Vasarotojos stiliaus atmintinė: įsidėmėk šias taisykles

Atostogos, kelionės, palaimingas galvos svaigulys ir nuotykiais užpiltos akys – tokius pažadus dalija atėjusi vasara. Kartais ji atneša ir nenumatytų kančių – išvykusi ilsėtis į pietus pamiršti šiltą megztinį ir pasigauni kosulį (taip jau būna, juk net Pietų Prancūzijoje saulė naktimis nusileidžia), kojas sugelia uodai, o išėjus į stilingais žmonėmis perpildytą Barseloną tavo guminės šlepetės ir susiraitę trikotažiniai šortai vietinių galvose įjungia signalinę sireną „TURISTĖ“.

Trumpai tariant, neretai vietoje madingiausių lobių skrynios atostogų lagaminas tampa Pandora, kurią išsipakavus pastebi, kad ką tik paleidai laisvėn visas didžiausias stiliaus katastrofas... Išvenk to!

Įsidėmėk vieną auksinę taisyklę: tvarka lagamine yra tiesiogiai priklausoma nuo tvarkos tavo spintoje, o juk nuo pastarosios prasideda lengvas ir stilingas gyvenimas. Jei niekaip neprisiruoši spintos revizijai, verčiau paaukok vieną dieną rūšiuodama ir dėliodama derinius, o ne rizikuok per atostogas „neturėti, kuo apsirengti“.

Tvarkingoje stileivos spintoje jau kaba surūšiuoti deriniai ir universalūs drabužiai, derantys prie beveik viso spintos turinio. Tad pirmiausia atkreipk dėmesį į juos – puikiai pasitarnaus pailginto silueto „vaikino“ švarkas (nuostabus draugas džinsams, lengvo audinio kelnėms, šortams, suknelėms ar net maudymosi kostiumėliui). Populiariausi šios rūšies atstovai – neutralių spalvų, tad užtenka turėti tokį vieną, o palaidines gali derinti kokias tik nori – puoštas atogrąžų papūgomis ar minimalistines, vos dengiančias bambą ar pailginto silueto.

Keliaujanti mergina
Keliaujanti mergina
Shutterstock nuotr.

Jeigu keliauji į šiltuosius kraštus, džinsų verčiau neimk. Jie ne tik užima palyginti daug vietos lagamine, bet karštyje yra nepraktiški, o daug vaikštant gali net nutrinti ar suerzinti odą, ką jau kalbėti apie per atostogas gresiančius nudegimus saulėje (mes tikime, kad tu esi pati protingiausia ir tepiesi kremu su pakankamu tavo odai SPF, tačiau visi padarome klaidų…). Juk vien pagalvojus apie iki raudonumo nudegusias ir iš skausmo klykiančias kojas nupurto šiurpas, o ką jau tokiu atveju kalbėti apie džinsų apsimovimą... Verčiau pagalvok apie lengvo audinio sijonkelnes arba medvilnines, tiesaus silueto kelnes.

Avalynei skirk ypatingą dėmesį. Keliaudama apsiauk stilingus, bet patogius sportbačius (neužims vietos lagamine). Rinkis tokius, kurie tinka prie visko, pavyzdžiui, baltus teniso batelius. Per atostogas jų neplauk, tad grįžusi namo galėsi skaičiuoti dėmes ir atsiminti, kaip ir kada jos ten atsirado, bandėm – visai smagus žaidimas. Odiniai sportiniai bateliai taip pat visai neblogas variantas, tačiau labai karštu oru jie gali tapti asmeniniu tavo kojų pragaru.

Būtinai lagamine turėk porą lengvų sandalų. Jeigu nesi įsigijusi bilieto su papildomu bagažu, rekomenduojame pataupyti vietą ir atsisakyti paplūdimio šlepečių bei aukštakulnių, kuriuos neretai įsimetame į lagaminą „vakarui mieste“, dažniausiai tai baigiasi tuo, kad tavo žudikai praleidžia atostogas liūdnai žiūrėdami į lagamino sienas, o grįžtant namo kerštaudami kulnais praduria lauktuvių pakuotes.

Kelionė
Kelionė
Shutterstock nuotr.

Suknelės. Čia gali mesti iš galvos visą racionalumą ir pasiimti kelionėn kelias, pačias gražiausias, arba (nelygu, koks tavo charakteris) tas, kurios labiausiai nusipelnė keliauti su tavimi. Paprastai suknelės siuvamos iš lengvų audinių, tad vietos daug neužims, o naudos tikrai iš jų bus. Geriausia rinktis kuo skirtingesnes – viena plazdanti ilga, viena trumpa ir trumpiausia. Paprasčiau nebūna, tiesa?

Pasitelkus matematiką, sėkmingo lagamino formulė atrodytų taip: „vaikino“ švarkas ar neva per didelis megztinis + ( 3 suknelės) + sportbačiai + lengvo audinio kelnės + sandalai + šortai + (3 palaidinės) + maudymosi kostiumėlis. Taip pat pagudrauk – keliauk apsivilkusi tuos drabužius, kurie: a) užima daug vietos, b) lagamine praranda formą (pvz., skrybėlės ir kepuraitės) c) yra labai gražūs, bet į lagaminą niekaip netelpa, tačiau gerokai pagyvintų tavo sukomplektuotus derinius.

Kartais atostogų planavimas suteikia beveik tokį patį malonumą, kaip ir pačios atostogos, tad jei turi laiko, be galo pravartu susidaryti norimų vežtis ir būtinų daiktų sąrašą. Taip geriau matysi, kokių daiktų gerokai per daug, kurių lengva atsisakyti, o kurie iš tiesų bus reikalingi, tad jei nesi patyrusi, ką reiškia per atostogas turėti tik penkias sukneles ir penkias palaidines, linkime to ir nesužinoti. Užbėk įvykiams už akių. Au revoir!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis