JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
5 nekaltybės praradimo mitai

5 nekaltybės praradimo mitai, kuriais vis dar tikima

Apie nekaltybėspraradimą rašoma ir kalbama nuolat. Atliekama naujų tyrimų, kinta socialinės normos, keičiasi ir požiūris. Tai, kas seneliams ar tėvams buvo normalu, šiuolaikiniam jaunimui atrodo kaip visiškai atgyvenęs mąstymas. Tai kas gi šiandien yra „normalu“? Pasak 500 merginų, kurios užpildė apklausą portale www.panele.lt, daugiau nei pusė jų nekaltybę prarado dar iki pilnametystės, o didžiausia jų dalis – septyniolikos.

PASAULIO STATISTIKA

Palyginti su kitomis šalimis, lietuvės nekaltybę praranda gana anksti. Septyniolikos lytinį gyvenimą vidutiniškai taip pat pradeda brazilės, vokietės, austrės, rusės… O Malaizijoje ar Indonezijoje merginos su nekaltybe atsisveikina sulaukusios tik 23-ejų ar dar vėliau. Dažna apskritai saugo save iki vestuvių.

Tiesa, visi moksliniai tyrimai tvirtina, kad praradus nekaltybę po 20-ies, merginos turi didesnę galimybę puoselėti sveikus, ilgai besitęsiančius santykius, kuriuos galėtų vainikuoti santuoka. Be to, vėliau nekaltybę paprastai praranda merginos, įgijusios aukštąjį išsilavinimą ar jo siekiančios bei gyvenusios didesnes pajamas gaunančiose šeimose. Žinoma, visur yra išimčių, tačiau diegiamos šeimos vertybės ir aplinka, kurioje formuojasi asmenybė, gali turėti labai didelės įtakos sprendžiant, kada pradėti lytinį gyvenimą.

Nors prieš keletą dešimčių metų buvo nepriimtina lytinį gyvenimą pradėti iki santuokos, laikai pasikeitė. 37 proc. apklausos dalyvių teigia, kad nė kiek savęs negraužia, jog atsisveikino su skaistybe dar nesulaukusios pilnametystės. Kai kurios (3 proc.) netgi neatsimena amžiaus ir visai nesureikšmina šio fakto. Didžioji dalis skaitytojų su pirmaisiais savo partneriais draugavo nuo 1–2 mėnesių (10 proc.) iki pusės metų (17 proc.).

VYRIŠKASIS FRONTAS

Vaikinų reakcijos, sužinojus, kad esi nekalta, gali skirtis kaip diena ir naktis. Vieni palaiko ir gerbia apsisprendimą, pasiruošę laukti tinkamo momento tiek, kiek reikės (29 proc.). Kiti visai nesureikšmina šio fakto ir laukia, kol sprendimą priims pati mergina (20 proc.). Tačiau yra ir tokių, kurie kalbina kuo greičiau nekaltybę prarasti su juo (4 proc.) arba net pasipiktina, kaip tokio amžiaus mergina dar gali sugalvoti branginti savo kūną (3 proc.). Tikriausiai nereikia sakyti, su kuriuo iš šių tipų geriausia išvis neturėti reikalų.

Apsaugos priemonės taip pat labai opus klausimus. Dažnai merginos pirmojo karto bijo, jaudinasi, dažna vartoja alkoholį, kad galėtų atsipalaiduoti. Deja, galvojant apie patį faktą, pasimiršta galimos jo pasekmės. Remiantis apklausos rezultatais, pirmą kartą santykiaudami nesisaugojo 6 proc. porų, o dar 7 proc. pasirinko nesaugų nutrauktą lytinį aktą. Populiariausia apsaugos priemone iki šiol lieka prezervatyvai (37 proc.), jie apsaugo ne tik nuo pastojimo, bet ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Nuo gonorėjos prezervatyvai apsaugo iki 90 proc., nuo žmogaus papilomos viruso – 70 proc., nuo antrojo tipo pūslelinės – iki 92 proc. Reikėtų pabrėžti, kad prezervatyvai neužtikrina šimtaprocentinio saugumo, nes gali įplyšti, nuslinkti ir pan. Be to, dažnai vaikinai prezervatyvus užsimauna tik prieš kulminaciją, tačiau rizika užsikrėsti ligomis ar pastoti išlieka visų lytinių santykių metu. Beje, gali susidurti su įkalbinėjimais nesisaugoti, nes apsvaigusiems nuo alkoholio vaikinams užsimovus prezervatyvą gali kilti problemų su erekcija. Pirmiausia – jokio alkoholio! Tik blaiviai mąstydama gali priimti tinkamus sprendimus tiek dėl apsaugos, tiek dėl paties atsisveikinimo su nekaltybe. Svarbu turėti tvirtą nuomonę. Bet kokiu atveju, auksinė taisyklė – nėra prezervatyvo, nėra ko ir rizikuoti. Pagalvok, ar, be visų rūpesčių, tau dar reikia jaudintis ir spėlioti, ar pastojai, o gal užsikrėtei lytiškai plintančia liga? Svarbiausia – neskubėk ir nepriimk momentinių sprendimų: jie vėliau gali sukelti labai daug rūpesčių abiem pusėms. Spaudžia vaikinas? Kokia jo skubėjimo priežastis? Jis rytoj visam laikui išskrenda į Marsą?

Nekaltybės praradimo mitai:

1. Pirmųjų santykių metu visada kraujuojama.

Tai dalinai mitas, mat plona ir elastinga jaunos merginos mergystės plėvė gali išsitempti ir nepažeisti smulkiųjų kraujagyslių, tad santykiaujant kraujo gali ir nebūti.

2. Pirmųjų lytinių santykių skausmą reikia iškęsti. Daugybė veiksnių lemia pirmųjų santykių metu merginos jaučiamą skausmą. Tai priklauso nuo jos susijaudinimo, partnerio elgesio, plėvės formos ir elastingumo. Jei abu būsite pasirengę, tai neturėtų sukelti labai nemalonių pojūčių. Tiesa, po lytinės brandos praėjus keleriems metams, nepažeista plėvė sustangrėja, ir pirmasis kartas gali būti skausmingesnis.

3. Skaisti mergina negali pastoti. Neapsigauk manydama, kad būdama skaisti ir mylėdamasi kitais būdais neturi galimybių pastoti. Spermatozoidai labai sėkmingai gali prasibrauti pro mergystės plėvėje esančią ertmę (ji skirta mėnesinių kraujui pasišalinti) ir susijungti su kiaušialąste, tad mergystės plėvė nuo to neapsaugo.

4. Pirmųjų santykių metu visada plyšta mergystės plėvė. Taip būna dažnai, tačiau tikrai ne visada. Mergystės plėvę galima pažeisti ir žymiai anksčiau, pavyzdžiui, netinkamai naudojant tamponus, sportuojant ar pan. Be to, jaunos merginos plėvė gali būti labai elastinga ir išsitempti.

5. Visiška meilė ir atsidavimas įmanomi tik pradėjus lytinį gyvenimą. Vaikinai dažnai sako, kad nesijaučia tikra pora, jeigu su mergina neturi lytinių santykių. Deja, jeigu jūsų jausmai pašliję, lytinis gyvenimas gali tik trumpam atitolinti problemas, tačiau santykių neišgelbės. Lytinis gyvenimas – santykių priedas, bet tikrai ne pagrindas. Pagarba, palaikymas, supratimas – tai dalykai, kurių egzistavimu reikėtų įsitikinti pirmiausia.

Mano išsaugoti straipsniai