„Movember“ akcija vis labiau populiarėja pasaulyje Lietuvoje: prie ypatingo judėjimo jungiasi ir žymūs Lietuvos vyrai

Lapkritį visame pasaulyje vykstanti „Movember“ kampanija kviečia vyrus auginti barzdas, jų nesiskusti ir taip atkreipti dėmesį į sunkią prostatos vėžio diagnozę. Ši akcija siekia skatinti prevenciją ir rūpinimąsi savo sveikata.

„Movember“ (angl. November) + ūsai (angl. moustache) - tai organizacija, 2003 m. gimusi Australijoje, keliems australams susitikus mažoje Melburno kavinėje ir nusprendus, kad vyrų sveikata reikia rūpintis labiau. Jie sugalvojo sukurti forumą, kuris propaguotų vyrišką fizinę bei psichinę sveikatą ir tuo pačiu sugrąžintų ūsus į madą.


Taip atsirado „Movember“ su tikslu rinkti pinigus labdarai ir vienu metu linksmintis. „Movember“ pradininkai turbūt net nenutuokė, kad šis judėjimas greitai taps pasauline ir didžiausia kasmetine kampanija, kovojančia prieš prostatos vėžį. Ši akcija remiasi tuo, kad vyrai, palaikantis šį judėjimą, lapkričio 1 d. nusiskuta ūsus ir augina juos visą lapkritį.View this post on Instagram

A post shared by Svet zdravia (@nemocnice.svetzdravia)


Lapkričio mėnuo visame pasaulyje dažnai minimas kampanijos „Movember“ vardu. Būtent šį mėnesį vyrai yra kviečiami auginti barzdas, jų nesiskusti ir taip atkreipti dėmesį į sunkią prostatos vėžio diagnozę, skatinti prevenciją ir rūpinimąsi savo sveikata.


Deja, bet Lietuvos vyrai vis dar atsainiai žvelgia į savo sveikatą, o apsilankymas pas urologą jiems dažnai prilygsta košmarui. Dėl to prostatos vėžys mūsų šalyje kasmet pasiglemžia daugiau pusę tūkstančio stipriosios lyties atstovų gyvybių. Visgi situacija pamažu kinta, o prie to prisideda ir tokios iniciatyvos kaip „Movember“.


Prieš keletą metų prie viešai organizuojamos „Movember“ kampanijos buvo prisidėję žymūs Lietuvos didžėjai Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, daininkas Donatas Montvydas, TV laidų vedėjas Mindaugas Rainys, kikbokso kovotojai Sergėjus Maslobojevas ir Henrikas Vikšraitis, futbolininkai Deividas Česnauskis ir Lukas Spalvis, muzikantas Martynas Levickis, TV laidų vedėjas ir žurnalistas Martynas Starkus, verslininkas Laurynas Žižys ir daugelis kitų.

Šiais metais prie akcijos prisidėjo ir socialinių tinklų žvaigždė, radijo laidų vedėjas, „YouTube” kanalo kūrėjas Paulius Mikolaitis, žinomas kaip Paul De Miko.
Na, o pasauliniu mastu prie šio judėjimo yra prisijungę ir visame pasaulyje žinomi vyrai - aktorius Keanu Reeves, laidų vedėjas Steve Harvey, aktorius Brad Pitt, atlikėjas Justin Bieber, aktorius Ryan Gosling bei kiti.View this post on Instagram

A post shared by Keanu Reeves (@keanureevesofflcial_)Tokios ir panašios iniciatyvos padeda skleisti informaciją apie prostatos vėžį, taigi, didelė tikimybė, kad vis daugiau vyrų laiku kreipsis į gydytojus ir galės švęsti pergalę prieš sunkią ligą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis