalnus. Tačiau iš ekstremalės padebesiuose nusileidusi apančion ji tampa rimta doktorantūros studente, pasiruošusia pažaboti mokslo pasaulį. Apie tai, kaip nugalėti savo baimes ir iš gyvenimo nuotykius semti pilnais delnais Saulė pasakoja naujame numeryje.


Nuo įkvepiančio Dženifer Lawrence laiško visuomenei iki Jungtinių Tautų (JT) geros valios ambasadorės Emmos Watson „HeForShe“ kalbos – garsiausios Holivudo aktorės vis dažniau prasitaria apie lyčių nelygiavertiškumo problemą. Žvaigždės vienabalsiai sutaria, jog tol, kol 93 proc. kino studijų vadovai bus vyrai ir tik 4 proc. visos rinkos filmų prodiusuos moterys, ši tema bus ypač aktuali. Dar svarbesnė ji tampa Tarptautinės moterų solidarumo dienos išvakarėse.


Žurnalo vyr. redaktorė Vytautė Žališkevičiūtė tradicinėje „Pasikalbėkim“ rubrikoje kviečia pagalvoti apie ramybę akimirksniu nušluojančią paniką ir baimės jausmą: „Panikuotojų yra visokių: tie kurie panikuoja viduje ir sienom galėtų lipti, bet niekam nieko nesako; ir tie, kurie šūkauja, visus kaltindami. Kad ir kokio tipo panikuotojos esat, metas atpažinti savo paniką ir išmokti su ja tvarkytis dar preit tai, kai ji suleidžia nagus tiesiai į širdį.“


Žymė #friendzone (angl. draugų zona) patenka į TOP10 labiausiai naudojamų socialiniame tinkle „Twitter“. Pusė milijono nuotraukų su šiuo viešai nustatytu draugystės statusu randa ir „Instagram“. Nors nuotraukose šypsosi apsikabinusios poros, šiuo atveju vienas iš jų aiškiai nori pasakyti – nieko nebus, liksime tik draugais. Kaip iš šios zonos išsivaduoti ir kodėl visada tie vaikinai, dėl kurių viską padarytum, nori būti tik draugais? Atsakymų į šiuos klausimus ieškok naujame numeryje!


Žurnalo mados redaktorė Miglė Kazėnaitė kovo numeryje kalba apie „stiliaus matematiką“ ir išradusi savo derinių formules pateikia jums teisingus pavasario aprangos atsakymus. Žurnale rasi tris auksines taisykles, kurių pagalba susikursi asmeninį stilių be didelių pastangų: „Įvaizdžio kūrimas pirmiausia – proporcijos išmanymas ir pagrindinių matematinių aprangos formulių taikymas.“Lietuvoje puikiai atpažįstama grožio tinklaraštininkė Ieva Maslauskaitė savo „Chanelette puslapyje“ dalijasi penkiais nepakeičiamais grožio patarimais pavasariui. Geriausia tai, kad šie triukai nekainuos tau nė cento! Anaiptol, padės grožio produktus prikelti antram gyvenimui ir leis jais pasidžiaugti dar ne vieną savaitę.

Paskutiniame žurnalo puslapyje, priklausančiame mūsų autorei Beatai Tiškevič, taip pat nagrinėjama pokyčių tema, galinti pakeisti gyvenimą. Gal pats metas pradėti lankyti nauja užsiėmimą, mokytis užsienio kalbos, o gal.. įsimylėti? „Tai, ką pradėsite rytoj, gali tapti jūsų naujos asmenybės pradžia. Kantresnės, ištvermingesnės, išmintingesnės, žinančios, kas yra svarbu, o kas – ne.“


Pavasaris – atsinaujinimo metas, o tam, kad išbandytum naujausias grožio tendencijas, tikrai nereikia plėšyti piniginės. Keli kitokie potėpiai gali atgaivinti nusibodusį makiažą ir suteikti jam lengvabūdiškumo, būdingo šiltoms ir saulėtoms dienoms! Akių kontūras, blakstienų šešėlis ar brūkšniai – nebijok eksperimentuoti atsivertusi „Grožio“ skiltį.

Kovo numeryje „Mados“ skiltis prašo būti atsargioms ir pirmąjį pavasario mėnesį skirti žvalgybai, neskubant pirkti visų naujienų parduotuvių lentynose. Naujus derinius dėliok iš to, ką jau turi, sekdama mūsų rekomedacijomis, o jeigu balandį dar jausi, kad trūks plyš reikia naujų daiktų, drąsiai keliauk pirkti tų, be kurių negali ramiai gyventi. Užmiršk visas ribas ir eksperimentuok su savo drabužiais miksuodama visas gatvės stiliaus idėjas!TAIP PAT NUMERYJE:

Populiariausių sezono spalvų prognozės

Naujausios mados tendencijos tiesiai nuo podiumo

Grožio eksperimentai

„NU KAIP“ autorės Monikos laimės medžioklė

... ir daug kitų temų!


KOVO MĖNESIO „PANELĖ“ PREKYBOJE JAU NUO KOVO 4 DIENOS!

Nori mylimiausią žurnalą skaityti pirmoji? Prenumeruok geriausiomis sąlygomis ir gauk „PANELĘ“ tiesiai į namus!

PRENUMERATOS PASIŪLYMO IEŠKOK ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis