TIKRA ISTORIJA: po avarijos su puse suskaldyto veido gyvenusi Jolita sugebėjo atleisti(INTERVIU)

Žurnalas „Panelė“ tęsia gražią Kalėdinę tradiciją - specialų „Princesių“ fotoprojektą. Keturios išskirtinės istorijos ir karūnuotos jų herojės. Šių metų šūkis: net sudėtingiausios situacijose yra išeitis! Įveikime visas dramas!

Kai Lietuva pasaulyje vis dar pirmauja kraupia savižudybių statistika, kai net garsūs žmonės, neturėdami valios išsikapstyti iš bėdų, ryžtasi siaubingam žingsniui, tikru optimizmo pavyzdžiu tampa herojai, kurie ne tik iškelta galva įveikia liūdniausias asmenines dramas, bet dar ir padeda jas spręsti kitiems.

PRINCESĖ SUGEBĖJO ATLEISTI

Jolita Kazakevičiūtė (27 m.) prieš metus draugės vairuojamu automobiliu pateko į siaubingą avariją. Skilo kaukolė, lūžo akiduobės kaulas ir nosis... Išgyvenusi ne tik fizinę, bet ir psichologinę tragediją, ji atleido avarijos kaltininkei, o dabar džiaugiasi plastikos chirurgų dovanotu nauju veidu. „Kovojau, nenuleidau rankų“, – užsispyrimą demonstruoja Jolita.

„Sėdėjau automobilio gale neprisisegusi diržo, susidūrimo metu išskridau tiesiai per priekinį stiklą. Visas smūgis teko galvai“, – sunkiai rinkdama žodžius prisimena Jolita. Bažnyčios vargonininkė ir muzikos mokytoja iš Vilkaviškio visus praėjusius metus gyveno... su puse suskaldyto veido. Tos vietos, į kurias susmigo smulkios stiklų šukės, nuolat pūliavo. Stiklo daleles pati traukdavo su pincetu ir kentėjo nepakeliamus skausmus. „Bet fizinis skausmas nėra baisiausia, ką teko iškęsti. Dar baisiau psichologinės kančios. Atrodžiau šiurpiai. Kiekvieną kartą, matydama save veidrodyje, apsiverkdavau, todėl vėliau visus veidrodžius iš namų išmečiau. Kad galėčiau toliau dirbti mokykloje negąsdindama vaikų, užsiauginau ilgą sruogą, kuria pridengdavau veidą.“

Už patirtus sužalojimus Jolitai teismas priteisė kompensaciją iš avarijos kaltininke pripažintos draugės. Tačiau nukentėjusi pinigų atsisakė: „Vairuotoja dar labiau nukentėjo, gulėjo komoje. Viską jai atleidau.“

Merginai vilties suteikė „TV3“ realybės drama „Grožio architektai“. Jolitą atrinko iš daugybės dalyvių, jai plastikos chirurgai atliko ne vieną operaciją. „Sinuso kaulą užpildė mano pačios riebalais, rekonstravo nosį, į akies voką įsiuvo papildomos odos, kad atsirastų simetrija, patempė veidą, lazeriu naikino randus.“ Laidos kūrėjai suskaičiavo, kad merginai suteiktų paslaugų vertė – apie keturiasdešimt tūkstančių litų!

Dabar Jolita vėl džiaugiasi gyvenimu, kartu su vyru augina dukrytę. Namuose vėl atsirado veidrodžių. Jolita pavyzdys visiems: net po didžiausių tragedijų ateina pragiedrėjimas. „Avarija – sukrėtimas, kurį man atsiuntė iš viršaus. Dabar per mišias ne tik groju vargonais, bet ir meldžiuosi“, – šypsosi princesė.

VIENIŠŲ SENELIŲ PRINCESĖ

Dominyka Rizgelytė (21 m.) lankosi ten, kur retai skamba juokas. Ji padeda globos įstaigose gyvenantiems senukams. Norėdama suteikti jiems laimės, mergina aukoja laisvą laiką ir už tai negauna jokio atlygio. „Užtenka matyti, kokie jie tampa laimingi“, – sako mergina.

Maltos ordino pagalbos tarnyba 26 Lietuvos miestuose ir miesteliuose vienija tūkstančius savanorių. Itin aktyvus šio ordino jaunimas, jų misija – draugystė su senoliais, kurių kažkodėl neaplanko artimieji.

Mūsų princesė Dominyka – viena iš senbuvių, kuri mieliau leidžia laiką su seneliais, o ne naktinėja klubuose su draugais. „Daug kas savanoriais tampa po gyvenimiškų sukrėtimų, traumų, artimųjų mirčių. Aš – išimtis, man tiesiog norėjosi prasmingos veiklos, draugė papasakojo apie maltiečius, todėl ir pabandžiau.“ 

Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos instituto studentė jau kelerius metus visas šeštadienio popietes leidžia Vilniaus Vilkpėdės senelių slaugos ligoninėje. Daugelis – sunkūs ligoniai, net nepasikeliantys iš lovos. Ir atmintis šlubuoja, kankina košmarai, haliucinacijos. „Su senukais praleidžiu keletą valandų. Esu tarsi sugeriamasis popierius, jie man išlieja visą liūdesį, nugulusi širdyse: apie ligas, nelaimes, vienatvę. Visus kamuoja nostalgija jaunystei, laikams, kai aplink juos buvo daug artimųjų“, – pasakoja Dominyka.

Projekto komanda:
KĘSTAS RIMDŽIUS, stilistas
JULIJA ESTKO, vizažistė
ARTŪRAS SADAUSKAS, kirpėjas
ALGIS KRIŠČIŪNAS, fotografas
ORIJUS GASANOVAS, žurnalistas

Apie keturkoję princesę gydytoją ir 7-metę princesę gelbėtoją, iš degančio namo išnešusią jaunesnes sesutes ir brolį, skaityk gruodžio mėnesio „Panelėje“


Už kadro: princesė gelbėtoja Dominyka ruošiasi fotosesijai

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis