Aktorė G. Glemžaitė atskleidė, kokios yra jos didžiausios stiprybės

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimą savo kolekcijoje jau turinti aktorė Gelminė Glemžaitė nuo vaikystės svajojo išbandyti jėgas fantastikos ir veiksmo žanre. Jos slaptos mintys tapo realybe, kai ji prisijungė prie didžiausio biudžeto Lietuvoje daugiaserijinio sci-fi (mokslinės fantastikos) trilerio „Sala.2029“ aktorių komandos.

Serialo siužetas prasideda greta Lietuvos esančioje atominėje elektrinėje įvykusia avarija. Vienintelis, pasienyje įsikūrusio miestelio gyventojų šansas išgyventi – spėti evakuotis patiems. Išskirtiniame interviu, bendraudama su „Go3“ atstovu Žilvaru Zinkevičiumi, serialo „Sala. 2029” aktorė Gelminė Glemžaitė itin daug juokėsi, bet sutiko pasidalinti atsiminimais apie karjeros pradžią, atskleidė vaikystės svajonę ir savo aktorystės idealą, papasakojo kokį netikėtą iššūkį teko įveikti filmavimo metu ir kaip sekėsi darbuotis kartu su garsiojo „Stranger Things“ žvaigžde Vaidotu Martinaičiu:


- Mano pirmieji žingsniai „ekraninėj“ vaidyboj buvo studijų metais. Nuo pirmo kurso mane jau pradėjo kviesti kiti studentai, nes Akademijoj (aut. past. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) yra ir Kino režisūros studijos. Labai faina, kad gali dar besimokydamas jau išsibandyti save. Paskui iš studentų išauga tikri (juokiasi) režisieriai, su kuriais galima dirbti ne tik prie studentiškų projektų, bet ir tikrovėje. Kitų kursų vadovai ir dėstytojai neišleisdavo studentų vaidinti, bet man pasisekė, kad Aidas Giniotis, nors ir paburbėdavo (juokiasi), bet išleisdavo mane.


Kas būtų Jums pavyzdys iš Lietuvos ar užsienio aktorių ir norėtumėte lygiuotis?


- Aš turiu aktorių, kuriuos labai gerbiu ir jų vaidyba man patinka, bet kažkaip nenoriu į kažką lygiuotis. Aš nelaikau savęs kažkokia super talentinga ir nepuoselėju tuščių vilčių, kad galėčiau būti kaip pvz. Meryl Streep, kuri man asmeniškai yra idealas aktorystės. Aš tiesiog žinau, kad nesu tokio tipažo ir neturiu bei neturėsiu niekada tokių galimybių, tad ir nebandau lygiuotis. Todėl stengiuosi išnaudoti savo stiprybes ir būti savimi.


Galbūt galėtumėte įvardinti tas stiprybes savo?


- Aš manau, kad pagrindinė mano stiprybė yra ta, kad labai stipriai jaučiu emocijas ir galiu lengvai įsijausti į kito žmogaus kailį, tai sakyčiau padidintas jautrumas. Aš tikrai nesu stipri ant skirtingų „charakteriukų“, kaip kiti. Aš tiesiog turiu tiesos jausmą savyje, na nors man taip atrodo, kad ir kaip nekukliai nuskambėtų (šypsosi).


„Sala.2029” yra didžiausio biudžeto daugiaserijinis mokslinės fantastikos trileris, sukurtas Lietuvoje. Ar Jums jautėsi tai filmavimo metu?


- Didžiausio biudžeto? Aš asmeniškai didžiausio biudžeto nepajutau (juokiasi), bet suprantu, kad daug kainavo spec. efektai ir pan. Taip pat galėčiau pridėti, kad darbas buvo labai intensyvus, įtemptas ir labai didelės apimties, nors atrodo tik aštuonios serijos, bet tikrai mano nuomone kiekviena serija buvo filmuojama kaip pilnametražis filmas. Kokybės prasme ir laiko- kiek daug pamainų turėjome, kaip sunkiai visi dirbo ir stengėsi, tikrai manau išspaudė maksimumą. Siekis buvo padaryti pasaulinio lygio produktą, bet su lietuvišku biudžetu.


Kiek artimas Jums kaip aktorei sci-fi (mokslinės fantastikos) žanras?


- Man absoliučiai jis nėra artimas. Man labai smagu, kad pagaliau gavau progą išsibandyti save tokiame amplua. Aš nuo vaikystės svajojau apie tai. Aš negalvojau nei apie teatrą, nei labai meninius filmus, aš labiau galvojau apie tai ką matydavau penktadieniais vakarais per televiziją - visokius veiksmo filmus ir mistinius, kurie ir dabar man labai patinka, ir pagaliau gavau progą pati suvaidinti viename jų.

Ir kaip vertinate tą progą?


Su kokiais pagr. iššūkiais teko pačiai susidurti filmavimo metu?


- Mano pagrindinis iššūkis buvo, kuris paaiškės žiūrint serialą, kad mano personažas ganėtinai daug vairuoja. Vairuoja kelias transporto priemones ir visos jos su mechanine pavarų dėže, o filmavimo metu aš buvau tik išsilaikiusi ir gavusi vairuotojo pažymėjimą. Tad aš žiūrėdama pirmą seriją stebėjau ne tik savo vaidybą, bet ir kaip man sekėsi vairuoti, nes prisimenu kiek man pastangų tuo metu, tai kainavo (juokiasi). Kelis kartus reikėjo iš įkalnės pradėti važiuoti į statų kalną ir net scenos taip prasidėdavo, tai tikrai daug sulaukiau pagalbos ir patarimų (juokiasi). Patyriau ir sužinojau ką reiškia stabdymas ir čiuožimas ant žvyrkelio, bet džiaugiuosi, kad likau sveika ir nenukentėjo niekas. Dabar žinosiu, kad taip stabdyti negalima (juokiasi).


Jūsų kolega Vaidotas Martinaitis filmavosi ir garsiajame „Stranger Things“ seriale. Kaip Jums sekėsi sutarti ir kartu dirbti „Sala.2029”?


- Tuo metu kai filmavome „Sala.2029”, man atrodo, tik buvo pasirodę serijos kur Vaidotas (aut. past. Martinaitis) vaidina minėtame seriale, tai visi aikštelėje buvo tarsi pašėlę, kad šalia jų yra garsusis Vaidotas Martinaitis. Man labai smagu, kad jis sutiko filmuotis ir tapo dalimi bendro projekto. Mes su juo nesifilmavome bendrose scenose, bet prasilenkėme kelis kartus aikštelėje ir jis kažką malonaus man pasakė, tad mano tik geriausi įspūdžiai (šypsosi). Mes kartu nedirbome, nes, atskleisiu, mūsų personažai siužete prasilenkia.


O su kitais komandos nariais kaip sutarėte?


- Man visa komanda šio projekto patiko – ir režisierius, ir prodiuserė ir kiti, bet didžiausią įspūdį paliko operatorius Jokūbas Miškinis. Tegul neįsižeidžia visi kiti operatoriai su kuo esu dirbusi, bet jis per tokias ilgas, sunkias pamainas niekada nebuvo susiraukęs ir neatrodė pavargęs. Operatorius nepasidavė skubinimui, nors laikas ir spaudė, bet visada stengdavosi, kad rezultatas atitiktų atmosferą ir nuotaiką siužetinės linijos. Aš iki šiol atsimenu, kad kai mes filmavome bunkeryje, jis rado seną parduotuvės vežimėlį. Drąsiai įlipo į jį, sutvirtino kamuoliais, o komanda stūmė jį dideliu greičiu kol mes bėgome koridoriais. Man tikrai visa tai atrodė labai pavojingai, nes vežimėlis visas dardėjo, drebėjo.


Ar įvyko koks linksmas nutikimas filmavimo metu?


- Visi visada nori tų linksmų nutikimų (juokiasi). Su grimu buvo vienas linksmas nutikimas. Kaip minėjau, filmavimai buvo ilgi ir sunkūs ir mano personažui kartais grimerė paryškindavo paakius, o kartais neparyškindavo. Ir vienoje scenoje režisierius sako, kad per ryškūs tavo paakiai, nuimkite jai grimą, o aš atsakau, kad čia mano natūrali spalva ir grimo nėra (juokiasi).


O kokia scena labiausiai įsiminė?


- Man asmeniškai labai patiko žemės drebėjimo scena. Mudu su Gediminu Storpirščiu gal pervargę buvome ar pan. bet labai prisijuokėme, nes nepaisant šalčio ir nuovargio buvo labai linksma. Jis bandė už stulpo laikytis, tai dar kažką sugalvodavo, o man sunkiai sekėsi tvardytis ir nesijuokti (juokiasi). Griuvinėjome ant žemės ir net kelis kartus teko perfilmuoti.


Ar neatrodė, kad kai kurios situacijos iš serialo gali nutikti ir tikrovėje?


- Iš tikrųjų seriale yra ir priešiškos valstybės kareiviai rodomi ir atominės elektrinės pavojai visada neramina. Gal mažiau bijau žemės drebėjimo, bet realios grėsmės tai be abejonės, neramina. Juk Lietuvoje net tabletes jodo dalino, o aš va nespėjau jų pasiimti.


Kokie buvo komandos santykiai su vietiniai gyventojais?


- Aš labai norėčiau pagirti Semeliškių miestelio gyventojus, ypač tuos kurie vaidino žemės drebėjimo scenoje. Filmavimo naktį buvo labai šalta, kažkas buvo atėjęs su mažu vaiku ir jis nuolat verkė, bet nė vienas neišėjo anksčiau laiko, visi išbuvo iki pabaigos. Labai dėl to smagu, šaunuoliai.


Gal kilo konfliktų kokių filmavimo metu?


- Ne, ne. Jokių konfliktų nekilo. Visi labai malonūs, vietinė parduotuvėlė prie bažnyčios net leisdavo pasinaudoti tualetu, kai filmavimai vykdavo laukuose. Dėkoju pardavėjoms, kad mūsų neišvarė.


Ką galėtumėte pasakyti žiūrovams ir savo gerbėjams, kurie galbūt turi abejonių dėl „Sala.2029” serialo?


- Mano gerbėjai, žiūrėkite ir įvertinkite penkiomis žvaigždutėmis serialą (juokiasi). O jeigu rimtai, tai aš manau šis serialas pirmiausia patiks tiems, kas mėgsta mokslinės fantastikos žanrą. O jeigu ir nemėgstate tokio žanro, tai vis tiek „Sala.2029“ juk yra didžiausio biudžeto šio žanro daugiaserijinis trileris Lietuvoje, tad galite pažiūrėti ir nuspręsti, gal patiks ir mokslinė fantastika.


Seriale „Sala.2029“ pagrindinius vaidmenis be Gelminės Glemžaitės atliko: Vaidotas Martinaitis, Ineta Stasiulytė, Darius Gumauskas, Gediminas Storpirštis, Algirdas Dainavičius, Valerijus Jevsejevas, Edijs Zalaks ir kt.


Mokslinės fantastikos serialas „Sala. 2029“ – nuo rugsėjo 12 d. tik per naujos kartos televiziją „Go3“!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis