Ispanijos teismas įpareigojo vyrą sumokėti buvusiai žmonai už 25 metus dirbtą namų ruošos darbą

Ispanijos teismas įpareigojo vyrą sumokėti buvusiai žmonai 200 tūkst. eurų už 25 metus nemokamai atliktą darbą namuose, suma apskaičiuota pagal minimalų atlyginimą per visus santuokos metus, rodo antradienį paskelbti teismo dokumentai.

Pietų Andalūzijos regiono teismas įpareigojo vyrą sumokėti jai 204624,86 euro už darbą per visą jų santuoką. Pora susilaukė dviejų dukterų, jų santuoką reglamentavo turto atskyrimo režimas, nurodantis, jog kiekvienam jų priklauso tik tai, ką kiekvienas uždirbo, tad šiuo atveju žmonai nebūtų atitekęs joks turtas, įgytas partnerystės metais.

Nuo santuokos pradžios žmona visą savo laiką skyrė „iš esmės darbui namuose, o tai reiškia, kad ji rūpinosi namais, šeima ir visu kitu, su tuo susijusiu“, sakoma nutartyje. Teisiniai dokumentai parodė, kiek ji kasmet būtų uždirbusi nuo 1995 m. birželio iki 2020 m. gruodžio.


Buvusiam vyrui taip pat nurodyta kas mėnesį mokėti jai vaiko priežiūros išmoką už dukras, kurių viena yra nepilnametė, o kita – 18 metų.


Moteris, kurios pavardė neskelbiama, sakė radijui „Cadena Ser“, kad jos vyras „nenorėjo, jog ji dirbtų“ ne namuose, nors leido dirbti jam priklausančiose sporto salėse, ji ten tvarkė „viešuosius ryšius ir veikė kaip stebėtoja“. Visą kitą laiką „aš skyriau tik namų ruošos darbams, rūpinausi savo vyru ir namais“, sakė ji.


Pasak moters, vyras privertė ją „imtis specifinio vaidmens“ atliekant namų ruošos darbus, „buvau tokioje padėtyje, kad nelabai galėjau nuveikti ką nors daugiau“.


Nuosprendis „labai pradžiugino“ moterį, nes jis „tikrai užtarnautas“, sakė ji.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis