Sekinantis kelias iki tobulo kūno: pašaipas Martynos gyvenime pakeitė pavydėtina motyvacija (FOTO)

Kiekviena mergina, šiandien turinti sportišką, atletišką kūną, turi savo istoriją. Viena intensyviai sportavo nuo vaikystės, kita kardinaliai pakeitė gyvenimo būdą ir tinginiavimą pakeitė sportu, trečia aktyvią fizinę veiklą pamėgo bėgdama nuo negatyvių minčių... Kad ir kokia būtų istorija, ji ryški, įdomi ir inspiruojanti.

Sunku patikėti, kiek daug elementų pinasi lietuvaitės, šiuo metu gyvenančios Danijoje, Martynos Kazragytės sportinės veiklos istorijoje. Mergina per trumpą gyvenimą jau patyrė, ką reiškia antsvorio sukeltos pašaipos, graužatis dėl kūno formų bei mitybos sutrikimai. Džiugu, jog šiandien Martyna – stipri, griežto režimo besilaikanti ir motyvuota mergina, kuri trokšta perduoti žinią visoms, kurioms stinga valios bei užsispyrimo.

Martyna, trumpai papasakok savo patirtį sportuojant - kada pirmą kartą žengei į sporto pasaulį?

Iš tiesų nuo mažens teko nemažai sportuoti. Paaugus mokykloje kūno kultūra buvo mėgstamiausia pamoka, visada gaudavau 10 su pliusu. Sporte visada jausdavausi savimi. Kai būdama 12 metų persikrausčiau į Daniją, atradau kai ką naujo - žaidžiau futbolą su klasės draugais per kūno kultūros pamokas, keletas merginų iš klasės lankė futbolo klubą, deja, pačiai neteko pradėti eiti reguliariai žaisti ir treniruotis, nes tiesiog neturėjau tam pinigų. Esu iš didelės šeimos, turiu 4 brolius ir 4 seseris, tad galimybės nuolatos žaisti futbolo nebuvo ir dar tokioje brangioje šalyje.

Vėliau net nepastebėjau, kaip tapau vis mažiau aktyvi ir 17 metų pradėjau pastebėti, kad maistas pradėjo eiti į kūną, todėl vis pilnėju. Tuomet ir tapau sporto klubo nare. Pradėjau sportuoti, bet tai buvo tik grupinės treniruotės arba kardio treniruotės, nes apie svorius dar nieko nežinojau ir galvojau, kad tai tinka tik vyrams. Atrodo, viskas gerai eidavosi, bet vis suklupdavau ir prisivalgydavau netinkamo maisto. Tada ir prasidėjo tie nelinksmieji kalniukai - sportą lydėjo nuolatiniai prisivalgymai. 2 mėnesius nesportuodavau, o po to vėl pradėdavau, tuomet vėl sustodavau.

Kaip tavo sportinėje veikloje atsirado darbas su svoriais?

Per visą šitą karuselę atradau ir sportą su svoriais ir visų raumenų treniravimą. Sekiau merginas Instagram kanale ir mačiau, kaip puikiai jos atrodo, lieknumas man nebebuvo gražu, norėjau sportiško kūno, o tam pasiekti reikėjo sporto su svoriais ir tinkamos mitybos. Deja, mityba vis kišo koją. Atsirado mitybos sutrikimai. Prisipirkdavau labai daug šokolado, saldainių, ledų ir visko, kas saldu. Vienu kartu suvalgydavau viską bežiūrėdama serialus, o paskui jausdavausi blogai, žiūrėjau į veidrodį ir šlykštėdavausi savimi. Šie epizodai iš pradžių vykdavo tik savaitgaliais, paskui tai pradėjo vykti kasdien. Net nepastebėjau, kaip pasiekiau 80 kg.. Tai buvo mano didžiausias svoris, kurį kada nors mačiau svarstyklių skaičių grafoje. Turbūt niekada nepamiršiu, kuomet buvau mieste kartu su savo broliu, draugėmis ir draugais bei kai mano brolis atsisuko į mane ir garsiai ištarė: ,,Kokia tu stora!“ Tuo momentu buvau sužlugdyta, bet to neparodžiau. Aš tiesiog nekenčiau savęs, neturėjau valios ir buvau silpna. Vergdavau lovoje atsigulusi, nes aš negyvenau, o tiesiog egzistavau. Žiūrėdavau serialus, gulėjau lovoje ir valgiau. Nebuvo jokio aktyvumo.

Vieną dieną supratau, kad nenoriu taip gyventi, noriu keistis, noriu pamilti save, noriu būti laiminga, sveika ir mėgautis gyvenimu. Noras buvo neapsakomai didelis, turėjau tikslą pasikeisti, nebegalėjau gyventi toje juodoje duobėje. Pasiekiau dugną, o dabar norėjau tik atsispirti ir šokti kuo aukščiau. Tad 2016 vasaros pabaigoje pradėjau savo kelionę ir iki pat dabar nesustoju. Numečiau 18 kg., o svarbiausia pamilau save, nustojau save kontroliuoti ir drausti. Dabar aš maitinuosi intuityviai, valgau, kada jaučiu alkį ir sustoju, kai esu soti, niekada nepersivalgau, renkuosi sveiką maistą, bet ir nedraudžiu sau kažko nesveikesnio, jai to noriu. Esu laiminga ir drįstu teigti, kad sportas išgelbėjo mane, išgydė, apvertė gyvenimą aukštyn kojomis.

Kokia yra dabartinė tavo sportinė rutina, kiek kartų per savaitę keliauji sportuoti?

Dabartinė sporto rutina yra tokia: sportuoju 5 kartus per savaitę. Dvi dienas atlieku pratimus, skirtus tvirtinti kojas bei sėdmenis, 1 dieną tvirtinu nugarą ir bicepsus, 1 dieną pečius ir tricepsus, 1 dieną presą, nugarą ir pečius. Kartais įtraukiu ir HIIT treniruotes.

Ar niekada neteko dalyvauti kultūrizmo varžybose? Galbūt apie tai vis kyla minčių?

Ne, niekados neteko dalyvauti kultūrizmo varžybose, bet jai atvirai, nelabai ir noriu, bent jau šiuo momentu. Niekada nesakau niekada, gal kada nors norėsiu išbandyti savo jėgas būtent šitoje srityje.

Iš tiesų turi išraiškingą figūrą, ar dažnai sulauki komplimentų, giriančių žodžių dėl atletiškų kūno formų?

Labai ačiū, stengiuosi tobulėti ir nestovėti vietoje. Komplimentų sulaukiu tikrai nemažai, tiek Instagram tiek sporto salėje. O kai vaikštau prekybos centruose, žvilgsnių sulaukiu nemažai – tiek iš vaikinų, tiek iš merginų.

Visos puikiai žinome, jog sportas ir sveika mityba neatsiejamas derinys. Papasakok, kaip maitiniesi, kokių produktų stengiesi vengti?

Kaip ir minėjau, maitinuosi intuityviai. Renkuosi sveiką maistą, nes jį valgydama jaučiuosi puikiai, žinoma, vartojant tokį maistą treniruotes būna lengvesnės.

Nesistengiu nieko vengti ar drausti sau, nes žinau jai taip pradėsiu daryti tai, tada kūnas to prašys, nors jam to ir nereikia. Tokia jau automatika - jei draudi kažką, tai ir norisi. Pusryčiams dažniausiai valgau avižas skirtingomis formomis. Labiausiai šiuo metu patinka avižos su medumi, tarkuotų obuolių ir citrinos sultimis. Labai skanu, galima įsidėti riešutų, jei nori. Pietums dažniausiai renkuosi vištieną su makaronais ir daržovėmis arba kitokiais angliavandeniais. Galima varijuoti. Vėliau - kiaušiniai su kalakutienos kumpiu ir šaldytai žirneliais. Užkandis, jei norisi - Alpro veganiniai jogurtukai. Vakarienei renkuosi kalakutienos kotletus su daržovėmis, bulvėmis ar grikiais.

Instagram paskyroje turi jau beveik 8 tūkst. sekėjų. Kas yra tavo statistinis sekėjas, kuo stengiesi jį sudominti?

Manau mano statistinis sekėjas būtų mergina, kuri siekia tobulėti ir nori keistis, stiprėti bei pamilti save arba vaikinas kuris taip pat jaučiasi kažkiek motyvuotas skaitydamas mano įrašus. Ar tiesiog mėgstantis pažiūrėti į formas (juokiasi)

Martynos patarimas trokštančioms fizinių bei vidinių pokyčių, bet vis stingančioms motyvacijos

Mano patarimas būtų: turėk tikslą, labai norėk, matyk save pasąmonėje ten, kur nori būti ir būk stipri/us, įdėk darbo, papildyk save geru ir maistingu maistu, investuok į save, būk kantri/us ir tikrai pamatysi rezultatus.

Martynos Instagram paskyrą rasi ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis