Lietuviška sensacija: kino pasaulį sudrebino nepatyrusi paauglė(INTERVIU)

Portale Panele.lt – unikali galimybė skaityti populiariausio Lietuvoje mėnesinio žurnalo „Panelė“ straipsnius ir jų ištraukas.

Šį kartą – duoklė talentams. PANELĖ PUSH – kokybiškos šviežienos ženklas, kurį kiekvieną mėnesį suteikiame naujai atrastiems talentams. Lapkričio mėnesio numeryje žurnalas spausdino straipsnį apie jauną ir be galo talentingą aktorę.

Kritikų ir žiūrovų išliaupsintame režisieriaus Audriaus Juzėno filme „Ekskursantė“ daugiausiai komplimentų sulaukė pagrindinį Marijos vaidmenį sukūrusi jaunoji aktorė Anastasija Marčenkaitė (15 m.). Debiutantė uždirbo 14 tūkstančių litų!

Filmo „Ekskursantė“ siužetas sukasi aplink vienuolikmetę mergaitę Mariją, pabėgusią iš krovininio traukinio, gabenusio į Sibirą tremtinius. Mergaitė turėjo įveikti šešis tūkstančius siaubo, bado ir išbandymų kupinų kilometrų, kol grįžo namo į Lietuvą. „Ji pranoko žinomus aktorius“, „Atrodė, kad žiūriu dokumentinius kadrus“, „Mergaitės vaidyba tiesiog spaudė širdį“, „Lietuva seniai turėjo tokią gerą aktorę“... Tokie ir panašūs komentarai pasipylė naujienų portaluose bei kiną apžvelgiančiuose bloguose. Visi vienareikšmiškai gyrė debiutantę Anastasiją.
Beveik dvi valandas trunkančioje dramoje moksleivė iš Vilniaus suvaidino prieš ketverius metus (tiek dėl finansinių problemų užtruko filmo montavimo darbai). Ji niekada nesidomėjo kino industrija, nelankė jokio dramos būrelio, net nesvajojo tapti aktore.

KOZIRIS – DVIKALBYSTĖ

Lapelį, kuriame kvietė į aktorių atranką, gavau mokydamasi šeštoje klasėje, tiesiog per pamoką. Sudalyvauti įkalbėjo mama. Abejoju, kad pati būčiau tam ryžusis. Vyko net penki atrankos kastingai. Pirmiausia vertino išvaizdą, po to charakterį. Paskutiniuose tikrino aktorinius sugebėjimus. Turėjau suvaidinti kelias filmo scenas lietuvių ir rusų kalbomis, pasirodymą stebėjo prodiuseris ir režisierius. Jų apsisprendimo laukiau net kelis mėnesius, jau net nesitikėjau, kad pasirinks mane...

Filme kalbėjai lietuviškai ir rusiškai. Abi kalbas esi tobulai įvaldžiusi. Ilgai mokeisi?

Mama kilusi iš Baltarusijos, tėtis pusiau rusas, pusiau baltarusis, todėl namuose kalbame rusiškai. Mokyklą lankau irgi rusišką. O Lietuvos piliečiui nemokėti gimtosios kalbos – beveik neįmanoma. Mane visi giria, kad abi kalbas vartoju švariai, be jokio akcento. 

BE REPETICIJŲ!

Kas tave mokė vaidinti? Minėjai, kad apie šią profesiją niekada net nesvajojai.

Labiausiai norėjau tapti vandenynų tyrinėtoja – koralai ir jūros gyvūnija atrodė kažkas nerealaus. Svarsčiau ir apie mokytojos bei farmacininkės profesijas. Dešimt metų lankau baleto pamokas, bet tai tik hobis. O vaidinti mokiausi iškart filmavimo aikštelėje, neturėjau nė vienos repeticijos. Pasirodo, dažnai aktoriai iš pirmo karto geriau suvaidina. Man šita formulė taip pat tiko. Tik porą dublių teko kartoti, o vieną, kuriame privalėjau būti labai pikta, net septynis kartus.

Ar po debiuto nuomonė nepasikeitė? Vis dar netraukia aktorystė?

 Dabar apie nieką kitą ir negalvoju. Juk išgirdau tiek daug gerų atsiliepimų. Baigusi mokyklą stosiu į aktorinį Rusijoje arba Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nors „Ekskursantės“ režisierius siūlė to nedaryti, nes, jo nuomone, mokslai mane gali sugadinti. Juk būna, kad aktorės po studijų tampa tarsi dirbtinės.

VERK, DUKRELE, VERK

Daugiausiai komplimentų gavai už emocijų tikroviškumą. Pavyzdžiui, scenoje, kurioje verki, visai nepanašu, kad emocijos suvaidintos.

Tos ašaros tikros, nesuvaidintos, nenupieštos. Labai padėjo mama, kuri nesitraukė iš filmavimo aikštelės. Kai reikėjo apsibliauti, liepė galvoti ką nors labai liūdno. Priminė mano žiurkėniuko Pušoko, kurį labai mylėjau, mirtį.

Kuri scena pasirodė sunkiausia?

Man, dar tik vienuolikmetei, niekas neatrodė sunku, viskas įdomu ir nauja. Dabar, kai šiek tiek subrendau, bijau, kad nepavyktų taip natūraliai atsipalaiduoti. Juk atsirado paaugliški kompleksai dėl spuogų, dėl pernelyg lieknos figūros.

UŽ HONORARĄ – Į AMERIKĄ

Kaip pasikeitė gyvenimas po premjeros?

Pats keisčiausias dalykas – matyti plakatus su savo veidu autobusų stotelėse. Labai juokinga, bet net mokykloje vaikai autografų prašo. Tačiau nesijaučiu žvaigžde, neriečiu nosies. O su vaikinu neseniai išsiskyriau visai ne dėl to, kad dabar gaunu dėmesio... Mane tiesiog nervino, kad jis į santykius nežiūri rimtai.

Praturtėjai?

Užsidirbau 14 tūkstančių litų. Už juos kartu su mama skridome į Ameriką, pas ten gyvenančią vyresnę mano sesę. Prisipirkau daug drabužių, įvairių gražių daiktų.

VAIDINS NE BET KĄ

Gal jau gauni naujų pasiūlymų vaidinti?

Ta pati komanda kurs filmą apie prekybą žmonėmis, ten reikėtų vaidinti sekso vergijai parduotą merginą. Šitam vaidmeniui esu dar per jauna, todėl atsisakiau.

O apie kokį vaidmenį svajoji?

Norėčiau nusifilmuoti šiuolaikinėje komedijoje. Man patinka filmai „Suvaidink mano žmoną“, „Velnias dėvi Prada“, „500 vasaros dienų“. Beje, daugelis sako, kad tikčiau teatrui, bet ten nenoriu, matau save kino pasaulyje.

Anastasiją gali sekti internete:
facebook.com/anastasija.ma

Pažįsti talentų, kuriuos verta pristatyti? Pasiūlyk juos mums: magazine@panele.lt

Šis straipsnis iš lapkričio mėnesio žurnalo „Panelė“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis