JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Pasisemk idėjų: aktyvios pramogos

Pasisemk idėjų: aktyvios pramogos, kurias pamėgo garsios Lietuvos moterys

Vasara – idealus metas išbandyti ką nors naujo. Pavyzdžiui, aktyvią pramogą! Atostogaujant ar tiesiog leidžiant laisvalaikį po darbų smagu nuveikti kažką aktyvaus bei įdomaus.

Garsios Lietuvos moterys savo socialinės medijos paskyroje dalijasi kadrais ar vaizdo įrašais, kuriuose matyti, kaip išbando įvairias aktyvas pramogas. Gal jų pavyzdžiai tau pametės idėjų, ką nuveikti likusios vasaros metu? Pasižvalgyk!

Banglenčių sportas

Banglenčių sportas – viena populiariausių sporto šakų naujų potyrių ištroškusių vasarotojų gretose. Jam neatsispiria ir nuomonės formuotoja Ieva Swan. Banglenčių sportas yra slydimas nuo bangos, stovint ant lentos, vandens paviršiumi, tol kol banga lužta ir praranda savo energiją. Jūrose arba okeanuose, banglentininkai manevruoja beveik lygegrečiai kranto linijai link pakrantės. Yra keletas tipų bangų, kuriomis sportininkai slysta. Pagrindinis banglenčių sporto tikslas yra slysti ir manevruoti dar nelūžusios bangos dalimi naudojant banglentę. Tačiau pradedantieji mokosi čiuožti jau lužusia banga.

Akrojoga

Akrojoga – vis labiau populiarėjanti jogos atšaka, kurią išbandė ir nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė. Akrojoga (arba kitaip Akrobatinė joga; angl. acroyoga) – XX–XXI a. sandūroje atsiradusi jogos atšaka, susidedanti iš akrobatikos pratimų ir jogos filosofijos bei tajų masažo elementų. Lietuvoje akrojoga ėmė populiarėti 2014 m. Akrojogos praktikams reikia lavinti jėgą, lankstumą ir išmokti technikas bei įvaldyti kūno padėtis, kurios leidžia išlaikyti partnerio svorį ant kojų ar rankų bei valdyti savo kūną ore. Jėgos treniruotėmis gali tapti atsispaudimai arba vaikščiojimas ant rankų. Lankstumo arba jin jogos pratimus geriausia atlikti pabaigoje – po treniruotės ir su porininku. Geriausia mokintis su stipriu, patyrusiu partneriu. Viena svarbiausių akrojogos technikų yra „kaulų apkrovimas“ (angl. stacking the bones), kuomet keliai, alkūnės ir kitos judančios vietos ištiesinamos ir tuomet apkrova tenka kaulams, o ne raumenims.

Vandenlenčių sportas

Lietuvoje labai populiarėja ir vandenlenčių sportas. Jam neatsispiria ir atlikėja Vasha. Vandenlenčių sportas – ekstremali vandens sporto šaka, kuomet sportininkas laikosi ant specialios lentos vandens paviršiuje ir yra lynu tempiamas katerio, traukiamas kabelio vandenlenčių parke arba traukiamas lynu su variklį turinčiu mechanizmu, kuris suteikia progą užsiimti šiuo sportu vietose, kur negali tempti kateris (upės ar ežerai, kur draudžiama plaukioti kateriu, kanalai, per potvynį apsemtos teritorijos). Vandenlenčių sportas atsirado kombinuojant vandens slidžių, snieglenčių ir banglenčių technikas. Vandenlenčių sportas yra sukurtas plaukikams, kurie nori laisvalaikiu atvykti mėgėjiškai paplaukioti, pajausti malonumą ir laisvę arba varžytis su kitais šio sporto šakos atstovais pasaulinio lygio varžybose kaip „X Games“, vandenlenčių pasaulio čempionate (angl. Wakeboard World Championships (WWA)). Lietuvoje nuo 2017 m. „Wakeway“ ir „313 Cable Park“ vyksta pasaulinio lygio varžybos „Red Bull Wake 2El“, kuriose susirungia pasaulio geriausi vandenlenčių sporto atstovai tarp kurių yra ir nemažai Lietuvą atstovaujančių plaukikų.Taip pat Lietuvoje vyksta nemažai varžybų, kaip „2 Lines“ ir „Hobby Riders“, kurios skirtos išbandyti jėgas vietiniams plaukikams.

Keturračiai

Pasivažinėjimas keturračių – taip pat itin smagi pramoga. Ją atostogaudama išbandė ir televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė. Keturratis – atviro tipo sausumos transporto priemonė, turinti keturis (kartais tris) ratus. Keturračiai turi didelį pravažumą, tad dažnai naudojami žemės ūkio darbuose. Keturračiai daugelyje šalių yra legali gatvių transporto priemonė, tačiau Šiaurės Amerikos šalyse bei Australijoje su keturračiais draudžiama važiuoti gatvėmis. Keturračio vairuotojo sėdėsena panaši į motociklininko, tačiau keturi ratai suteikia didesnį stabilumą. Pirmuosius keturračius pradėjo gaminti „Suzuki“ kompanija 1982 m. Pirmuoju modeliu tapo QuadRunner LT125 keturratis. Sporto rungtyse yra naudojami sportiniai keturračiai. Jie yra patobulinti – turi mažesnį svorį, galingesnį variklį, stabilesnę pakabą ir pažemintą svorio centrą. Dakaro ralyje keturračiams yra organizuojama atskira lenktynių klasė.

Plaukiojimas valtimi

Pasiplaukiojimas valtimi – ne tokia aktyvi, tačiau harmonizuojanti ir vidinį balansą padedanti atrasti pramoga. Ja mėgaujasi ir radijo laidų vedėja Elena Karalienė. Pati valtis yra mažas laivas. Būna irklinės, motorinės, kartais ir burinės valtys. Gaminama iš medžio, metalo (pvz., duraliuminio), plastiko. Gaminamos ir pripučiamos. Jūrinės valtis skirstomos į verslines, gelbėjimo (Velbotas). Vidaus vandenų būna verslinės, transportinės, gelbėjimo, sportinės (pvz., Akademinė valtis). Lentinės valtys paprastai daromos iš 4–5 m ilgio lentų, prikalamų prie karkaso. Paprastai iriama dviem vienmenčiais irklais, įtaisytais valties bortuose. 

Jodinėjimas žirgais

Jodinėjimas žirgais – dar viena puiki pramoga tiek vasarą, tiek žiemą. Ją išbandė modelis Dijora Petrikonytė.

Žirgų sportas – tai sporto šakų grupė, apimanti jojimą, važiavimą kinkiniais, rogių lenktynes ant ledo, raitelių sportinius žaidimus. Sportinė sėkmė labai priklauso nuo sportininko ir žirgo bendradarbiavimo, todėl treniruotėse siekiama, kad žirgas suprastų, ko iš jo reikalaujama, ir pats stengtųsi tai atlikti. Jojimas – jojamojo žirgo valdymas; klasikinės rungtys: konkūrai, dailusis jojimas ir trikovė, kitos – reiningas, ištvermės jojimas, voltižiravimas, greičio lenktynės.

Irklenčių sportas

Irklenčių sportas – vasarą Lietuvoje vis labiau populiarėjanti sporto rūšis. Jos privalumus išbando ir nuomonės formuotoja Gintarė Albrichtė. Irklenčių sportas – ekstremalaus vandens sporto šaka, kuomet balansuojama ant padidintos banglentės ir iriamasi irklu. Irklenčių ištakos kildinamos iš Peru, kurioje rastose keramikos duženose buvo aptikti civilizacijos raižiniai, vaizduojantys žvejus nedidelėse nendrinėse valtelėse, kurias jie stumdavosi iš bambuko padarytais irklais. Šiuolaikinės irklentės atkeliavo iš Havajų, JAV. Lietuvoje irklenčių sportas plėtojamas Vilniuje, Trakuose. Vyksta reguliarūs irklenčių užsiėmimai Neries upėje, Galvės ežere ir kitur

Mano išsaugoti straipsniai