Rusijos nuomonės formuotojai gresia 6 metai kalėjimo už naudojimąsi „Instagram“

Naujienų portale „VICE World News“ rašoma, kad 18-metei mados influencerei iš Rusijos Veronikai Loginovai gresia iki 6 metų kalėjimo.

Rusijos nevyriausybinės skaitmeninių teisių organizacijos „Roskomsvoboda“ duomenimis, jauna mergina yra pirmasis asmuo, patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, kuomet Rusijos teismas kovo mėnesį po invazijos į Ukrainą uždraudė piliečiams naudotis socialiniais tinklais, tarp jų ir „Instagram“, už jų „ekstremistinę“ veiklą.
V. Loginova savo „Instagram“ paskyroje paskelbė dokumento nuotraukas, kurios, jos teigimu, atsiuntė Rusijos prokurorai. Dokumentuose parašyta, kad mergina „atliko veiksmus, kuriais siekė pritraukti vartotojų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“. Prokuroro pareiškime priduriama, kad tai „gali būti laikoma dalyvavimo ekstremistinės organizacijos veikloje forma“ ir kad buvo atliktas V. Loginovos socialinių tinklų turinio auditas.


Savo įraše „Instagram“ mergina teigia, kad pirmą kartą apie valdžios institucijų dėmesį sužinojo, kai rugpjūčio mėnesį jai paskambino mama ir pasakė: „Žmonės atėjo į mūsų namus ir ieško tavęs.“


Teigiama, kad per mėnesį po invazijos į Ukrainą šalyje aktyvių vartotojų „Instagram“ sumažėjo apie 31 proc. Rusijos socialinės medijos turinio kūrėjai privalėjo keisti savo socialinės žiniasklaidos strategijas, bijodami valstybės persekiojimo arba dėl to, kad pačios platformos nustojo aptarnauti Rusijos vartotojus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis