JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Naujausias tyrimas: vakcinos nuo COVID-19 infekcijos gali susilpninti botokso injekcijų poveikį?

Naujausias tyrimas: vakcinos nuo COVID-19 infekcijos gali susilpninti botokso injekcijų poveikį?

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad po vakcinacijos nuo COVID 19 viruso, botokso injekcijos gali tapti mažiau veiksmingos.

Teigiama, kad botokso injekcijos gali „tapti mažiau veiksmingos“ po vakcinacijos, pažymint, kad norint padaryti tikslią išvadą, „reikia atlikti tolesnius tyrimus“, ypač todėl, kad tyrimas buvo atliktas tik su 45 žmonėmis. „Reikia daugiau tyrimų šia tema“, – pažymi Marisa Garshick, medicinos mokslų daktarė, MDCS Dermatologijos tarybos sertifikuota dermatologė. „Kai tyrimas yra nedidelio masto, sunku interpretuoti ir apibendrinti rezultatus didesnei populiacijai“, – teigia M. Garshick.

Vis dėlto internete ši informacija išplito, todėl dabar pasklido gandas, kad COVID-19 vakcinos sukelia imunitetą nuo botokso injekcijų. Norėdami paneigti šį gandą, surinkome viską, ką reikia žinoti apie botoksą ir vakcinas nuo koronaviruso.

Ar vakcinos nuo COVID-19 suteikia imunitetą botokso injekcijoms?

Ne. Žodis imunitetas reiškia dalinį arba visišką atsparumą, o tyrimo dalyviams tai nepasireiškė. Tai reiškia, kad botoksas veikė, todėl tyrimo dalyviai nebuvo visiškai atsparūs botokso injekcijoms. Vienintelis skirtumas yra tyrimo dalyvių teiginys, kad po vakcijos nuo koronaviruso, botoksas odoje išsilaikė ne taip ilgai kaip anksčiau. „Apskritai kalbant, mes žinome, kad laikui bėgant daugeliui pacientų atsiranda imunitetas nuo botokso“, – sako Joshua Zeichneris, medicinos mokslų daktaras, sertifikuotas dermatologas ir Sinajaus kalno medicinos centro dermatologijos departamento kosmetinių ir klinikinių tyrimų direktorius. „Tai reiškia, kad pacientai pripranta prie gydymo, kuris trunka ne taip ilgai, kaip anksčiau, o kai kuriems pacientams netgi reikia didesnių dozių nei anksčiau“, – sako dr. Garshickas.

Ką iš tiesų parodė atliktas tyrimas?

„Šis tyrimas parodė, kad išsilaikymo laikas po botulino toksino injekcijų buvo trumpesnis po COVID-19 vakcinos gavimo“, – sako dr. Garshickas. Remiantis tyrimu, kurio imties dydis buvo tik 45 žmonės, botokso išsilaikymas odoje sutrumpėjo 22 dienomis. „Nors tai gali reikšti, kad botoksas odoje po koronaviruso injekcijos išsilaiko trumpiau, tyrimas yra per mažos imties, kad būtų galima padaryti kokias nors išvadas”, – pakartoja dr. Garshickas. 

Kodėl vakcinos gali turėti įtakos botokso injekcijoms?

„Žinome, kad COVID-19 vakcina turi įtakos mūsų imuninei sistemai“, – sako dr. Garshickas, nurodydamas, kad nedaugeliui pacientų po vakcinacijos pasireiškė reakcija į odos užpildus. „Šie nauji duomenys rodo, kad COVID-19 vakcina taip pat gali turėti įtakos botokso ilgaamžiškumui, tačiau neaišku, ar botoksas išsilaiko ne taip ilgai, ar pacientai renkasi anksčiau atvykti injekcijoms dėl pasikeitusių lūkesčių“, – teigia dr. Garshickas.

Mano išsaugoti straipsniai