10 įdomių faktų apie atlikėją Andrių Mamontovą

Vienas ryškiausių Lietuvos muzikantų, prodiuseris ir aktorius Andrius Mamontovas rugpjūčio 23-iąją švenčia gimtadienį. Vyras mini 55 metų sukaktį. Šia džiugia proga

A. Mamontovas kilęs iš medikų šeimos


A. Mamontovo ir jo brolio Justo tėvas – medicinos mokslų daktaras, profesorius Viktoras Mamontovas (1942–2005), kilęs iš Archangelsko, nuo 1966 m. dirbo Lietuvoje rentgenologu, radiologu, vadovavo Vilniaus Santariškių radiologijos skyriui. Motina – lietuvė Margarita Mamontova (mergautinė pav. Čiplytė), taip pat medikė, Vilniaus medicinos mokyklos dėstytoja.


A. Mamontovas baigė žurnalistikos mokslus


Atlikėjas mokėsi Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje, ją baigęs įstojo į Vilniaus inžinerinį statybos institutą, į statybos ekonomikos specialybę, vėliau į Vilniaus universitetą, žurnalistikos specialybę.


Solinę karjerą pradėjo 1998 m. rugsėjo 23 d.


1997 gegužės 17 d. surengė paskutinį grupės „Foje“ koncertą. Į Vilniaus Vingio parką susirinko apie 60 tūkst. grupės gerbėjų. Taip buvo pasiektas didžiausią žiūrovų skaičių surinkusio koncerto rekordas Lietuvoje (2020 m. duomenimis). 1998 m. rugsėjo 23 d. pradėjo solinę karjerą koncertu Vilniuje, Spaudos rūmų salėje, vėliau koncertavo visoje Lietuvoje.


Garsus vyras - ne tik muzikantas, bet ir aktorius


1997 m. režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklyje „Hamletas“ atliko pagrindinį vaidmenį, už kurį buvo apdovanotas specialiuoju prizu – Boriso Dauguviečio „Auksiniu auskaru“. Spektaklis yra suvaidintas 210 kartų ir parodytas 39-iose pasaulio šalyse: Europoje, Azijoje ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje. 2002 m. parašė muziką to paties E. Nekrošiaus režisuotam spektakliui „Ivanov“, pastatytame Romos (Italija) teatre „Teatro Argentina“.


...turintis fotografo gebėjimų


Vienas populiariausių Lietuvos dainininkų kadaise debiutavo ir kaip fotografas. Italijoje buvo išleista vienos dainininko bičiulės knyga, kurios apipavidalinimui pasirinktos ir kelios A. Mamontovo 2006 m. Korėjoje darytos fotografijos.


Įkūrė „Gatvės muzikos dieną“


2007 m. A. Mamontovas surengė „Gatvės muzikos dieną“, kuri sulaukė didelio populiarumo ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Nuo tada ši muzikos šventė tapo kasmetine, apimanti vis daugiau Lietuvos miestų.


Atlikėjas propaguoja sveiką gyvenimo būdą


A. Mamontovas viešai pasisako už sveiką gyvenseną bei prieš svaigalų vartojimą, o nuo 1993 m. yra vegetaras. Viename interviu atlikėjas yra prisipažinęs, jog blogiausias jo įprotis - eiti vėlai miegoti.


Mėgstamiausias atlikėjo patiekalas yra...


Viename interviu A. Mamontovas pripažino, kad mėgstamiausias jo maistas yra kokybiškai pagamintas humusas.


Jei negyventų Lietuvoje, A. Mamontovas norėtų gyventi...


Berlyne. Pasak atlikėjo, ten gera kūrybinė energija, maistas, naujos idėjos ir menai. 


Knyga, kuri paliko didžiausią įspūdį


Mėgstamiausia A. Mamontovo knyga yra Michailo Bulgakovo romanas „Meistras ir Margarita“. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis