JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Jautru: daugelio paauglių savižudybių motyvas - patyčios internetu (VIDEO)

Jautru: daugelio paauglių savižudybių motyvas – patyčios internetu (VIDEO)

Daugelis teigia, jog patyčios egzistavo visais amžiais. Jie teisūs. Ir vis dėl to šiandieninis žeminimas turi vieną labai stiprų ginklą – internetą. Būtent jis suteikia galimybę perteikti patyčias, žeminimą bei grasinimus elektroniniu būdu.

Tokios patyčios net turi savo terminą – elektroninės patyčios ir jas sustabdyti be galo sunku. Nelengva sukontroliuoti ir laiką, kurį vaikai bei paaugliai praleidžia prie kompiuterio ekranų. Skaudu tai, jog internetiniu būdu plintančios patyčios pasiekia vis daugiau paauglių visame pasaulyje ir vis didesnė dalis jų, patyrę patyčias, nusprendžia nusižudyti.

JAV profesoriaus Jono Gruberio sukurtame vaizdo įraše pavadinimu Words Kill (liet. Žodžiai žudo) vaizduojama skaudi statistika – bent pusę amerikiečių paauglių nors kartą gyvenime yra patyrę patyčias internetu. Ir net 1 iš 4 paauglių, iš kurių buvo tyčiojamasi internetu, bent kartą gyvenime yra pagalvoję apie savižudybę.

J. Gruberis surinko informaciją apie nuo patyčių internetu nusižudžiusius asmenis ir pateikė jų socialinio tinklo Facebook profilius. Taip pat profesorius prie nusižudžiusiųjų profilių pridėjo motyvus, kodėl paaugliai nusprendė pasitraukti iš gyvenimo. Daugiausia jų sulaukė grasinančių žinučių Facebooko tinklu, tokių kaip: „Niekas tavęs nemėgsta“ , „Tu smirdi“ , „Tavęs šalinasi visa mokykla“ ir panašiai.

Jautrų vaizdo įrašą, kuriame vaizduojami dėl patyčių nusižudžusių paauglių aprašymai, rasi ČIA.

Tokiu vaizdo įrašu profesorius nori atkreipti dėmesį į vis labiau pasaulyje plintantį internetinių patyčių fenomeną ir paskatinti paauglius būti tolerantiškiems. Juk negali žinoti, kada keli žodžiai tik įžeis, o kada kainuos žmogaus gyvybę.

Gerbkime vieni kitus tiek realioje, tiek internetinėje erdvėje ir atminkime, jog patyčios visuomet išlieka tų, iš kurių tyčiojamasi, širdyse!

Psichologinės pagalbos tarnybos

Krizių įveikimo centras

Specialistas budi pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 16 iki 20 val. Konsultacijos raštu info@krizesiveikimas.lt. Konsultacijos žodžiu 8 640 51555. Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra. Tęstinės psichologo konsultacijos 8 640 51555, el. paštas info@krizesiveikimas.lt.
Olandų g. 19-2, Vilnius.

www.krizesiveikimas.lt

VŠĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Krizių intervencijos skyrius

Teikia suaugusiųjų krizių intervencijos stacionarinę ir dienos stacionaro psichiatrinę pagalbą bei neatidėliotinas konsultacijas priėmimo skyriuje. Telefonas: (8 5) 215 4403. Darbo laikas: darbo dienomis nuo 8 iki 20 val.
Vasaros g. 5, 10 korpusas, Vilnius.

www.vasaros.lt/sk_kriziuintervencijos.htm

Grupė nusižudžiusiųjų artimiesiems

Susitikimai vyksta kartą per mėnesį, dažniausiai paskutinį mėnesio trečiadienį, nuo 18.00 val. iki 20 val. Dalyvavimas grupėje nemokamas. Grupę veda psichologai dr. Paulius Skruibis ir Jelena Trofimova. Dėl dalyvavimo grupėje skambinkite arba rašykite Pauliui (8 686 36979, paulius@skruibis.lt) arba Jelenai (8 699 75265, trofimova@yahoo.com).
VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“, Tilto g. 3-6, Vilnius.

www.artimiesiems.lt

Jaunimo linija

Emocinė parama telefonu 8 800 28888 (nemokamai, bet kuriuo paros metu).
Emocinė parama elektroniniais laiškais (http://www.jaunimolinija.lt/laiskai/, atsakymas per 2 paras).

www.jaunimolinija.lt

Vaikų linija

Pagalba skirta vaikams ir paaugliams. Internetinis konsultavimas, pokalbių svetainė.
Emocinė parama telefonu 116 111 (nemokamai, kiekvieną dieną nuo 11 iki 21 val.).

www.vaikulinija.lt

Vilties linija

Emocinė parama telefonu 116123 (nemokamai, visą parą).
Internetinis konsultavimas (www.kpsc.lt/klausimai-atsakymai arba vilties.linija@gmail.com). Pagalba teikiama suaugusiesiems. Į laiškus per 3 dienas atsako Klaipėdos psichikos sveikatos centro specialistai.

www.kriziucentras.lt

Pagalbos moterims linija

Pagalba teikiama moterims ir merginoms. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.
Emocinė parama telefonu 8 800 66366 (nemokamai, kiekvieną dieną 10-21val).
Pagalba laiškais (pagalba@moteriai.lt). Į laiškus per 3 dienas atsako savanorės konsultantės.

www.moters-pagalba.lt/linija

Linija Doverija

Pagalbą jaunimui rusų kalba teikia savanoriai.

Emocinė parama telefonu 8 800 77277 (nemokamai, darbo dienomis 16-20val.)

Mano išsaugoti straipsniai