Jaunimą iš proto vedanti mada, susijusi su meile

Jis toks mielas ir jums labai smagu leisti laiką kartu? Jūs susitikinėjate keletą mėnesių ir tu manai, kad jis yra tas vienintelis? Meilė auga, santykiai stiprėja, tačiau kaskart išsiskirsčius į namus jis nekaltai užsimena apie seksualią nuotrauką, kurią galėtumei jam atsiųsti?

Jauti šiokį tokį spaudimą, tačiau manai, jog intymi nuotrauka, nusiųsta mylimam vaikinui, nieko blogo negali padaryti, galbūt atvirkščiai, tokia nuotrauka jį suvilios? Tik pradėjus svarstyti, ar reikia vaikinui siųsti erotinę nuotrauką, iškart siūlyčiau sustoti ir rimtai pagalvoti.

KAS TAS SEKSTINGAS?
Tai, ką tu nori daryti, vadinama sekstingu. Šis naujadaras kilęs nuo žodžių „seksas“ bei „tekstas“ ir labiausiai yra paplitęs tarp paauglių. Sekstingo metu jaunuoliai (ir ne tik jie) vieni kitiems siunčia intymaus turinio nuotraukas, rašo įvairias seksualias žinutes ir taip bando vieni kitus suvilioti. Yra kelios priežastys, kodėl jaunimas propaguoja sekstingą:

1. tikima, jog tai pirmas žingsnis link lytinių santykių;

2. Porelės tai naudoja kaip romantiškų santykių plėtojimą;

3. Kai kurie paaugliai mano, jog erotinė nuotrauka, tai puikus būdas pranešti apie puoselėjamus romantiškus santykius;

4. Tai puikus būdas patenkinti erotines fantazijas;

5. Kai kurie paaugliai jaučia spaudimą, tai daryti. Jei kitas žmogus atsiuntė pikantišką nuotrauką, atrodo, kad reikia atsakyti tuo pačiu;

6. Užsiimant sekstingu neįmanoma užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis ar pastoti.

Taigi, jokio pavojaus, ir jokių problemų. Pasidalini nuotrauka, suvilioji simpatiją arba mylimąjį ir mėgaujiesi intymiu pokalbiu. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. Sekstingas gali sukelti labai daug problemų. Pati pagalvok, ar galima kitu žmogumi pasitikėti tiek, kad būtų galima jam siųsti intymias nuotraukas? Manai, kad galima? Pagalvok, dar kartelį.

Mergina
Mergina
Fotolia nuotr.

PASIDALINAI NUOTRAUKA? JI NEBE TAVO
17 proc. sekstingą propoguojančių asmenų, gauta intymia žinute pasidalina su kažkuo kitu, o 55 proc. tų, su kuriais buvo pasidalinta kito žmogaus nuotrauka, parodo ją daugiau nei vienam žmogui. Vadinasi, tavo nuotrauką, skirtą tik vienam asmeniui, gali pamatyti keliasdešimt nepažįstamų žmonių. Kartą mokykloje vienas vaikinas nusiuntė erotinę nuotrauką savo merginai. Kai jie susipyko, ji ją parodė visiems, tad lig šiol pamačiusi minėtą vaikiną prisimenu tik tą atvejį. Tad, ar verta tokiu asmenišku dalyku dalintis su kitais?

Tiki, kad jūsų meilė amžina ir jis niekada nieko panašaus nepadarytų? O kas, jeigu judu stipriai susipyksite ar išsiskirsite ir jis norės tau atkeršyti? Intymi tavo nuotrauka, parodyta visam pasauliui – tikrai tiks, nes kai išsiunti intymią nuotrauką kitam asmeniui, ji tau nebepriklauso. Ji yra to kito žmogaus, todėl jis gali daryti bet ką. Žinoma, galima tikėtis, jog net susipykimo ar skyrybų atveju, tavo antroji pusė gerbs tave, bet tavo vietoje šiuo faktoriumi per daug nesivadovaučiau, nes nuo meilės iki neapykantos tik vienas vienintelis žingsnis, o neapykantai užvaldžius galima pasielgti ir neapgalvotai.

NEBEGELBSTI IR SNAPCHAT
Kai kurie džiaugėsi programėle „Snapchat“, nes į atsiųstą nuotrauką žmogus gali žiūrėti tik dešimt sekundžių, todėl, atrodo, jog nėra jokios rizikos. Tačiau rizika yra. Ilgainiui net ir ši programa tapo nesaugi, nes visuomet galima padaryti ekrano nuotrauką ir tokiu būdų išsaugoti gautą pikantišką vaizdelį. Net, jeigu erotinio turinio nuotraukas laikai tik savo telefone - rizikuoji. Šiais laikais internautai gali bet ką, tad nulaužti tavo telefono sistemą ir parsisiųsti visas nuotraukas – tas pats, kas iš vaiko atimti saldainį. Nuo to nukentėjo ir ne viena įžymybė. Netiki? Skaityk toliau.

KAIP JIE PRISIDIRBO?
Programeriai įsilaužė į Jennifer Lawrence (25) „iCloud“ duomenų talpyklą, iš kur galėjo pasiekti aktorės išmanų telefoną ir visą ten esamą informaciją. Pasirodo, ten buvo ir nemažai jos nuogos nuotraukų, kurios buvo skirtos buvusiam vaikinui, aktoriui Nicholasui Houltui. Su šiuo vaikinu mergina draugavo ketverius metus, tuo metu jie gyveno toli vienas nuo kito, tad Jennifer nutarė nudžiuginti savo mylimąjį erotinėmis nuotraukomis. Tačiau šias nuotraukas pamatė ne tik Nicholas, bet ir visi, kuriems tai buvo įdomu.

Programeriai parsisiuntė tas nuotraukas ir išplatino jas internete. Jennifer jautėsi, pažeminta, įskaudinta ir pasakojo, jog sunkiausia papasakoti, kas nutiko buvo tėčiui. Taip, galbūt tu nesi pasaulinio garso žvaigždė, tačiau tokios nuotraukos dažnai plinta ir be programerių nutekinimo, ar tikrai nori atsidurti panašioje situacijoje ir aiškinti savo šeimai, dėl kokių priežasčių kažkokiam vaikinui siuntei savo nuogos nuotraukas? Jennifer Lawrence nėra vienintelė patekusi į tokią nepatogią padėtį.

Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
Vida Press

Rihannos (27) nuotraukos nutekintos buvo ne kartą. Kasmet arba kas porą metų programeriai įsilaužia į jos mobilųjį telefoną, kompiuterį ar elektroninį paštą ir nutekina nuotraukas arba paslapčia tyko aplink jos namus ir bando nufotografuoti merginą ne itin padoriose situacijose. Paparaciams tai dažnai pavyksta, nes Rihanna savo kūno nesigėdija ir mėgsta po namus vaikščioti apsinuoginusi. Ir vis tik, ką ji veikia savo namuose turėtų būti ne mūsų reikalas, tiesa? Beje, pirmą kartą, kai Rihannos nuotraukos buvo nutekintos (2009 metais), jos buvo skirtos tuometiniam vaikinui - Chrisui Brownui. Deja, jas pamatė ne tik jis.

Rihanna
Rihanna
Vida Press

Aktorė Scarlett Johansson taip pat yra siuntusi savo erotines nuotraukas vaikinui, tačiau po kurio laiko, jos elektronins paštas buvo nulaužtas ir vėlgi seksualias nuotraukas pamatė ne tik žvaigždės vaikinas, bet ir vis tie, kuriems buvo įdomu. Kita aktorė, Reese Witherspoon su savo vyru ir vaikų tėčiu išsiskyrė dėl to, kad sekstingą jis propagavo su kitomis merginomus. Reese užtiko žinutes vyro telefone ir liepė nešdintis. Kartą reperis Kanye Westas kelioms merginoms vienu metu išsiuntė itin intymių nuotraukų, kurioje buvo nufotografavęs tik tam tikras kūno dalis. Tos moterys nepasimetė – pardavė nuotraukas spaudai ir užsidirbo nemažai pinigų. Taigi sekstingas gali pridaryti nemažai žalos – išskirti poras, paversti tave patyčių objektu ar net kitiems asmenims uždirbti nemažai pinigų. Tad klausimas lieka tik vienas, ar vis dar nori intymią nuotrauką nusiųsti savo draugui?

Psichologė Anastasija Pilkionienė komentuoja su kokiais pavojais gali susidurti siųsdama intymias nuotraukas savo vaikinui.

Psichologė Anastasija Pilkionienė
Psichologė Anastasija Pilkionienė
Asmeninio archyvo nuotrauka

Santykiai tarp merginos ir vaikino yra labai asmeniškas dalykas. Kuo jie artimesni ir kuo ilgiau tęsiasi, tuo daugiau artumo ir pasitikėjimo juose atsiranda. Kartu atsiranda ir natūralus noras dalintis vis labiau ir labiau intymesniais dalykais. Tačiau tai, kas yra labai asmeniška ir intymu, kartu gali būti ir labai nesaugu. Todėl kiekvienai merginai, kilus norui nusiųsti savo išrinktajam pačios intymias nuotraukas, svarbu užduoti sau kelis klausimus.
1. Ko aš noriu pasiekti nusiųsdama savo intymias nuotraukas? Vienas dalykas, ko tu gali siekti, tai perkelti jūsų santykius į kitą lygmenį, padaryti juos artimesnius ir užtikrinti, kad jie truktų ilgai. Antras – tu nori gauti dėmesio ir susižavėjimo, kad pasijusti mylima ir reikšminga. Trečias tikslas - pataisyti pašlijusius santykius, intymiomis nuotraukomis pakurstyti užgesusią aistrą. O galbūt tu taip darai, nes taip nori tavo vaikinas?
2. Kaip aš jaučiuosi taip darydama? Tu gali jaustis sumišusi. Iš vienos pusės jautiesi drąsi, patenkinta savim, reikšminga. Tačiau šalia šių jausmų atsiranda nerimas (nes nežinai, kokia bus vaikino reakcija), kaltė ir gėda (nes buvai auklėjama būti ne tokia laisva), netgi pyktis (nes nesi tikra, ar čia buvo geras sprendimas).
3. Kiek aš pasitikiu savo vaikinu? Kaip minėjau anksčiau, kas yra intymu, tas gali būti nesaugu. Todėl reikia labai pasitikėti savo partneriu, priimant sprendimą pasidalinti savo gyvenimo intymiomis detalėmis. Kuo labiau pasitiki juo, tuo mažiau nemalonių jausmų tu išgyvensi.
4. Kas būtų, jeigu mes išsiskirtume? Visko gyvenime būna: vieni santykiai tęsiasi ilgai ir laimingai, kiti, deja, pasibaigia. Vieni išsiskiria draugiškai, kiti net ir santykiams pasibaigus negali gero žodžio pasakyti vienas kitam, gali net ir kerštauti buvusiam partneriui. Tavo intymios nuotraukos buvusio vaikino rankose gali būti stiprus manipuliavimo įrankis.

Jeigu atsakius į šiuos klausimus merginai vis tik norisi nusiųsti intymias nuotraukas savo vaikinui, ji turi atminti, kad tai yra jos sprendimas, apgalvotas ir pasvertas, ji žino, kokios gali būti pasekmės, ir prisiima visą atsakomybę už jas.

FAKTAI:
Britų tyrimai rodo, kad net 30 proc. visų paauglių, dalijasi seksualaus turinio nuotraukomis su savo bendraamžiais.

80 proc. paauglių, siuntusių erotines nuotraukas, jaunesni nei 18.

Net 40 proc. merginų sekstingo žinutes siuntė juokais, 34 proc. kad pačios pasijustų seksualios ir 12 proc., todėl, kad jautė spaudimą iš savo partnerio.

21 proc. merginų ir 39 proc. vaikinų seksualaus turinio žinutes siuntė tiems asmenims, su kuriais norėtų draugauti.

Daugiau negu 57 proc. paauglių nuo 2012 metų buvo siūlyta pasidalinti intymia nuotrauka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis