AGATA apdovanojimai: daugiausia jų pelnė atlikėja Jessica Shy

Praėjusio penktadienio vakarą buvo įteikti AGATA apdovanojimai Lietuvos muzikos atlikėjams, kurių 2022-aisiais žmonės klausėsi dažniausiai. Didžiąją daugumą apdovanojimų pelnė atlikėja Jessica Shu, teigiama asociacijos pranešime žiniasklaidai.


Atlikėjų ir muzikos leidėjų teisėmis besirūpinanti asociacija AGATA, atsižvelgdama į tiksliausią statistiką iš tarptautinių pasiklausymo platformų („Spotify“, „Deezer“, „Apple Music“, Pakartot.lt) bei radijo stočių, Vilniaus knygų „Muzikos salėje“ išdalino 7 apdovanojimus.  


Klausomiausios dainos ir albumo titulai šiemet atiteko atlikėjai Jessicai Shy. Jos daina „Tyliai pakuždėk“ ir albumas „Apkabinti prisiminimus“ surinko daugiausia perklausų tarptautinėse muzikos pasiklausymo platformose 2022 m., rašoma pranešime.


Kūrinys savo populiarumu nurungė net Monikos Liu „Sentimentai“ bei dj nevykėlės hyperpop hitą „aerobika“, o albumas aplenkė „OG version“ albumą „Bilietas į rojų“ bei Justino Jaručio albumą „Tavęs Manęs Savęs“.


Grojamiausia lietuviška daina radijo stotyse tapo Jovani „You Make Me“. Tarp populiariausių radijo dainų taip pat buvo Dynoro, HVME, Gaudini „WHY WHY WHY“ bei Monikos Liu kūrinys „Sentimentai“.


Apdovanojimą už klausomiausią 2022 metų Pakartot.lt dainą šiemet atsiėmė Džiugas Širvys ir jo daina „Pirmūnas“. Taip pat šioje kategorijoje nominuoti buvo Ievos Narkutės „Jauni tokie“ bei Žalvarinio „Dėl žalio žolyno“, teigiama pranešime žiniasklaidai.


Jessicos Shy „Tyliai pakuždėk“ tapo klausomiausia daina ne tik tarptautinėse muzikos pasiklausymo platformose, bet ir YouTube platformoje. Po jos išsirikiavo ukrainiečių karo pabėgėlės Elizavetos Izmalkovos kartu su 300 lietuvių sudainuota ukrainiečių liaudies daina („Ukrainian refugee sings with Lithuanians in support for Ukraine“) bei dar vienas Jessicos Shy kūrinys – „Šokam Lėtai“.


Apdovanotos ne tik dainos, bet ir albumų viršeliai. Gražiausiojo 2022-ųjų metų albumo viršelio prizą šiemet pelnė Gintaras Lukoševičius ir Mikalojus Povilas Vilutis. Kartu jie sukūrė viršelį Andriaus Zalieskos-Zalos soliniam albumui „Kamikadzės sapnas nuo A iki Z“.


Albumų grožio konkurse galėjo balsuoti ne tik komisija, bet ir visi Lietuvos klausytojai. Jų favoritu internetiniame balsavime tapo Justino Jaručio albumo „Debesimis braidyti“ viršelis, kurio autoriai – menininkas Yomagick bei albumo grafiką kūrusi Eglė Kirlytė, pažymima pranešime.


ELTA primena, kad vasario 23–26 dienomis Vilniuje vyksta knygų mugė. Jos pagrindiniais akcentais šiemet tapo 700-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilnius ir prieš metus prasidėjusį ir tebesitęsiantį karą išgyvenanti Ukraina. Knygų mugės „Muzikos salėje“ vyksta apdovanojimai, diskusijos ir pokalbiai bei koncertai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis