Mėgsti maudytis itin karštame duše? Dermatologai tau turi ne kokių žinių

Daugeliui žmonių atrodo, kad ilgas, karštas dušas yra raminantis ir įžeminantis pabėgimas nuo realybės.

Tiesą sakant, po karšto dušo jausmas yra toks euforiškas, kad daugelis žmonių nekreipia dėmesio į aiškius kaip dieną nelaimingos odos požymius – paraudimą, sausumą, tempimą ir niežėjimą. Ypač atėjus šaltiems mėnesiams sausa, jautri oda tampa labiau pažeidžiama.


Susiduriate su sausos odos problema? Paklauskite bet kurio dermatologo ir jis jums pasakys: odos drėgmės balanso palaikymo misija prasideda nuo tinkamos dušo temperatūros, ypač šiuo metų laiku. Niujorko dermatologas Robertas Anolikas pasakoja apie geriausius maudymosi ir odos priežiūros įpročius, kad oda būtų švelni, lygi ir švytinti.


Taigi, kokia yra ideali dušo temperatūra? Svarbu vengti karštos temperatūros, nes ji gali pažeisti odos drėgmės barjerą, o tai turi įtakos odos išvaizdai, pojūčiui ir bendrai sveikatai. „Odos barjerą sudaro odos baltymai ir aliejai, kurie neleidžia vandeniui išgaruoti iš odos ir apsaugo ją nuo išorinio pasaulio“, – aiškina R. Anolik. „Tai viena iš pirmųjų mūsų apsaugos nuo infekcijų ir taršos priemonių. Itin karštas vanduo dirgina odos paviršių. Tai sukelia uždegimą, dėl kurio gali sutrikti normalus odos barjeras", - sako R. Anolik. „Be to, tokia aukšta vandens temperatūra taip pat gali nuplauti natūralius odos aliejus, kurie yra labai svarbūs norint išlaikyti drėgmę", - sako specialistas.Dušas
Dušas
Shutterstock nuotr.Kaip šaltas oras veikia odą? „Kai lauke vėsta, drėgmė iš oro išgaruoja, skatinant drėgmės išgaravimą ir nuo mūsų odos paviršiaus“, – aiškina R. Anolik ir priduria, kad šalti vėjai dar labiau išsausina odą. Žinoma, tai sukuria poreikį: kuo šalčiau lauke, tuo šilčiau norima jaustis duše.


„Labai karšti dušai yra populiaresni žiemą, kai mėgstame atremti šalto lauko jausmą, tačiau kai derinate sausą šaltą lauko orą su karštu vandeniu, dvigubai susilpninate odos barjerą ir oda tampa sausesnė, mažiau elastinga", - sako jis .


Kadangi karštas vanduo išgarina iš odos drėgmę, dėl to ji pradeda sausėti ir šerpetoti. Todėl, specialisto teigimu, optimali vandens temperatūra turėtų siekti 35 laipsnius, ne daugiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis