Jurgis Didžiulis: grosiu kad ir už pomidorus ar agurkus(INTERVIU)

„Grosiu kad ir už pomidorus ar agurkus“ – skambėtų visai įprastai, jei tai sakytų pradedantis atlikėjas, grojantis gatvėse su skolinta gitara. Tačiau frazės autorius – Jurgis Didžiulis, jau daug metų figūruojantis scenoje, atradęs savitą stilių ir subūręs gausias gerbėjų gretas. Nejaugi muzikantų finansinė situacija Lietuvoje tokia prasta?

Pasirodo, skurdas čia niekuo dėtas. J. Didžiulis nusprendė, kad pinigai tikrosios muzikos vertės neatskleidžia, ir pradėjo projektą „Reanimacija“. Sumanymo esmė – groti be honoraro ir „reanimuoti“ savo kūrybą nuo priklausomybės pinigams. Tačiau tai nereiškia, jog Jurgis iš to negauna jokios naudos, tik gal apskaičiuota ji nuoširdžiau, o ne kvitais iš buhalterijos.

„Iki šių metų pabaigos pasižadėjau sau koncertuoti mainais į meno kūrinius, sceninę įrangą, reikalingą koncertui, gerus darbus – viską, išskyrus atlyginimą. Su manimi galima susisiekti per mano „Facebook“ paskyrą, ir pasiūlyti įvairiausių kūrybiškų variantų,“ – pasakoja muzikantas. „Pasitaiko tikrai įsimintinų organizatorių sprendimų: vieną sykį žmonės pasižadėjo sutvarkyti ežerą, kiti siūlė odontologijos paslaugas. Taip pat visada malonu gauti meno kūrinių, pavyzdžiui, koncerto Anykščiuose metu vaikai man padovanojo keramikinių rankdarbių.“

Ne išimtis ir rugpjūčio 1-2 dienomis vyksiantis festivalis „Galapagai“ – J. Didžiulis festivalyje neapleis „Reanimacijos“ idėjos. Tiesa, kaip ir kiekvieno tokio koncerto metu, pro žiūrovų minią prakeliaus garsusis kibiras, į kurį žmonės įdeda pinigų sumą savo nuožiūra. Jurgis pabrėžia, jog kibiro tikslas – ne rinkti iš klausytojų labdarą, „tiek, kiek negaila“, o paskatinti susimąstyti apie girdimos muzikos vertę.

Tačiau panašu, jog J. Didžiulio muziką gerbėjai vertina ir kibirą pildo negailėdami – surinkta suma būna maždaug 800-1000 Lt neskaičiuojant metalinių monetų. Pastarųjų susikaupia keli kilogramai. Atlikėjas savo „Facebook'e“ pasidalino vaizdo įrašu, kaip monetas iš kibiro išdalija tiems, kuriems, jo manymu, tų pinigų reikia labiau. „Vaikštant Vilniaus gatvėmis, dažnai pasitaiko žmonių, prašančių vieno kito lito. Kai turiu, visada duodu, bet kai kišenėje monetų nėra, juk negaliu. Tai dabar duosiu už visus tuos kartus, kai negalėjau“, - vaizdo įraše savo gerą darbą komentuoja Jurgis.

Jau rytoj, „Galapagų“ festivalio metu, galėsi sudalyvauti J. Didžiulio koncerte ir palaikyti jo idėją. Atlikėjas paruošė programą, kurioje netrūks ir visiems žinomų hitų, ir naujų perliukų, įskaitant ir dainą „Still gonna play the game“, kuri skirta būtent „Reanimacijai“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis