Garsusis interneto veikėjas Andrew Tate kaltinamas baisiais nusikaltimais: moterų išnaudojimas, prievartavimas ir prekyba žmonėmis

Praėjusį penktadienį Bukarešto teismas vienam mėnesiui pratęsė kikboksininko bei interneto veikėjo Andrew Tate ir jo brolio Tristan suėmimą. Šie du vyrai kaltinami itin sunkiais nusikaltinimais - prekyba žmonėmis, moterų išnaudojimu, prievartavimu, turto grobstymu.

Rumunijos pareigūnai pranešė, kad policija atliko kratos orderius penkiuose A. Tate namuose ir sulaikė keturis įtariamuosius – du britus ir du rumunus. Rumunijos organizuoto nusikalstamumo ir terorizmo tyrimo direktoratas (DIICOT) iš pradžių pranešė, kad keturi įtariamieji buvo sulaikyti 24 valandoms. Bukarešto teismas buvo priėmęs DIICOT prašymą sulaikyti Tate ir jo brolį Tristan dar 30 dienų, nuo gruodžio 30 dienos, sakė jų advokatas Eugen Vidineac. Vis dėlto penktadienį buvo pranešta, kad suėmimas pratęstas.


DIICOT teigė, kad keturi įtariamieji, tarp kurių buvo ir visuomenei žinomi broliai, sudarė organizuotą nusikalstamą grupuotę, besitęsiančią nuo Rumunijos iki Didžiosios Britanijos ir JAV, siekdami vykdyti prekybą žmonėmis. Praėjusį ketvirtadienį agentūra pranešė, kad atliekant tyrimą buvo ieškomi įkalčiai dar septyniuose nekilnojamuosiuose objektuose, todėl bendras tirtų objektų skaičius išaugo iki 12.
Pareigūnai teigia, kad du iš įtariamųjų klaidindavo savo aukas „įtikinėdami, kad ketino su jomis sudaryti santuoką“ ir išgabendavo aukas į Rumuniją, o vėliau jas seksualiai išnaudodavo, naudodami fizinį smurtą ir prievartą. Valdžios institucijos taip pat nurodė, kad vienas iš įtariamųjų 2022 m. kovo mėn. net du kartus išprievartavo auką. Manoma, kad mažiausiai šešios aukos buvo „seksualiai išnaudotos organizuotos nusikalstamos grupės“, sakoma DIICOT pranešime. 


Policija nori sužinoti, ar A. Tate viliojo moteris į Rumuniją su pažadu užmegzti rimtus santykius ar jas vesti, vėliau priversdamas jas dirbti modeliais suaugusiųjų pramogų pokalbių kambariuose. Pareigūnai taip pat tiria vieno iš liudininkų pateiktus kaltinimus išžaginimu. Tyrėjai patvirtino, kad šešios moterys buvo nustatytos kaip potencialios aukos. Tačiau praėjusią savaitę dvi tyrime dalyvavusios moterys viešai neigė, kad broliai Tate elgėsi netinkamai. Moterys, turinčios tatuiruotes su užrašais „Tate nuosavybė“ ir „Tate mergina“, dirbo komplekse Bukarešte, kur A. Tate gyveno su broliu ir modeliais, kurie dirbo jo suaugusiems skirtų internetinių kamerų versle. Rumunijos nacionalinės kovos su prekyba žmonėmis agentūros atstovė Mihaela Dragus sako, kad byla jau dabar siunčia stiprią žinią tiek prekeiviams žmonėmis, tiek jų aukoms.
Portalas „Vice World News“ praėjusį trečiadienį išplatino daugybę žinučių, kuriose, atrodo, matyti, kad moterų niekintojas ir buvęs kikboksininkas A. Tate giriasi išprievartavęs moterį. Tekstai ir balso žinutės buvo paskelbtos kitą dieną po to, kai A. Tate nepavyko užsitikrinti jo paleidimo iš Rumunijos kalėjimo. Remiantis „Vice World News“ pranešimais, A. Tate moteriai, kuri jį apkaltino išžaginimu dar 2013 m., po šio incidento išsiuntė grasinančias žinutes, įskaitant tokias, kuriose jis sakė, kad jam tai patiko. „Man patinka tave prievartauti“, – rašė A. Tate vienoje iš žinučių. Moteris, kuri naudojo slapyvardį Amelia, „Vice World News“ papasakojo, kad su A. Tate buvo pažįstama nuo 2009 m., o susitikinėti pradėjo 2013 m. Pirmą vakarą, kai ji nuėjo į A. Tate butą, ji jam pasakė, kad tą naktį ji nenori mylėtis. Ji papasakojo, kad po to A. Tate ją pradėjo smaugti ir išprievartavo, vadindamas ją savo nuosavybe ir klausdamas: „kam tu priklausai?“. Kai kuriuose savo vaizdo įrašuose A. Tate išsakė panašių komentarų, vadindamas moteris vyrų nuosavybe ir pasisakė už smurtą prieš moteris neištikimybės kontekste.


Praėjusį pirmadienį Rumunijos valdžia pranešė, kad per pastarąją savaitę areštavo beveik 4 mln. dolerių vertės turtą, priklausantį A. Tate. Tarp 29 areštuotų turto yra motorinės transporto priemonės, prabangūs laikrodžiai ir pinigų sumos keliomis skirtingomis valiutomis, pranešė šalies Turto atgavimo ir valdymo agentūra (ANABI). A. Tate, buvęs profesionalus kikboksininkas, taip pat yra žinomas ir dėl savo minčių išdėstymo internete apie vyrų dominavimą, moterų paklusnumą ir turtus.2016 metais A. Tate dalyvavo televizijos laidoje „Big Brother“, bet buvo pašalintas iš po to, kai pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip jis užpuolė moterį. Jis atvirai pasisako už smurtą prieš moteris ir anksčiau buvo uždrausta jam reikšti savo nuomonę bei pažiūras socialinių tinklų platformose. Tačiau Elon Musk nusipirkus „Twitter“, A. Tate buvo leista į jį sugrįžti, o jo paskyra „Cobratate“ šiuo metu turi 4,5 mln. sekėjų.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis