TALENTŲ MEDŽIOKLĖ: "Vilnius Temperature" muzikos vaizdai(PAMATYK)

Keliasdešimt ar net keli šimtai tūkstančių peržiūrų po kiekvienu projekto „Vilnius temperature“ sukurtu vaizdo klipu – puikus įrodymas, kad jauni menininkai eina teisingu keliu. Jų rankoms atsidavė ne tik garsiausi Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjai.

NIEKAS TO NEDARĖ

– Kas yra „Vilnius Temperature“?
– Mes startavome su akustiniu muzikos klipų blogu: surasdavome mums patinkančią vietinę grupę iš Vilniaus, nufilmuodavome ją grojančią kur nors miesto fone ir pasidalindavome klipu internete. Paskui prasidėjo „Vilnius Temperature“ (VT) vardo koncertai, pradėjome filmuoti grupes ne tik iš Vilniaus, padarėme pirmuosius įrašus kitose šalyse. Plečiasi tiek mūsų geografija, tiek veiklos kryptys. Bet pagrindinė idėja išlieka ta pati – kuo gražiau pateikti kuo geresnę muziką.

– Kaip kilo projekto idėja?
Vilnius Temperature“ idėja nėra originali – gatvėse ar kitur ne scenoje akustinę muziką grojančias grupes filmavo daug videokūrėjų. Garsiausias turbūt yra prancūzas Vincent Moon su savo blogu „La Blogotheque“. Mus pačius labiausiai įkvėpė videoblogas „Watch Listen Tell“ ir jų nufilmuota grupė „Golden Silvers“. Pažiūrėkit, puikus filmukas. Mes norėjome šią idėją įgyvendinti Vilniuje, nes čia niekas to nedarė, o grupių, vertų kameros, juk daug turime. Be to, Vilnius yra viena iš nedaugelio pasaulio sostinių, turinčių keturis metų laikus. Tai didžiulis pliusas, norėjome tai išnaudoti.
– Kodėl pasirinkote būtent muzikinę krypti?
– Anksčiau filmavome riedlentininkus, bet nusprendėme, kad muzikoje daugiau pinigų! O jei rimtai, mums meilė muzikai tarsi užkoduota. Štai vienas VT įkūrėjų, Saulius, būdamas trylikos turėjo pop-punk grupę, bandė groti kaip „Blink 182“. Mūsų renginių organizatorė Gabrielė dainuoja grupėje „Garbanotas bosistas“, Karolis – žurnalistas, nuolat rašo apie muziką.
Bet labiau už meilę muzikai mus visus vienija meilė geram dizainui ir norui viską padaryti gražiai, kaip niekas Lietuvoje to dar nedarė.

NEMOKAMI ATRADIMAI

– Ar muzikantai jums moka už paslaugas?
– Ne, niekada. VT startavo kaip altruistinis projektas, tokiu jį ir išlaikome.
– Tai kokiu tikslu tai darote?
– Nes smagu ir prasminga. Jūs neįsivaizduojate, kaip gera matyti, kai žmonės prie VT įrašo parašo: „O, nežinojau apie tokią grupę. Labai patinka“. VT yra orientuota į dar neatrastą muziką. Tokius muzikantus filmuoti yra smagiausia, nes jie nuoširdžiausi.

MINUS 18

– Kaip dažnai pasirodo nauji „Vilnius temperature“ klipai? Kiek laiko užtrunka vieną sukurti?
– Per mėnesį stengiamės išleisti po vieną ar du. Bet reikalai užtrunka. Štai ir šiuo metu turime apie dešimt nesumontuotų klipų. Bet Saulius pažadėjo, kad visi bus, kai tik jis baigs studijas. Jau baigė. Einam pabaksnoti į jį pirštu.
– Kuris filmavimas labiausiai įsiminė?
– Gal „Elle G“ prieš Kalėdas? Filmavome gruodžio naktį, ledinėje Lukiškių aikštėje. Norėjome viską padaryti greitai, nes buvo labai šalta. Tačiau užtrukome gal pora valandų, miestas pradėjo busti, net ir finaliniame įrašo variante girdisi, kaip fone loja šuo, išvestas rytiniam pasivaikščiojimui. Bent du komandos nariai manė, kad jau nušalo pirštus, bet viskas buvo tvarkoje. Išgėrėme rytinės kavos, nuėjome miegoti, vaizdo įrašą paleidome prieš Kalėdas. Ačiū, „Elle G“, kad sugrojo tokiame šaltyje! (Išskirtinį interviu su "Elle G" skaityk ČIA)


LADY GAGAI DAR NERAŠO

– Jūs patys ieškote muzikantų?
– Anksčiau ieškojome mes, dabar viskas atvirkščiai. Jaunoms grupėms mus pasiekti paprasta. Tiesiog kurkite gerą muziką, mes jus rasime patys. Jei nenorite laukti, duokite žinią apie save adresu: info@vilniustemperature.lt.
– Kokiu būdu prisikapstote iki užsienio žvaigždžių?
– Jei sužinome, kad kas nors mums įdomaus atvyksta į Vilnių – rašome ir laukiame atsakymo. Jeigu tai nėra Lana Del Rey ar Lady Gaga, atsakymas dažniausiai būna teigiamas. Taip padarėme „Gus Gus“, „Low Roar“, „Rangleklods“, „Casiokids“ klipus. Muzika neturi sienų, o sugroti akustinį klipą muzikantams yra ir nuotykis, ir pramoga. Tad kodėl jiems nesutikti?

Projekto „Vilnius temperature“ kūrybą gali sekti jų puslapyje http://www.vilniustemperature.lt/

Pažįsti talentų, kuriuos verta pristatyti? Pasiūlyk juos mums: magazine@panele.lt. Šis straipsnis - iš dar parduotuvėse tavęs laukiančio rugpjūčio "Panelės" numerio. Skubėk įsigyti!

VILNIUS TEMPERATURE KOMANDA:


Saulius – ką tik baigė architektūrą VDA, kuria klipus. Vasarą stato mamai namą, „nes ji to nusipelnė“.


Edgaras – freelance fotografas ir videokūrėjas, ieško užsakovų ir žmonos.


Aistė – studijuoja grafinį dizainą VDA, rūpinasi paskaitų apie dizainą ciklu „5/5 Junior“, prisideda prie Lietuvos indie filmų.


Karolis – rašo apie muziką Lietuvos interneto portalams, veda muzikinę radijo laidą, kartais grupėms sako: „Ne, jūsų dar nefilmuosime, jūs dar nepakankamai geri“.

Aivaras – šviežiausias narys, garso operatorius, aštuonerius metus studijavęs muzikos prodiusavimą Dubline.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis