10 įdomių faktų apie Ukrainai „Eurovizijoje“ atstovaujančius „Kalush Orchestra“

Ukrainos atstovai šių metų „Eurovizijoje“ - grupė „Kalush Orchestra“ - pateko į rytoj Turine vyksiantį konkurso finalą. Jie yra laikomi realiais pretendentais laimėti šių metų muzikinį konkursą. O ką mes žinome apie šią grupę?

„Kalush Orchestra“ - vos keletą metų gyvuojanti muzikinė grupė


„Kalush Orchestra“ yra Ukrainos repo grupė, susikūrusi 2019 metais. Grupę sudaro įkūrėjas ir reperis Oleh Psiuk, multiinstrumentalistas Ihoras Didenchukas ir didžėjus DJ MC Kilimmen. I. Didenchuk taip pat yra elektro - folk grupės Go_A narys. 


Grupė pavadinta Oleho gimtojo miesto vardu


Kalušas yra miestas Karpatų kalnų papėdėje, Ivano Frankivsko srityje (provincija) vakarų Ukrainoje. Tai yra Kalušo rajono (rajono) administracinis centras ir yra Kalušo miesto hromados, vienos iš Ukrainos hromadų, administracija. Apskaičiuota, kad 2021 m. mieste gyveno 65 814 gyventojų.„Kalush Orchestra“
„Kalush Orchestra“
Vida PressIšgarsėti grupei padėjo Jungtinės Amerikos Valstijų muzikos profesionalai


Prie grupės populiarumo labai prisidėjo Jungtinės Amerikos Valstijų muzikos profesionalai. Grupės įkūrimo metais jie pasirašė sutartį su viena didžiausių Jungtinės Amerikos Valstijų muzikos leidybos kompanija „Def Jam“.


Daina „Stefania“ skirta grupės įkūrėjo mamai


Daina „Stefania“ iš tiesų yra duoklė Oleh Psiuk mamai. Tiesa, ji šią dainą pirmą kartą išgirdo tik tada, kai grupė ją sudainavo Ukrainos atrankos į „Euroviziją“ metu.


Dainos žodžiai neturi nieko bendra su karine agresija


Ši daina buvo parašyta nereaguojant į konfliktą su Rusija ir buvo sukurta dar prieš atsirandant žiauriems įvykiams. Vis dėlto jos žodžiai šiandien tarptautinėje muzikos arenoje skamba itin įtaigiai.„Kalush Orchestra“
„Kalush Orchestra“
Vida Press


Grupė tiki savo laimėjimu muzikiniame konkurse


Grupės lyderis Oleh Psiuk pasidalijo savo įspūdžiais apie konkursą su Ukrainos visuomeninio transliuotojo „Suspilne“ žurnalistais. Jis teigė, kad jis ir visa komanda tikisi užimti pirmą vietą.


Džiaugsmą dėl galimo laimėjimo temdo nerimas dėl karo


Tiesa, Oleh taip pat anksčiau pripažino, jog pilnai negalėtų mėgautis laimėjimu. „Negaliu mėgautis būsima šlove, kol nerimauju dėl savo artimųjų. Karas atskyrė mane ir mano merginą. Ji nuo manęs nutolusi apie 300 kilometrų. Mes negalime susitikti, nes tai būtų labai pavojinga", – sakė jis naujienų agentūrai „Reuters“ .„Ji sėdi bunkeryje, kol aš čia“, - prieš mėnesį vienam užsienio leidiniu sakė grupės lyderis Oleh.


„Kalush Orchestra atlieka švietėjišką misiją


„Kalush Orchestra“ džiaugiasi, kad savo dalyvavimu konkurse gali skleisti žinią ir supratimą apie tai, kas vyksta pasaulyje. "Jei manote, kad jūsų šaliai taip neatsitiks, garantijų tam nėra. Mes taip pat manėme, kad mums taip neatsitiks. Todėl kuo greičiau sustabdykime karą", – sako grupės nariai.


Grupės populiarumas auga kaip ant mielių


Grupė „Kalush Orchestra“ vis labiau garėja pasaulyje, o socialinėje medijoje Instagram iš vos keletos tūkstančių sekėjų šiandien ji subūrė net 354 tūkstančių sekėjų ratą. Jei grupė laimės muzikinį šou, jų populiarumas dar labiau išaugs.Kalush Orchestra
Kalush Orchestra
Vida Press


Jei grupė laimėtų konkursą...


Jei Ukraina šiais metais laimėtų konkursą, labiausiai tikėtinas scenarijus, kad viena iš didžiojo penketo šalių perims organizatorės pareigas. Tai galės būti Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Italija arba Ispanija. Net jei karas pasibaigtų, Ukrainai būtų ganėtinai sudėtinga surengti konkursą savoje šalyje dėl finansinių priežasčių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis