JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Moksleivio Edvino sėkmė: nusikeikė virtuvėje - tapo žvaigžde(INTERVIU)

Moksleivio Edvino sėkmė: nusikeikė virtuvėje – tapo žvaigžde(INTERVIU)

Edvinas Navickas (16 m.) įrodė, kad tapti įtakinga žvaigžde labai paprasta, tiesiog užtenka sėdėti namuose ir save filmuoti. Ateityje jis planuoja dar ir neblogai uždirbti. Pasaulį apsėdusi vaizdo tinklaraščių (video blog, angl.) manija jau Lietuvoje!

Prieš beveik dešimt metų Amerikoje gimusi mada buitine kamera filmuoti save, o po to įrašus paviešinti interneto portaluose, ne vienam tapo durimis į išsvajotą populiarumą. Vaizdo tinklaraščiai – taip vadinami filmukai, kuriuose niekam nežinomi asmenys „ką nors“ pasakoja. Sėkmingesni aišku tie, kurie apžvelgia pasaulines aktualijas, ypač susijusias su garsenybėmis. Bet pasisekę ir tie, kurie nuosekliai, diena iš dienos, interneto auditorijai papasakoja apie savo kasdienybę (mokyklą, universitetą, darbą, meiles, seiles ir pan.). Dar būna tokių, kuriuose vlogeriais vadinami tinklaraščių autoriai atlieka eksperimentus – stiliaus keitimo, cheminių reakcijų ar net gravitacijos.
Vieni filmukų autoriai „miršta“ po vieno, dvejų bandymų (natūrali atranka), kiti– surinkę tūkstančius ar net milijonus sekėjų tampa gana įtakingomis įžymybėmis. Joms už filmukuose naudojamus produktus kompanijos pradeda mokėti solidžius honorarus. O kai kas įsigudrina net savo kūrybą apmokestinti – nori žiūrėti: pervesk porą dolerių į autoriaus sąskaitą, ir prašom, į sveikatą!
Lietuvoje vlogerių ilgą laiką neturėjome. Kol… Savo kūrybos nepristatė šešiolikametis vilnietis Edvinas Navickas, mandrai pasivadinęs „The3dvinu“. Sarkastiški jo filmukai apie šalies ar pasaulio aktualijas – vos tik pasirodę tampa interneto hitais.

BANDĖ PAJUOKAUTI

– Kada ir kaip atsirado „The3dvinas“?
– Pradėjau praėjusių metų pradžioje, nuo filmuko, kurį pavadinau „Rusų Bieberis?“. Tiesiog norėjau draugams pristatyti juokingą rusą vaikiną, nemokšiškai atliekantį Justino Bieberio dainą. Viskas paprastai: jo bliovimą praskiedžiau riebiais savo komentarais, kuriuos nufilmavau sėdėdamas virtuvėje… Tuo darbu tikrai nesididžiuoju, tiesiog norėjau pakvailioti, bet mano draugams tai labai patiko, jie ėmė platinti filmuką. Rezultatas – beveik 700 tūkstančių peržiūrų. Sulaukęs tiek dėmesio be abejo norėjau toliau užsiimti šia veikla. Paleidau kitą įrašą, kuriame pristatau, ką veikiu laisvalaikiu, kalbinu draugus – 320 tūkstančių peržiūrų.
– Koks tokių filmukų tikslas? Tu nori kažką pasakyti pasauliui? Prajuokinti? Pamokyti?
– Nereikia ieškoti gilios prasmės. Visi mano vaizdo tinklaraščiai kuriami juoko forma. Žiūrėkite ir juokitės. Tūkstančiai komentatorių taip ir rašo, kad pakeliu jiems nuotaiką. Nors pasitaiko ir piktų, kurie skundžiasi, kad erzinu, nervinu. Jiems siūlau žiūrėti naujienų kanalus.

GALI KIEKVIENAS

– Ko reikia, kad žmogus galėtų tapti vlogeriu?
– Pirmiausia – drąsos viešai kalbėti, geros nuotaikos ir šiek tiek žinių ta tema, kurią ruošiesi pristatyti. Aišku, dar reikėtų geros kameros, nes žmones labiau traukia kokybiški ir geros raiškos vaizdo tinklaraščiai. Pastebėjau, kad daug dėmesio žiūrovai skiria montažui, vaizdo efektams. Bandau tobulėti šioje srityje, kiekvienam naujam darbui keliu vis didesnius reikalavimus.
– Kiek laiko užtrunka vieno filmuko gamyba? Kada juos kuri?
– Sėdžiu maždaug tris dienas. Per pirmą – sugalvoju temą, per antrą – surašau scenarijų: kaip, ką ir kur darysiu, o per trečią dieną viską nufilmuoju ir sumontuoju.
Dažniausiai pradedu ketvirtadieniais po pamokų, o po savaitgalio – būna rezultatas. Naują vaizdo tinklaraštį pristatau maždaug kas dvi savaitės.

KĄ REIKIA PAMATYTI

– Kodėl tavo filmukus turėtų pasižiūrėti to niekada nedaręs žmogus?
– Tai būdas pagerinti nuotaiką. Taip pat – pavyzdys, kokių keistų žmonių aplink mus yra…
– Kurį savo filmuką galėtum pavadinti geriausiu?
– Daugiausiai minčių įdėjau į liepos mėnesį sukurtą „Kaip tapti dainininku“. Jame šlovės ištroškusiems žmonėms aiškinu, ką jie turėtų daryti, kad pelnytų gerbėjų dėmesį. Kokius žodžius dainose naudoti, kokį slapyvardį rinktis. Neišvengiau ir keiksmažodžių, bet tai blogus žiūrinčiam jaunimui tik dar labiau patinka.

„The3dvino“ kūrybą gali sekti socialiniuose tinkluose:
facebook.com/the3dvinas (tai jau padarė 27 tūkst. gerbėjų)
youtube.com/The3dvinas (tai jau padarė 74 tūkst. sekėjų)

Straipsnio tęsinio ieškok spalio mėnesio žurnale „Panelė“.

Mano išsaugoti straipsniai